Wii Party U | Apžvalga

„Wii Party U“ nors ir tituluojamas vakarėlio žaidimu, iš ties jis labiau tinka namams kuriuose nuolat klega vaikai. Nepaisant įspūdingo mini žaidimų kiekio, „Wii Party U“ nėra pakankamai nurautas, kad sudomintų žaidėjus ir vakarėlių metu bus greitai pakeistas kita, net nebūtinai virtualia pramoga. Na išskyrus tuos atvejus kai švenčiami vaikų gimtadieniai. Tačiau kaip žaidimas šeimai „Wii Party U“ iš ties sublizga ir pasiūlo beprotišką kiekį smagaus turinio 2-4 žaidėjams.

Tai vienas tų į apgaulingą ir nejaukų Mii kiautą sugrūstų žaidimų, kurį vos įjungęs užsimanai išjungti. Siaubingi meniu, milžiniški, senos kartos televizoriams pataikaujantys šriftai, laaaabai keisti personažai ir siaubingos žaidimus pristatančios piktogramos. Tačiau, kaip ir dauguma tokio pobūžio „Nintendo“ žaidimų, jis užburia, jei vis tik pradedi jį žaisti.

131028-0052-48

Prieš pradedant žaidimą ekranu keliauja kiti žaidėjai ir dalinasi savo mintimis. Miela.

Iš esmės visas „Wii Party U“ turinys yra padalintas į 4 dalis ir kiekviena jų atlieka specifinę rolę.

„TV Party“ yra tobulas režimas žaisti su vaikais, ar šiaip gerai nusiteikusioje kompanijoje. Tai stalo žaidimų režimas, kurio pagrindinis akcentas — mini žaidimai. Pavyzdžiui čia yra klasikinio „Kopėčios ir Gyvatės“ stalo žaidimo analogas, tačiau žaidėjai savo ėjimo metu meta skirtingą kiekį kauliukų. Kiek kauliukų gausite mesti ir nusprendžiama varžantis mini žaidime. Viso rinkinyje yra per 80 mini žaidimų, tad atsitiktinumo ir sėkmės faktorius čia gan stiprus, tačiau šiuo atveju tai į naudą, ypač jei žaidžia skirtingo amžiaus žmonės (suaugę ir vaikai). Dalis mini žaidimų paremti akla sėkme, dalis loginiu mąstymu, dalis reakcija, tad visi turi progą pasireikšti ir pelnyti taškų. Galiausiai ir pati žaidimo lenta turi padedančius ar trukdančius laukelius, tad finale mes turime stalo žaidimą, kuris žaidžiamas TV ekrane, išnaudojant papildomo, lietimui jautraus pulto ekraną, judant, straksint ir žaidžiant tik dėl žaismo.

Net jei kuris iš žaidėjų turi akivaizdų pranašumą, jis jam garantuos lyderio poziciją lentoje, tačiau tik tam tikrą laiką, ilgainiui vis tiek „sugroja“ sėkmės faktorius ir lyderių pozicijos radikaliai pasikeičia. Ir tai yra gerai. Pats žaidimo procesas smagus ir tai svarbiausia, „Nintendo“ gan teisingai subalansavo žaidimą taip, kad pranašumą turintys patyrę žaidėjai neengtų naujokų, kurių įtraukimui į žaidimų pasaulį ir skirtas „Wii Party U“. Tiesa „TV Party“ režime yra ir subtilesnių sprendimų — pavyzdžiui „Fashion Plaza“. Taip, taip… Žaidimo tema yra laaaaabai keista, tačiau mechaniškai jis yra bene įdomiausias.

131024-0029-29

Praktiškai visi Wii Party U žaidimai aktyviai ir gan išradingai išnaudoja naująjį Wii U pultą.

Čia varžomasi lentoje, kurios kiekvienas laukelis skiria žaidėjui tam tikro kostiumo dalį — piratų, mario, kosmonauto arba nindzės. Žaidėjų inventorius gan ribotas, tad žaidime greta kvailo fun faktoriaus yra ir pakankamai loginių iššūkių, ypač jei žaidžiama su mažesniais vaikais. Eidami apie lentą, žaidėjai renka kostiumų dalis, o įveikę ratą, demonstruoja juos scenoje ir gauna taškų. Taškai skiriami už kiekvieną dalį atskirai, tačiau yra ir bonusai už pilną kostiumo komplektaciją. Aišku šioje lentoje irgi apstu įvairiausių sėkmės/nesėkmės laukelių, mini žaidimų, slaptų kauliukų (pvz kauliukas kurio taškai dauginami 3 kartus) ir t.t. Smagiausia, kad šioje vietoje „Nintendo“ nepabūgo skatinti agresyvią konkurenciją, dauguma mini žaidimų žaidžiama dėl galimybės nušvilpti kostiumo dalį iš kitų žaidėjų, o šios atrakcijos iniciatorius, savo pasirinktame žaidime, dažniausiai žaidžia vienas prieš visus. Pavyzdžiui ekrane matomos 5 dėželės. Mini žaidimą iniciavęs žaidėjas naudojasi WiiU pulteliu ir jo ekrane paslapčiomis paslepia fantą, tuomet kiti žaidėjai spėja kur jis paslėptas. Skamba gal ir banaliai, bet patikėkit, didesnėje kompanijoje sunku sugalvoti kažką geriau, na nebent Diablo III, bet ką apie tai mano kitų šešiamečių tėvai?

131028-0103-12

Tarkim šiame mini žaidime, tris žaidėjai makaluoja savo šešėlius vietomis, o ketvirtas turi spėti kuris yra kuris. Žiauriai smagu, su kitais žaidėjais, o štai DI tinginiauja ir nesivargina erzinti spėjančiojo.

„House Party“ režimas yra labiau skirtas aktyvioms ir labai kvailoms pramogoms. Šiame rinkinyje tūno žaidimai, kurie vienodai žavi vaikus ir gerokai įkušusius žmones. Normaliomis sąlygomis jis tiesiog per keistas ir nejaukus, kaip ir beje jo reklamos.

Iš esmės tai paprastučių žaidimų rinkinys imituojantis kvailystes kurias krečia menkai pažįstami žmonės, kai nori kažkaip prastumti laika. TV ekraną ir Wii pultelius išnaudojantys žaidimai, kurių dėka galima žaisti visokių Twisterių, Traukinukų ir Šaradų analogus. Linksma, paprasta, nežaidžiama kasdien, bet kartais pasitaiko akimirkų kai reikia būtent tokio rinkinio. Šiaip jį būtų galima kritikuoti, bet svarbu atsiminti, tai tėra vienas iš 4 rinkinių. Kaip ten sakoma — visokių yra, visokių reikia.

131028-0054-22

Gyvatės ir kopėčios iš ateities, nepaisant to, kad atrodo lyg būtų iš praeities.

Mano asmeninis favoritas „GamePad Party“. Šiame režime Wii pultelis pavirsta kažkuo panašiu į klasikinių stalo žaidimų ir senų gerų nešiojamų žaidimų aparatų mišinį. Vienas pultelis, du žaidėjai ir keletas keistų žaidimų. Futbolas (primenantis dar tarybiniais laikais buvusį krepšinio žaidimų automatą), beisbolas ir keletas galvosūkių. Kiekvienas žaidėjas savo pusėje turi po analoginę rankenėlę ir porą mygtukų, kuriuos spaudaliodamas muša, gaudo kamuolius, renkasi detales ar manipuliuoja mechanizmais galvosūkiuose. Paprasta kaip 2×2, bet užkabina be proto. Paprastos taisyklės garantuoja, kad su jumis žaisti sutiks bet kas ir bet kas bus pakankamai rimtas priešininkas, nes dauguma žaidimų laimimi ne dėl turimos žaismo patirties, bet grynai logikos, reakcijos ar sėkmės dėka. Šie žaidimai gali būti žaidžiami ir nenaudojant TV ekrano. Tobulas sprendimas ir milžiniška vertė visam rinkiniui, nes tai tobula pramoga kasdienai.

131028-0149-12

Kliučių ruožas — žiauriai smagus, ypač su vaikučiais. Lavina koordinacija, nuovoką, reakciją ir loginį mąstymą.

Na ir galiausiai lieka mini žaidimai. Jų galybė. Dalis pateikti atskirai ir toje minioje rasite viską nuo daugybės pigių tetrio klonų iki visiškai banalių „10 sekundžių kratyk pultelį, kad laimėtum“ tipo žaidimų, tačiau ir jiems yra savotiška paskirtis. Visų pirma tai smagus laiko žudikas, kai nieko nesinori, antra, būtent šie žaidimai gali padėti grąžinti į žaidimų pasaulį kur kas vyresnius žaidėjus. Na tarkim mano vaikų močiutė, dabartinių vaikiškų žaidimų nebesupranta ir vargu ar varginsis suprasti, bet… Išgirdus pasiūlymą paauklėti anūkus iškaršiant jiems kailį „split screen“ Tetrio rungtyje, mielai pasirašytų.

131028-0100-19

Arba pavyzdžiui Pac–Man. Be vaiduoklių, bet su labai alkanais konkurentais.

Reziumuojant norisi dar kartą išreikšti nuostabą dėl vizualinės žaidimo dalies. „Nintendo“ sprendimas žaisme naudoti dar nuo gimimo morališkai pasenusius Mii avatarus, naujos kartos žaidimuose sukelia neigiamų pasekmių. Siekiant, kad avatarai derėtų su aplinka, priekiniai planai atrodo gan skurdūs ir primena TV kanalus „kūdikiams“. Aišku, ilgainiui su tuo apsipranti ir grafika netrikdo, bet jei užmesti akį į galinius fonus, pamatytumėt vandenyną kuris savo vaizdo kokybe galėtų rungtis, kad ir su „Black Flag“. Tai šiek erzina, jautiesi gavęs ne tiek, kiek Nintendo galėjo duoti. Aišku apie tai paprastai susimąstai žaisdamas vienas, nes DI valdomi oponentai nuobodūs, o siekiant sukurti azartą, žaidimas akiplėliškai sukčiauja. Žaidžiant kompanijoje su draugais, vaikais ar menkai pažįstamais, šių trūkumų nė nepastebėsit. Tokie ir mūsų rekomendacija. „Wii Party U“ yra privalomas namuose, kuriuose konsolė nupirkta ŠEIMAI, o taip pat tiems, kas mėgsta vakarėlius su random žmonėmis. Platus žaidimų pasirinkimas garantuoja, kad turėsite pasirinkimą kiekvienai  kompanijai, o stipriausia žaidimo pusė yra ta, kad jis atrodys patrauklus ir suprantamas ne žaidėjams. Esme tame, kad daugiau nei pusė visų rinkinio žaidimų yra virtuali realių fizinių žaidimų imitacija… Tiesą sakant net ne įmitacija, o išplėtimas. Wii Party U žaidimai praturtina ir išplečia tradicinių vakarėlių žaidimų ribas, nes veiksmai kuriuos įprasta atlikti realioje erdvėje, joje ir lieka, į virtualų pasaulį perkeliant tik pagalbinius dalykus.

131028-0116-56

Irgi super nuotakingas žaidimukas kompanijoje, bet ne su dirbtiniu intelektu. Kompiuterio valdomi priešininkai nesistumdo ir tas „-1“ neturi jokios prasmės.

Na o, jei didesnę laiko dalį žaidžiate vieni, „Wii Party U“ vargu ar atidirbs į jį sukištus pinigus. 

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *