Valve atnaujinimai, išspręsiantys "Steam" naudojamumo* nesąmones

Naujienos pavadinimas, gal net kiek per geras.  Senais senais laikais(na gal prie 15-20 metų), kai žaidimai buvo tokie pat bug’ovi kaip ir dabar, egzistavo toks šaunus dalykas kaip pataisos(patch’ai). Gerbtini spaudos leidiniai žaidimų tematiką anasias pataisas netgi dėdavo į savo pridedamus diskus, ir taip laimingais paversdavo tūkstančius beinternetinių geimerių. Laiko ratas prasisuko, internetas tapo popsūcha, o jo greičiai eksponentiškai kilo iki neįsivaizduojamų verčių. Tiek, kad žaidimai, kartu su visomis pataisomis persikėlė į internetą ir apsigyveno tokiuose servisuose kaip Steam.

[pullquote]Naudojamumas* – terminas, kurį siūloma naudoti kaip žodžio „usability“ atitikmenį[/pullquote]Steam yra neblogas servisas, tačiau pastarosiomis savaitėmis jis vis vienaip ar kitaip išlenda į viešumą – visų pirma neigiamame kontekste – kare su EA dėl pastarųjų katalogo dingimo Steam servise ir tam tikra prasme tiltų sudeginimo apkaltinant nelanksčia sistema, visų antra – iš pirmo žvilgsnio visai nesusijusia naujiena, kad Steam planuoja stambius atnaujinimus, kurie pagerins siuntimosi greičius Steam vartotojams visame pasaulyje. Visai nesusijusia paminėjau todėl, kad iš tiesų viskas yra susiję. Pasakykite, kiek kartų sukildavo neigiamos emocijos, kai sugalvojus pažaisti Steam serviso suinstaliuotą žaidimą, paaiškėja, kad jam išleista pataisa, o norint ją pritaikyti kone visas žaidimas turi būti parsiųstas iš naujo? Sistema, kurios negalima apeiti, beje. Aišku, jei žaidimas senas, pataisos retos, tačiau „Arrowheads“ žaidimo „Magicka“ atveju pataisa sekė pataisą, kol žaidimo veikimas pasiekė padorų lygį.

Tad Steam ruošiasi ištaisyti šią didelę nesąmonę, ir žaidimų kūrėjams pasiūlyti įrankius, kurie įgalins talpinti pataisas žaidimams užimančias tiek vietos, kiek užima sugedusi žaidimo dalis. Ar tai sugrąžins „EA“ į Steam? Ne, tačiau sulaikys kitas žaidimų kompanijas, kurios galbūt galėjo nevalingai imti svarstyti opcijas. Be šio pataisymo, Valve perdarys visą atsisiuntimo langą, kurį jau senokai reikėjo apkuopti, nes funkcionalumas jame tragiškas – pvz. nėra galimybės koreguoti atsisiuntimų eilę ar grafiką.

Komentarai

3 komentarai/-as/-ų
  1. praeivis 2011/07/18 Atsakyti
  2. Xanthus 2011/07/18 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *