LCS su Egle #1: Žaidėjams reikia vizų!

Kol mūsų esporto redaktoriai tinginiauja (nors teisinasi, kad kuria tai, kas visiems Lietuvos esporto mylėtojams nuneš stogą) aš pasitarusi su savimi nusprendžiau padėti visiems League of Legends scenos gerbėjams nespėjantiems sekti lygos naujienų, tad štai pirmasis Mangirdo išreikalautas blynas.

NA

Per pastaruosius kelerius metus įmigracijos įstatymai suvaidino teigiamą vaidmenį esporto pramonės augime. Daugelis esporto žaidėjų galėjo dirbti JAV gavę P-1A „Tarptautiniu mąstu pripažintų sportininkų“ vizas. Tokia viza buvo suteikta ir danų kilmės žaidėjui Søren „Bjergsen“ Bjerg (TSM). Deja, bet praėjusį šeštadienį visa Echo Fox komanda pirmą kartą NA LCS istorijoje neteko galimybės pasirodyti varžybose dėl vizų keliamų problemų. Kitos komandos taip pat susidūrė su panašiais sąrašų nesklandumais, tačiau varžybose vis tiek dalyvavo pasitelkę atsarginius žaidėjus.

NA LCS turnyrinė lentelė

NA LCS turnyrinė lentelė

 

EU

Europos komandų vizų klausimas visgi kelia didesnį ir ilgalaikį nerimą. Net trejų EU League of Legends komandų pro-geimer’iams teko nusibausti, kuomet paaiškėjo, jog Vokietijos vyriausybė negali išduoti eSporto vizų, jų papraščiausiai neturi.

Unicorns of Love antradienį pranešė, jog jų rusų kilmės džiungleris (miškinis?), kuris šiuo metu vadinamas geriausiu visoje Europoje, „DiamondProx“, dar kelias savaites komandos dalimi būti negalės.

Ta pati lemtis ištiko ir H2K korėjiečių kilmės Mid‘ą „Ryu“ bei Team Roccat armėnų kilmės suportą „Edward“ , kuris taip pat negalės varžytis Berlyne vyksiančiame EU LCS. Visgi tai nebekelia nuostabos. Jau anksčiau kilus vizų problemoms supratome, jog pro-geimer’io statusą Europos vyriausybės sunkiai identifikuoja kaip „artistą“, „sportininką“ar „specialistą“. Roccat‘ai situaciją patikslino savo facebooke parašydami: „Vokietijos vyriausybė šiuo metu nepripažįsta kiberatletų kaip sporto atstovų, tad jie negali gauti tradicinių sporto vizų. Tai reiškia, jog organizacijoms teks ieškoti individualių sprendimų, kaip įsileisti žaidėjus iš už ES zonos ribų. Pastarąsias porą savaičių glaudžiai bendradarbiaujame su Riot, taip pat su Vokietijos valdžios institucijomis, tačiau šiuo metu mes negalime patenkinti EU LCS‘sui keliamų reikalavimų.“

Mums visgi puiki žinia pasirodė ta, jog Roccat‘ų suportą ‚Edward‘ kuriam laikui keičia 2013 metais savo esporto karjerą uždaręs lietuvis Vytautas „Extinkt“ Mėlinauskas. ‚Extinkt‘ per savo tris metus trukusią karjerą šildė suolą daugelyje kompetentingų komandų, tokių kaip Absolute Legends, Team Curse Europe ir, žinoma, Ninjas in Pyjamas. Linkime Extinkt sėkmės ir tikimės jog netolimoje ateityje Extinkt išbėgs į aikštelę jau ne kaip pavaduojantis žaidėjas.

Europa

EU LCS turnyrinė lentelė

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *