Zynga siekia tapti didžiausia video žaidimų kompanija JAV

Remiantis paskutiniais pranešimais iš Business Insider, Facebook žaidimų kūrėja, JAV kompanija Zynga vakar padavė paraišką būti kotiruojamai vertybinių popierių biržoje. Kitaip tariant – bet kas galės tapti Zyngos akcininku. Norėdama žengti šį žingsnį, kompanija siekė pritraukti papildomus du milijardus JAV dolerių investicijų ir tikėtis galutinio kompanijos įvertinimo 15-20 milijardų JAV dolerių intervale. Su tokiu įvertinimu Zynga taps vertingiausia kompiuterinių žaidimų kompanija JAV – jos vertė pranoks suminę Activision-Blizzard(10 mllrd USD) ir Electronic Arts(2.7 mlrd USD) vertę.

Tai yra neįtikėtinas pasiekimas, atsižvelgiant į faktą, kad tik šį sausį „Zynga“ atšventė savo ketvirtąjį gimtadienį. Įspūdingi skaičiai tuo dar nesibaigia. Kai didžiosios vaizdo žaidimų kompanijos pateikia nuostolio ataskaitas, „Zynga“ planuoja per šiuos metus susižerti 1.8 mlrd JAV dolerių, iš kurių 630 milijonų bus grynasis pelnas.

Nors „Activision Blizzard“ nedalyvauja „Facebook“ mėsmalėje, čia neblogas pozicijas turi ir stengiasi sutvirtinti „Electronic Arts“. Šviežiausias EA anonsas buvo paskelbtas per E3 parodą Los Andžele – sėkmingiausia PC žaidimų serija „The Sims“ atkeliauja į didžiausią socialinį tinklą pasaulyje. Naudodamasi efektyviomis marketinginėmis priemonėmis, EA sugebėjo pritraukti virš pusės milijono fanų, nors žaidimo starto data dar nepaskelbta.

Tiesa, „Zynga“ akylai stebi konkurentę ir jau ėmėsi veiksmų – šį mėnesį „Zynga“ įgaliota kompanija užregistravo interneto adresą „FamilyVille“. Ar vasarai einant į pabaigą galime tikėtis šeimų karų? Bus labai įdomu.

Komentarai

Vienas atsakymas
  1. ZZ1 2011/07/01 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *