Žaidėjo akimis — Alcatel One Touch Idol 2 Minis S apžvalga

Mes jau kuris laikas spirgam dėl to, kad metas būtų daryti geležies apžvalgas. Na, spirgėjom, spirgėjom ir prisispirgėjom. Gavom geležies ir tai ką gavom, mus šiek tiek nustebino. Tikiuosi jus irgi.

Vyresnės kartos žaidėjai ko gero dar prisimena tokį telefonų gamintoją — Alcatel. Šiaip jis buvo gan žinomas Lietuvoje dar tais laikais, kai dėl lyderystės kovojo tokie brand‘ai kaip Nokia, Motorola, Siemens ar Samsung. Mūsuose Alcatel‘iai gal nebuvo labai aukštai vertinami, bet spėju dažnas juos čiupinėjo ar matė.

Su Apple atėjimu, mobiliųjų telefonų kovos ringas gerokai persimainė, aš tiesą sakant net nežinojau, kad Alcatel‘is gyvas, tad atkeliavusi balta testinio pavyzdžio dėžutė buvo malonus siurprizas.

pic

Pasiskaitinėjau, pasidomėjau ir pasirodo Alcatel spardytis bando jau keletą metų. Tikslumo dėlei reikia pastebėti, kad naujuosius Alcatel išmaniuosius ir planšetes gaminanti bendrovė jau nebeturi sąsaju su prancūzais ir Alcatel Lucent. Šiuos įrenginius gaminančią bendrovę (TCL Mobile Limited) 2004–aisiais įsteigė Alcatel–Lucent (Prancūzij) ir TCL Communication (Kinija). Vėliau kinai išpirko prancūzų dalį ir versle tvarkosi patys. Turiu pastebėti tvarkosi neblogai, jų gaminiai jau spėjo pasiraškyti apdovanojimų, tame tarpe ir prestižinį IF.

Aišku mes viską norim bandyti per žaidimų prizmę, tad truputį nesmagu, kad mus pasiekė ne pats galingiausias modelis — Alcatel One Touch Idol 2 Mini S. Taip, sutinku, kad jiems dar reiktų padirbėti su pavadinimais. Tačiau visa šita tirada ko gero reiškia, kad Idol 2 Mini yra gausios šeimos narys, su kuria, jei norite, galite susipažinti čia.

IMG_20140517_165903

Telefonas fotografuoja, bet kaip ir dauguma išmaniųjų, nemėgsta to daryti iš arti.

Aš grįšiu prie mūsų miniako ir iškart jį pagirsiu. Dėl pirmojo įspūdžio. Per pastaruosius metus rankose turėjau tikrai plačią puokštę įvairaus plauko išmaniųjų. Nuo visiškai bevardės kiniškos piguvos iki ten pat surinktų high end džiaugsmų ir turiu pastebėt, kad retas mažiau nei 1000 kainuojantis išmanusis palikdavo gerą įspūdį. Aišku dėl to kaltas senamadiškas mano reiklumas. Aš gal ir neturiu nieko prieš plastiką, bet mano požiūriu ir jis turi būti tvirtas, malonus liesti, o svarbiausia būti bekvapis. Mūsų miniukas ne tik atitiko visus šiuos reikalavimus, bet dar ir atrodo visai neblogai. Pats įrenginio korpusas yra metalinis, o plastikinė įrenginio nugarėlė yra matinė, maloni liesti ir iš pažiūros tvirta. Nesiryžau labai jo mėtyti, nes nežinau kam šis įrenginys bus naudojamas toliau, bet kelis kritimus iš rankų įmitavau, nieko įdomaus nenutiko.

Greta gerų medžiagų, būtinai turiu paminėti ir labai gerą surinkimo kokybę. Testinis įrenginys neturi jokių plyšelių, kreivų kantų, atšokusių dalių ar klibančių mygtukų. Rimtai, atrodo kaip gan aukštos klasės įrenginys. Vienintelė inžinierių klaida — kiek keistai įmontuotas USB mini lizdas. Greičiausiai dėl įžambaus išmaniojo korpuso, prijungtas įkrovimo laidas šiek tiek kliba. Tiesa, nepaisant metalinių dalių Mini 2 s sveria vos virš 100 gramų. Kažkas tai vertins palankiai, kažkas ne. Aš vienas tų, kurie mėgsta, kad daiktai turėtų solidų svorį (gal todėl ir teko atlikti tuos atsitiktinio kritimo testus, nes ne visada jį sugraibiau), nes viskas kas per lengva, man atrodo pigiai.

Screenshot_2014-05-17-18-30-44

Fainai kai randi žaidimų kurių nesi žaidęs. Taip ir likau nepažaidęs, beje. Bet, kad kolekcija parinkta stropiai, neneigsiu.

Idol 2 Mini turi 4,5“ ekraną su IPS matrica ir maksimalia 540×960 raiška. Ne high‘end‘as aišku, bet vaizdelis ekrane smagus — spalvos sodrios, apžvalgos kampas geras, kontrastingumo pakanka. Kaip mid range įrenginiui rezultatas sakyčiau geresnis nei patenkinamas.

Žodžiu Idol 2 Mini korpusas ir bendras vaizdas toks, kad jį negėda išsitraukt iš kišenės ir numesti ant stalo, kur kiti jau sumetę savo Samsungus ir aifonus. Jei jau kažkam negėda turėti tuos, tai ir šitas gražiai įsipieš į kompaniją.

Išmaniojo viduriai irgi geresni nei būtų galima tikėtis iš tokios klasės gaminio. 1.2GHz, keturių branduolių procesorius, gigas operatyvios atminties ir 5GB atminties asmeniniam naudojimui. Mini S maitinami 2000mAh akumuliatoriaus, tad žiūrint iš žaidėjo perspektyvos, tai irgi gan neprastas rodiklis.

Beliko paminėt porą kamerų, kurios žaidėjams neturi jokios reikšmės, bet jas vis tiek ištestavau. Išmaniojo nugarėlėje yra 8MP kamera ir papildoma 2MP kamera priekyje. Apie jas nėra ką kalbėti. Fotografuoja. Idealiomis sąlygomis, sakyčiau gražiai. Neįdealiomis, kaip ir visi kiti. Įmetu pora fotkių jūsų vertinimui.

fw

Antra fotke

Idol 2 Mini s išmanieji veikia su Android 4.3 Jelly Bean versija ir pažadais, kad sulauksime suderinamumo su KitKat. Kas liečia ryšio priemones, tai Mini 2 S ir išvis yra čampas — suderinamas su Bluetooth 4.0, Wi-Fi, NFC ir 4G LTE (!).

Žodžiu testą „iš pirmo žvilgsnio“ Idol 2 Mini s išlaikė puikiam vertinimui, tad beliko ištestuoti kaip jame sukasi žaidimai. Keletas jų Little Big City, Asphalt 7, Texas Hold‘em ir kt. surašyti gamintojo. Aš jų nebandžiau. Turiu savo testinius žaidimus, tad netrukus užkimšau vidinę atmintį parpūsdamas pirmą The Walking Dead epizodą, o taip pat Angry Birds Go, Dead Trigger 2 ir Real Racing. Prieš tai, žinoma, prasukau sintetinį Futuremark testą, kuriame mūsų testo objektas surinko 4699 balus. Sąlyginai nedaug, bet reik pastebėt, kad tiek grafikos, tiek fizikos testai sukosi visai priimtinuose 25 kadrų per sekundę ribose. Tai atsispindi ir žaidžiant. Idol 2 Mini s gan šauniai tvarkėsi su visais testuotais žaidimais, akivaizdesnis kadrų kaitos greičio nuopolis buvo juntamas gal tik žaidžiant Angry Birds Go. Tiksliai negaliu pasakyti kodėl, bet greičiausiai stebint ryškias, griežtas aplinkas, šioks toks lag‘as pastebimas lengviau. Kaip ten bebūtų, žaisti tai netrukdė. Greičiau jau mane nustebino tai, su kokia gracija šiame telefone sukosi Dead Trigger 2 ir kaip gerai jis atrodė ekrane. Tiesa šį žaidimą žaidžiau prijungęs pultelį, tad įsitraukęs į veiksmą nejutau to grožio „kainos“. Kai taškyt zombius pabodo supratau, kad įrenginio rankomis geriau neliesti. Pusvalandis solidžių 3D apkrovų užkaitino nugarėlę tiek, kad nors pautus ant jos kepk. Tiesa privalau pabrėžti, kad net ir tokiomis sąlygomis dangtelio plastikas nepradėjo smirdėti, o tai geras ženklas.

future

Testų rezultatai (kairėje) ir panašių pajėgumų įrenginių sąrašas (dešinėje).

Žodžiu, reziumė: Alcatel One Touch Idol 2 Mini S yra gražus, kokybiškai surinktas, skaniai kvepiantis ir gražiai vaizdelį atkuriantis išmanusis, kuris kainuoja šiek tiek mažiau nei 1000, bet atrodo ir elgiasi it būtų šimtine kita brangesnis. Įrenginys puikiai tinka daugumai modernių žaidimų ir turi visas būtinas jungtis, kad žaidėjo gyvenimas būtų komfortabilus. Akumuliatoriaus užteks ilgoms sesijoms pakeliui į kaimą, bet 3D žaidimai kelia temperatūrą, tad ilgesnės sesijos gali sukelti prakaitą ir valdymo trikdžius (nebent irgi naudosit pultelį). Realiai iki tobulybės jam trūksta vidinės atminties, bet Idol 2 Mini atmintis gali būti išplėsta iki 32GB įdedant SD kortelę. Žinoma gamintojai jame papildomai prifarširavę įmantrių sprendimų, inovatyvių klaviatūrų ir kitokio briedo, kurio 90% tėra simpatiška rinkodara, o vadinasi niekas tų sprendimų nenaudos. Kaip niekas nenaudoja jų bet kuriam kitam išmaniąjam, kur už tuos sprendimus dar ir nulupa papildomą tūkstantį. Kitais žodžiais tariant Idol 2 Mini S yra solidus vidutinės klasės atstovas, kurį dažnas ko gero net priskirtų aukštesnės klasės įrenginiui. Nieko ypač išskirtinio apie jį nepasakysi, bet jis traukia akį ir atrodo kaip tikrai šauni alternatyva „Android“ rinkoje įsitvirtinusiems „Samsung‘ams“. Užmeskite akį jei ieškosite kažko, kuo galite paskambinti, pažaisti ir… Na, kad nebūtų kaip pas visus.

Screenshot_2014-05-18-14-26-53

Screenshot_2014-05-18-21-33-00

Žaidimai sukasi tikrai smagiai, nors telefas ir kaista. To galima išvengti naudojant pultelį, bet apie tai jau kitame mūsų teste.

 

Testams naudotas įrenginys mus pasiekė ne mažmeninei prekybai skirtoje pakuotėje, tad aš negaliu dėti galvos, kad parduotuvėje esantys telefonai bus surinkti taip pat nepriekaištingai. Bet surinkimas yra bene vienintelė įrenginio savybė, kuri matoma plika akimi :).

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *