World of Warcraft: Cataclysm

Visiems žinoma slapta informacija apie naująjį „World of Warcraft“ praplėtimą „Cataclysm“ įgavo nepaneigiamą ir Blizzcon’o video kamerų uždokumentuotą pagrindą. Anahaime prasidėjusiame renginyje Blizard kūrybos vadovas Chrisas Metzen’as machinimos principu sukurtu anonsu pristatė Azerotho pasaulį iš pagrindų pakeisiančius įvykius, kurie mūsų lauks artimiausiame, bet tikriausiai ne paskutiniame žaidimo praplėtime.

Papildomai nesidomėjusiems pristatau anonsuotas naujoves:

 • Lygio lubos bus pakeltos per penkis lygius iki 85, tačiau Blizzard sieks, kad tai nebūtų tas rush’as, kuris mane natūraliai užkniso Northrende, o kiekvienas pasiektas lygis siūlys kažką naujo ir epiško.
 • Žaidimas pasipildys dviem naujom rasėm – tai nuo kataklizmos bėgantys goblinai, kuriuos priglaudė mažos rasės neturėjusi ordos pusė, na o aljansas pagaliau turės kailėtą rasę (atsvarą taurenams) – vorgenus, kuriuos įtiesos kelią atvedė naktiniai elfai, visdėlto nesugebėję jiems gražinti žmogiškųjų kūnų.cat2
 • Sumažės klasių/rasių apribojimai – t.y. bus pasiūlyta naujų, anksčiau neįsivaizduojamų kombinacijų – pvz. troliai druidai, taurenai paladinai, gnomai šventikai, žmonės medžiotojai ir pan.
 • Esminis pakeitimas – senajame Azerotho pasaulyje įvyks negeri katastrofiški įvykiai, kardinaliai pakeisiantys žemyno išvaizdą. Kaip matosi iš treilerio, bus nemažai išdegusių plotų, tačiau tokios zonos kaip Desolace įgaus žalumod ir gyvybės. Tuo pačiu taip bus grafiškai atnaujinamas senasis pasaulis (užtenka pažiūrėti į vandenį). Šitą išpranašavo pats Artojas, dar senai, senai, kai kažkoks vokietukas dar net nebuvo iškapstęs apie Cataclysm ženklo registravimą.
 • Be senų zonų, atsiras keletas naujų, anksčiau neegzistavusių senuosiuose žemynuose, tačiau nūnai pasiekiamų, nes tuo pačiu bus įdiegta skraidymo galimybė Kalimdore ir Rytinėse karalystėse.
 • Atsiras nauja antrinė profesija – archeologija, kurios dėka iš žemės bus galima iškasti kažkokius nerealius lobius.
 • Nauja battlegrounds sistema, naujos arenos ir gildijų reitingai, bei gildijų pasiekimai (guild jumpingo pristabdymui?)
 • Seni klasikiniai požemiai pritaikyti levelcap’ui – Deadmines, Shadowfang Keep (beje, Onyxia pritaikytą dabartiniam aukščiausiam lygiui, gausime jau netrukus, Onyxios penkmečio proga)
 • Epinė veikėjo kvestų linija (ar tik nebus bent minimaliai siejamas, kaip atsakas į „The Old Republic“?)

cat3

Taigi, ir toliau nebus galima pirktis namų, o klasių rinkinys nepasipildys jokia nauja paprasta ar herojiška klase. Prisipažinsiu, sąrašas man skamba įdomiai – aišku, blogio iškilimas iš „gelmių“ labai susišaukia su „Guild Wars 2“ anonsu, ir nori nenori imi ieškoti analogijų ir ryšių tarp šių artimų anonsų. Artojas yra kitos, labiau neigiamos nuomonės apie praplėtimą, tad tikrai su nekantrumu lauksiu ką jis apie tai paporins savo arimuose (jei neužsižais Alodų).

Gyvenimas kaip ir gražus. Einu pirmąsyk pabandyti GTA4. Yeah, yeah, aš TOKS atsilikęs.

p.s. bet tai kokiais dick’ais (brit. cock’ais) patapo Blizzard’ų viršūnėlės. Na vizualiai. Pažiūrekit i Metzen’ą video iš Blizzcono. Sheeeeesh…

ŽPat.

Komentarai

2 komentarai/-as/-ų
 1. Belial 2009/10/02 Atsakyti
 2. tomas149 2009/12/27 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *