World of Tanks | Šlovinkime mechaniką!

Vienu atveju gali tekti ieškotis techninės informacijos, apie inžinierines klaidas ar bazinę taktiką, kitu atveju grynai žaidėjų patirties kovose su KV. Tarkim lengvasis tankas turi mažai šansų jį numušti, bet organizuoti tą numušimą gan paprasta. Tanką kurį mato žvalgas, mato ir jo radio ryšio zonoje esantys komandos draugai, tad visada gali tikėtis stiprios tankų naikintojų ar artilerijos paramos. Šiuo atveju žaidėjo užduotis tiesiog nesustoti, neleisti priešininkui nusitaikyti ir trikdyti jo veiksmus. Kad BT7 paprasčiausiai neturi patrankos galinčios paimti KV šarvą perskaičiau žaidimo forumuose, kad vietoj AP sviedinių galima naudoti HE ir mėginti nuplėšti vikšrus, sugadinti pabūklo valdymo mechanizmą ar padegti variklį šiaip kažkokiame šaltinyje apie antro pasaulinio tankų mūšius.

Aš tai vadinu senu geru „core“. Turiu galvoje žaidimo procesą, kai vakarais dalyvauji mūšiuose, o dienomis kiekvieną laisvą minutę sukiši į analizę. Skaitai, aiškiniesi, giliniesi tiek į žaidimo, tiek į istorinius niuansus. Abu šie dalykai smarkiai susiję, tad neretai pradėjęs ieškoti informacijos apie naujai įsigytą tanką, užstringi skaitinėdamas istorijas apie tai, kaip vienos šalies šnipai vogė kitos šalies brėžinius ir kaip priedangą pasinaudoję žemės ūkio parodą, paklojo pamatus visai tėvynės tankų industrijai.

Beje, kalbant apie klanų karus, lietuviai juose atrodo pakankamai rimtai.

Norintys žaisti „Hardcore“ lygiu irgi turi tam galimybių, tiek keldami lygį ir diegdami patobulinimus, tiek jungdamiesi į klanus ir mėgindami dominuoti virtualioje Europoje. Aš pats to nebandžiau, nes net ir žaidimas be konkrečių planų atima beprotiškai daug laiko, nežinau kas dėtųsi jei kalendoriuje dar tektų žymėtis invazijų ar užimtų teritorijų gynybos dienas ir valandas.

Šlovinkime mechaniką
O toliau — mechanika. Kiekvienas elementas kuris galėtų ar net turėtų erzinti panašiame žaidime, čia išspręstas mechaniškai. Gal todėl man WOT patinka viskas. Tarkim poravimo sistema. Žaidėjus ji poruoja atsižvelgdama į tankų vertes taškais ir mėgina subalansuoti kautynes taip, kad bendra visų taškų suma, abiejose pusėse būtų panaši. Kartais tai reiškia, kad tu su savo tanku esi pats didžiausias, greičiausias ir pavojingiausias mūšio lauke, kartais priešingai. Patys tankai čia skirstomi lygiais (Tier), viename susidūrime paprastai dalyvauja 3-4 lygių tankai. Aišku, kartais atrodo, kad tokia schema išbalansuoja  realų jėgų paskirstymą, vertinant jį per tanko tipo prizmę. Kartais vienoje komandoje būna ypač daug lengvų, vidutinių tankų, kurie nepaisant aukšto lygio, susidūrę kaktomuša paprastai nusileidžia vienu dviem lygiais žemesniems sunkiesiems tankams. Kartais, viena komanda gauna gerokai daugiau tankų medžiotojų. Vienintelis dalykas kurį iš pažiūros fiksuoja žaidimas — savaeigės artilerijos paskirstymas, paprastai abi komandos turi vienodą pabūklų skaičių. Vis tik žvelgiant giliau, balansavimas pagal taškų vertę dažniau yra teisingas, nei neteisingas. Paprastai klysta žaidėjai, nemėginantys vertinti jėgų paskirstymo prieš mūšį ir rinktis taktiką pagal tai. Tiesą sakant, per mėnesį žaidimo pastebėjau, kad jei kovos pradžioje vienas žaidėjas imasi iniciatyvos ir 2-3 sakiniais išdėsto pageidaujamą veiksmų planą, tikimybė, kad kova bus laimėta smarkiai išauga. Greta to verta paminėti ir tai, kad mūšio metu visada keliamas vienas iš trijų tikslų — sunaikinti visas priešo pajėgas, užimti jo bazę arba siekti lygiųjų. Tik užmetus akį į tankų paskirstymą ir pastebėjus aiškų disbalansą, galima nuspėti ne komandoje žaidžiančių oponentų taktiką ir sukurti savąją. Daugybė lengvų vidutinių tankų visada reiškia rush‘ą, kurio tereikia palaukti minutę ar dvi ir jis nebekels rūpesčių. Sunkieji kažkaip natūraliai šliejasi vienas prie kito, tankų naikintojai paprastai nekeliauja toliau žemėlapio vidurio. Žinant tokius banalius dalykus ir savo tanko galimybes, visada galima rasti būdų efektyviai leisti laiką mūšio lauke.

Laukia grynas malonumas... Kai šiame žemėlapyje vyksta 2-3 lygiais aukštesnių tankų mūšiai, jokio malonumo nebelieka. Vaizdas mūšio lauke kinta tiesiog dramatiškai, kautynės būna lėtos, varginančios ir labai erzinančios.

Visi dalyvaujantys mūšyje visada gauna taškų. Laimėję tiesa gauna dvigubai, bet paprastai bent jau iki penkto lygio, net ir nenuveikus nieko gero, dalyvavimas kautynėse atsiperka. Taškų dalybų mechanika yra draugiška skirtingiems tankų tipams, tad taškai paprastai duodami už sukauptus pergalės taškus, atimtus pergalės taškus, padarytą žalą (skaičiuojant žalos taškų vienetais, o ne užmuštais tankais), pastebėtus tankus ir t.t. Esmė tame, kad lengvasis tankas sunkiai pretenduoja tapti žalos čempionu, tad norėdamas gauti daugiau taškų tu dirbi žvalgu. Būna partijų kai išvis neiššauni, arba aklai pleškini HE sviediniais tam, kad pabaidyti vieną kitą persekiotoją. Tuo tarpu savaeigės artilerijos sviediniai ypač galingi, bet žaidimas neskaičiuoja „overkill“ žalos, tai iš esmės skatina artileristus ieškotis riebių ir ypač pavojingų taikinių, užuot bandant gauti lengvų „frag‘ų“ pamušant sužeistus.

Socialiniai interneto faktoriai irgi subalansuoti žaidimo mechanikos dėka. Nors žaidžiant ne klane ir ne draugų rate, kartas nuo karto gali pamatyti kaip kažkas kažką išvadina noob‘u, tai ko gero būna didžiausias viešas nusižengimas kokį tik gali sukurti WOT bendruomenė. Žinoma klane ir komandoje, tai priklauso nuo vidinės kultūros, bet viešuose kanaluose žmonės kalba mažai, trumpai, civilizuotai ir dažniausiai apie taktiką. Nežinau ar kūrėjai taiko griežtas nuobaudas už užgauliojimus, bet jų gal net ir nereikia. Turint galvoje, kad WOT nesunkiai perprantamas ir nemokamas, negali sakyt, kad žaidimo kontingentas kažkoks išskirtinis. Esmė slypi pačioje žaidimo eigoje. Net jei tavo tankas skendi liepsnose, nes draugiška artilerija kliša, o TD miegojo, nėra per didelės prasmės kelti balsą. Aišku gali koliotis ir tikėtis, kad kažkam tai įdomu, bet turi ir kitą opciją — išeiti iš mūšio, šokti į kitą tanką ir po kelių akimirkų tulžį lieti mūšio lauke, o ne pokalbių kanale. Išėjimas iš mūšio jame žuvus, žaidėjui nieko nekainuoja. Mūšiui pasibaigus, tankas pargabenamas į garažą, o kartu su juo atvyksta ir pranešimas apie kautynių baigtį, pelnytus pinigus/patirties taškus. Smulkmena žinoma, bet visi dideli dalykai sukonstruoti iš smulkmenų. Šiuo atveju rezultate turim švarius pokalbių kanalus ir labai, labai patrauklią žaidimo dinamiką. Nemokamai, žaidėjas gauna 4 vietas tankų saugojimui, tad net ir labai greitai žūnant, žaidimas ir progresija vyksta praktiškai non–stop.

Artilerija mūšio lauką mato taip. Apskritimo forma leidžia suprasti kokia trajektorija skries sviedinys, į tai atsižvelgdamas ir taikaisi. Šiaip paveiksliuką dariau ne dėl to. Šitas KV mano pirmasis.

Komentarai

13 komentarai/-as/-ų
 1. Xanthus 2011/11/17 Atsakyti
  • Kaj 2011/11/19 Atsakyti
 2. Artojas 2011/11/17 Atsakyti
 3. Pjovėjas 2011/11/17 Atsakyti
 4. Evio 2011/11/17 Atsakyti
 5. wr 2011/11/17 Atsakyti
  • Artojas 2011/11/18 Atsakyti
 6. Maniakas 2011/11/18 Atsakyti
  • Artojas 2011/11/18 Atsakyti
 7. Xanthus 2011/11/18 Atsakyti
 8. wr 2011/11/19 Atsakyti
  • Artojas 2011/11/19 Atsakyti
 9. Kaj 2011/11/20 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *