Tropico 4 (demo) | Baklažanas ir faršas ir silkė

Negaliu pakęsti demo versijų – jos arba pateikia tiek apkarpytą fragmentą, jog nesupranti kas čia per žaidimas (sveikas, Sam‘ai Fisher‘į); arba parodo lygiai tiek, kiek reikia smalsumui sukelti. Bet kuriuo atveju, reikalingos informacijos paieškose demo versijos tik kenkia, lygiai taip pat, kaip žaidimo privalumų dėstymas leidėjų tinklalapiuose ar ant dvd įpakavimų. Ir tai dar viena iš nišų, kuriose piratavimo gynėjai laimi; bet ne apie tai susiruošiau čia postringauti…

Taigi, Tropico 4. Tiksliau, Tropico 4 – DEMO.

Tropico 3 – tai nuostabus žaidimas, savotiškas dinozauras tarp atgimstančių frančizių. Tai vienas iš to nedaugelio atvejų, kai tęsinys nebūna prastesnis už pirmtaką. O dar T3 atstovauja merdinčiam pasidaryk-pats strategijų žanrui, kuris po laikmačio įkalimo į settler‘ius ir idiotiškų objektų proporcijų pasirinkimo Caesar IV, pradingo kažkur anapus.  Labai mėgstu manage tipo žaidimus, todėl labai apmaudu matyti kai anno serija užsiciklina ant dirbtinio gameplay valandų didinimo; kai kažkokia neaiški arkadinė košė pasivadina Patrician 3. Mano išskirtinai teisinga nuome, manage tipo strategija – tai labai sudėtingas projektas, kuriam nedidėlė gerbėjų auditorija kelia išskirtinai aukštus reikalavimus. Tropico 3 su tuo susitvarkė puikiai, o kaip su tęsiniu?

It‘s fun to be number  1

4 dalį, sprendžiant iš demo, vadinti tęsiniu labai sudėtinga. Tai greičiau tropico 3 ver2.0. Tačiau, kadangi ankstesnis žaislas puikus, leidėjų godumui galima suteikti šansą ir įvertinti tuoj pasirodysiantį produktą.

Pirmas dalykas, krentantis į akis – absoliučiai tas pats žemėlapis, tie patys duomenys, tie patys juokeliai ir ta pati, didinga, atmosfera.  Galop, pasikartosiu, tai tas pats žaidimas, labiau vertas papildymo nei tęsinio vardo. Kas iš esmės nėra blogai, juk gerų management strategijų rinkoje trūksta.

Demo versija siūlo pilną tutorial‘ą ir pirmąją misiją.  Ir to, atrodytų, pakanka, tačiau, deja. Parodoma pakankamai daug – ir nauja užduočių sistema, ir ministrų kabinetas, naujas ui, naujų regionų įsitraukimas į kovas dėl įtakos Karibų salose … Bet viskas tik sukelia dar daugiau dvejonių.

Užduočių sistema kliūva į akis pirmiausiai. Visokie patarėjai ir kiti, nuobodūs salos gyventojų atstovai lenda į akis su savo pareiškimais ir patarimais. Eksportuokite 500 vienetų žuvies ir gausite prizą! Taip savo salos gerove yra susirūpinę vietiniai kapitalistai. Tie, kas dabar pagalvojo apie žaidimo paprastinimą yra visiškai teisūs – tropico nori tapti priimtinu mainstream‘ui. Dabar, užuot savarankiškai įvertinti salos išteklius, gyventojų nuotaikas ir galimybes tarptautinėje arenoje, galima tiesiog vykdyti užduotis ir „laimėti“. Užduočių sistemą galimą būtų ignoruoti, jei ne apdovanojimai – išsiuntėm žuvį ir keli tūkstančiai dolerių į biudžetą (eh, o 3-oje dalyje viską reikėjo daryt pačiam). O dar akis bado per visą ekraną mirguliuojantys šitokių užduočių ženkleliai.

Palyginus su užduočių sistema, visa kita nereikalauja dėmesio. Iš vis. Turime kiek retušuota grafiką su labiau išreikštomis spalvomis (kam?); ui, kuris iš tobulo virto svetimkūnių prifarširuotu padaru(gal tik demo versijai), ministrų sistema, kuri pareikalaus prieš išleidžiant ediktą pasisamdyti atitinkamą ministrą ir projektų užsakymo siste… velniop tas sistemas, liežuvis neapsiverčia šitokių „naujovių“ vertinimui. Anksčiau turėjome veiksmą A, kuris leido pasiekti efektą A. Dabar gi, sugalvota tarp to veiksmo ir rezultato įkišti tarpinį elementą, kuris žaidimui įtakos nedaro, tačiau dar labiau vargina žaidėją, juk detalių informacijos lentelių nesimato ir čia.

Prieš pradedant šį įrašą ketinau aprašyti kiekvieną naujovę, mylimo žaisliuko vardan. Bet, procese supratau, jog pakeitimų nėra, o naujoves vertinti teigiamai sunkoka. Bet vėlgi, gal tai tik dėl demo?  O gal ir karpiai naktimis virsta coliukėmis ir rengia punk-rock koncertus?

Pirkti negalima  ignoruoti – kalba eina tik apie demo, todėl kablelio nerašau, nors labai norėtųsi, po „negalima“.

 

 

Komentarai

2 komentarai
  1. wr 2011/08/21 Atsakyti
  2. Kaj 2011/08/21 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *