Vienas pultas, kad valdytum juos visus | Myon

Taip, Myon. Na tiksliau — Myon Mobile Speedlink Bluetooth Gamepad. Tokiu iškreiptu vardu užvadintas, pigaus plastiko gabalas iš tiesų tapo vienu smagiausiu pastarojo meto atradimų. Aš šiaip nesu didelis lengvų ir iš pažiūros pigių daiktų gerbėjas, bet fakto neneigsiu — turėjau romaną su Myon ir jaučiu jam nuoširdžią simpatiją. Paskui mane, garbieji.

amyon

Pirmas įspūdis? Eilinis veu. Jis buvo apgaulingas. (Beje, fotkė daryta po mini strestesto).

Pultelio gamintojas Speedlink, savo Myoną reklamuoją kaip pultelį išmaniesiems. Aš jau kuris laikas ieškau pultelio savo android/ipad įrangai ir turiu pastebėt, kad tos paieškos ne ypač vaisingos. Tai nusiperku kažką kas dvokia, tai kažką kas neveikia, o pažiūrėjus ką gamina AAA gamintojai išvis nervas ima. Dažniausiai dėl to, kad 200+ litų kainuojantis pultelis paprastai nebūna universalus. O Myon (nepaisant visų jo trūkumų ir nevykusio įpakavimo) yra universalus. Šį pultą testams gavome kartu su Alcatel Idol 2 (jo apžvalga čia) ir vien pažvelgęs į pakuotę, aš tikrai nedegiau troškimu jį bandyti. Na bet pradėjus žaidimų testus, kilo pagunda tiesiog pažiūrėti ar žaisdamas pulteliu sugebėsiu pagerinti „Angry Birds Go“ rekordus. Sugebėjau. Va tada ir pasipylė simpatijos.

amyon1

Action mygtukai yra padaryti tiesiog gerai.

Iš pažiūros Myon atrodo pigiai ir neskaniai. Pigi plastmasė, su menkais defektukais nulietas korpusas, tep lep surinkimas, nejuntamas svoris — žodžiu Kinija. Ir ne pačios aukščiausios klasės, nes net prieš keliolika metų padirbinėtų Sega konsolių pulteliai atrodė solidžiau. Beje pultelį lyginu su Zhiliton‘ais dar ir todėl, kad Myon forma primena klasikinius Gamepad‘us. Mes juos kažkodėl vadindavome varlytėmis. Nežinau kodėl, hehe…

Na, bet nesupraskite manęs klaidingai! Akivaizdžių broko ženklų pultas neturi, tiesiog jo kaina siekia veik 100 litų ir vizualiai jis tikrai neatrodo jų vertas. Kam neturiu priekaištų, tai turbūt tik veiksmo mygtukams ir gan gerai padarytomis analoginėmis svirtelėmis. Jos čia primena originalaus PSP svirteles. Yra priplotos prie pulto pavirčiaus ir labiau panašios į touchpad‘us nei į svirteles. Turiu pastebėti, kad jos čia veikia nepriekaištingai. Yra standžios ir stebėtinai patogios žaidžiant.

amyon2

Taip. Analogas irgi osom.

Nusispjovus į pirmą įspūdį ir žvelgiant giliau, ima ryškėti privalumai. Myon pultelis yra įkraunamas ir pilnai įkrautas akumuliatorius (pasak gamintojo) tarnaus apie 12 valandų. Tai greičiausiai tiesa, nes aš jį kroviau tik vieną kartą ir tuo įkrovimu žaidžiau nepilną savaitę, po porą valandų per parą. Pultelis yra įkraunamas micro USB laidu.

Signalą pultelis perduoda Bluetooth ryšiu ir pasak gamintojo jis veikia 8m. spinduliu. Netikrinau, nes realiai to ir nereikia, bet kad jis puikiai veikia namuose, sėdint per 3,5 metro nuo žaidimo įrenginio galiu patvirtint. Tačiau svarbiausia yra tai, kad naudojamas ryšio standartas leidžia sujungti pultą su Android 2.3/iOS 4.3 ir Windows platformomis. Vadinasi vienas pultas tobulai tinka naudojimui su praktiškai visa žaidimų įranga, kuri nėra konsolės. Čia, žinoma, reiktų pridurti, kad iš tiesų tokių pultelių yra ne vienas. Aš jų visų ir nebandžiau, bet yra tekę turėti universalių sprendimų, kurie priešingai deklaracijai ant pakuotės, su kažkuria iš sistemų veikti atsisako. Suporuoti įrenginius gal ir pavyksta, bet štai užtikrinti, kad jie korektiškai veiks — ne.

myon1

Vienas daro tiktai… viską, o kitas PlayStation.

 

Myon išbandžiau su keletu Android įrenginių, o taip pat ir su iPad, PC. Didžiam mano džiaugsmui, įrenginys visur veikė puikiai, mygtukai žaidimuose map‘inosi automatiškai ir korektiškai, o sujungtas su asmeniniu kompiuteriu puikiai veikė kaip pelės pakaitalas Windows aplinkoje ir sąžiningai dirbo savo darbą paleidžiant ir žaidžiant žaidimus per Steam Big Picture ar Uplay. Tą akimirką 100 litų jau nebeatrodė kaip ypač didelė suma. Myon gali veikti trimis režimais — kaip pultelis, kaip pelė ir kaip pelės/klaviatūros tandemas. Vadinasi jis gali būti naudojamas ne tik žaidimams. Tarkim aš grįžęs iš savo kelionių per televizorių demonstravau kompiuteryje esančias nuotraukas, o slideshow valdžiau pulteliu (Todėl, kad!).

Vis tik reikia pripažinti, kad žaidžiant asmeniniu kompiuteriu, dėl kiek neįprastos formos ir veik nejuntamo svorio Myon‘as netaptų mano pasirinkimu numeris vienas, bet ketinu jį įsigyti grynai dėl vaikų ir kelionių. Kaip pakaitinis pultelis nešiojamam kompiuteriui su Steam, Myon yra tiesiog tobulas.

myon0

Gaila nenufotkinau, kaip jis atrodo su Galaxy Note. Kvapą gniaužia.

Kadangi testo metu šiek tiek keliavau, pultą su savim tąsiau tašėje, kurioje be jo dar voliojosi nešiojamasis kompiuteris, ipad‘as, maitblokis, kažkokie raktai, rašikliai ir kita smulkmė. Žodžiu buvo surengtas švelnus strestestas ir Myon jį išlaikė puikiai. Nors pultelis ir atrodo pigiai, jo plastikas gan tvirtas, jokių vizualių pažeidimų ant jo neatsirado (o ant iPad‘o kurio tašėj būti neturėjo, atsirado :)).

Bene karščiausia Myon savybė yra ištraukiamas laikiklis į kurį gali būti įdėtas išmanusis įrenginys. Tai yra žiauriai gerai, nes:

1.    Į jį gali įdėti praktiškai bet kokį išmanūjį telefoną ir voila — jūsų rankose puikus next-gen handheld‘as.

2.    Jei jūsų išmanusis galingas, vadinasi žaidžiant jis kaista. Žaidžiant pulteliu jums tai nerūpės.

3.    Jūs net neįsivaizduojate, kaip smagu žaisti „Dead Trigger 2“. Žaidimas beveik galėtų būti lyginamas su PS Vita šaudyklėmis.

4.    Telefonus galite keisti, o pultelis tiks tas pats. Jame puikiai laikėsi visi įrenginiai, tiek mano minėtas Alcatel, tiek įvairaus plauko Galaxy modeliukai, tame tarpe ir Note (!).

Bet! Lengvas įrenginio svoris tampa ir šiokia tokia problema naudojant jį su išmaniaisiais įrenginiais. Įdėjus išmanųjį į laikiklį, ypač jei tai kiek sunkesnis ar didesnis modeliukas, visiškai išsibalansuoja šio tandemo svorio centras. Nelabai aišku kur jis yra, bet žaidžiant atsiranda tas nemalonus baimės jausmas, kai galvoji, kad tuoj, tuoj išmesi pultelį. Taip pat ne iki galo pragalvota ir pultelio laikiklio konstrukciją. Daugybė išmaniųjų įrenginių korpuso centre turi mygtukų, kurie dedant įrenginį remiasi į laikiklį. Todėl kai kuriuos įrenginius gali tekti dėti su nedideliu poslinkiu į šoną. Vizualiai tai nesukelia praktiškai jokių problemų, išmanusis laikosi gan tvirtai, bet štai svorio centras jau pavažiuoja ne tik aukštyn, bet dar ir į kairę ar dešinę.

Tačiau, sutikite, turint galvoje irenginių su kuriais naudosite pultelį gausą, mano vardinami trūkumai yra smulkmė.

myon2

Svarbiausia neišmesti instrukcijos arba mintinai iškalti poravimo komandas. Kiekvienam įrenginiui jos, be abejo, kitokios.

Reziumė. Su Myon viskas aišku. Tai patvarus ir universalus pultelis, kurį drąsiai rekomenduočiau tiems, kas turi keletą įrenginių su kuriais galėtų jį naudoti. Tarkim išmanųjį ir asmeninį kompiuterį. Myon yra vertas tos šimtinės jei ieškote universalaus, pakaitinio ar papildomo pulto savo ūkiui. Vis tik jei teturite vieną įrenginį, nesvarbu koks jis ir ieškote konkrečiai jam skirto pulto, paprastutis Myon gal ir nebus geriausias pasirinkimas. Tiek artėjantis Steam Machine vajus (kažkodėl dar tikiu, kad toks bus), tiek AAA gamintojų bandymai kurti aksesuarus Android ar iOS įrenginiams lemia tai, kad su kiekviena diena pultelių pasirinkimas vis platesnis. Jei jo reikia vieno ir tik vienam tikslui, brangesnės alternatyvos ko gero sukurs geresnį kainos ir komforto santykį.

Komentarai

5 komentarai/-as/-ų
 1. Ramanas 2014/06/19 Atsakyti
  • Artojas 2014/06/19 Atsakyti
   • Ramanas 2014/06/20 Atsakyti
    • Artojas 2014/06/26 Atsakyti
 2. Kingas 2014/07/15 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *