Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gameon/domains/zaismodnr.lt/public_html/wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Virtualūs pasauliai, paauglių nerimo sutrikimams gydyti | ŽaismoDNR.lt

Virtualūs pasauliai, paauglių nerimo sutrikimams gydyti

Kol vieni tyrėjai kaltina sparčiai populiarėjantį virtualų bendravimą, kiti mėgina jį išnaudoti priešingam efektui. Centrinės Floridos Universiteto, nerimo sutrikimų klinikos tyrėjai siekia sukurti virtualius pasaulius, kuriuose vaikai ir paaugliai, naudodami avatarus išmoktų įveikti nerimą ir reikšti savo mintis ar jausmus. Kartu su kompanija „Virtually Better“ klinikos specialistai sukūrė imitacinę programą, kurią naudodami vaikučiai gali pabūti bendraklasių, mokytojų ar direktoriaus rolėje. Programos esmė banali ir paprasta, 8-12 metų klinikos pacientai tiesiog žaidžia žaidimą, kurio metu jų avatarai turi reaguoti į kasdienius reiškinius, mokosi sveikintis, duoti ar gauti komplimentus, ginti savo poziciją, uždavinėti ar atsakinėti į klausimus.


Klinikų specialistai teigia turį daugybę pacientų kurie nesuvokia elementaraus bendravimo, nesugeba susirasti draugų. Paprastai UCF nerimo sutrikimo klinika taiko visiškai kitokius pacientų gydymo metodus ir praktikuoja nerimo sindromą turinčių vaikų buvimą kartu su šių problemų neturinčiais vaikais. Organizuojamos stovyklos ar išvykos į miestą, boulingo klubus ir panašiai. Virtualaus projekto idėja gimė suvokiant, kad daugybė šeimų negali sau leisti tokio gydymo kurso, tad jis kuriamas kaip pigesnis pakaitalas, siekiant, kad gydymas būtų prieinamas visiems.

Žaidimo aplinka kuriama dirbant išvien su pedagogais, o aplinkoje esančius NPC veikėjus įgarsina vaikai. Šiai akimirkai numatomi 3 veikėjų tipažai (fainas, protingas ir blogiukas) ir keli sudėtingumo lygiai. Augant sudėtingumo lygiui modeliuojamos sudėtingesnės situacijos, kaip pavyzdžiui kišenpinigių gynimas nuo vietinių chamų.

Šiuo metu programai skirta pusė milijono JAV dolerių, už šią sumą tikimąsi sukurti pilnai funkcionuojančią programinę įrangą ir įvykdyti 12 savaičių studijas, kurių metu bus stebimi 30 žaidžiančių vaikų ir jų elgsenos pokyčiai. Sėkmės atveju seks dar vienas, metus trunkantis testas, kuriame dalyvaus daugiau vaikų, o jei pasiteisins ir šis testas, programa bus standartiškai taikoma klinikoje.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *