Toxio knygų kampelis: Thraxas

Knygų kampelyje šiandien lankosi mažiau žinomas, bet ne ką mažiau nusipelnęs veikėjas. Profesionalus girtuoklis, oj, seklys Thraxas. Aš kalbu apie Martin Scott, tikrasis vardas Martin Millar, 8 knygų ciklą (devintoji, deja, nuėjo užmarštin nesusitarus Millar’o agentui su leidėju). Pats Martin’as Millar’as – yra ganėtinai įdomi asmenybė, agrofobas ‘geimeris’, kurio kitos knygos persmelktos depresija ir humoru (kad ir kaip tai būtų keista). Kaip jo „Vienišos vilkolakės“ knygos anotacijoje yra parašęs Neil’as Gaiman’as:“Millar’is rašo kaip galėtų būti rašęs Kurt’as Vonnegut’as, jei jis būtų gimęs penkiasdešimčia metų vėliau, kitoje šalyje ir trynesnis su absoliučiai nekokia liaudimi“. Pirmoji serijos knyga yra pelniusi „World Fantasy Award“ apdovanojimą.

Thraxas – vidutinio amžiaus (43 pirmojoje knygoje), stambaus kūno sudėjimo seklys. Jaunysteje mokęsis magijos, bet alkoholis jam patiko labiau, todėl mokslus metė ir dabar gali pasididžiuot tik minimaliais maginiais sugebėjimais. Tada kariavo įvairiose karinėse kampanijose, todėl kardu švaistytis moka dar ir dabar. Kaip karo didvyris buvo gavęs šiltą vietelę rūmuose, deja, alkoholis jam patiko labiau. Na, kažkodėl tie pasipūtę kapitonai nemėgsta būt apšaukti ir išvadinti įvairiais žodžiais pavaldinių… per savo vestuves.

Thraxas pasaulis

Thraxas pasaulis

Vienaip ar kitaip Thraxas šiuo metu gyvena ir dirba virš Kerštingojo Kirvio smuklės, priklausančios jo karo laikų ‘korešui’, buvusiam samdiniui Barbarui Gurdui. Šalia jo antrame aukšte glaudžiasi ketvirtadaliu orkė, ketvirtadaliu elfė, pusiau žmogus Makiri, kuri dirba „Kirvyje“ padavėja (apsirengusi tik grandininių šarvų bikini), karts nuo karto padeda Thraxui, vėliau įstoja į Turajaus koledžą. Ar aš minėjau, kad ji yra pabėgėlė iš Orkų gladiatorių landynės (pit), kurioje buvo tapus jauniausia absoliuti gladiatorių kautynių čempionė (būdama 13likos), o pabėgo nužudžiusi vergvaldį? Taip pat berods pamiršau paminėti, kad dėl jos visų trijų rasių samplaikos ji nėra labai mėgstama nei vienos iš rasių. Na ir ji priklauso, tokiam nedideliam moterų rateliui Turajuje, kuris vienija įvairiausias moteris nuo samdomų žudikių iki galingiausių Turajaus burtininkių. Bet juk visi žino, kad toks ratelis net neegzistuoja, nes bobos negalėtų politikuot, jos tam turi šiek tiek per skysta protelį. Berods. Ir ji labai labai mėgsta įvairias intoksikuojančias priemones.

Makri

Makri

Tharxas gyvena viename iš prasčiausių miesto-valstybės Turajaus rajonų. Miesto, kuriame žiemą per šalta, vasarą per karšta ir apskritai gyventi įmanoma vos keletą mėnesių per metus. Turajus – tai vėlyvų viduramžių stiliaus megapolis, su visais iš to išplaukiančiais niuansais. Nors turi ganėtinai gerą reputaciją, kaip privatus seklys (imantis nedaug ir padarantis viską iki galo), beveik visą laiką laviruoja ant absoliutaus skurdo ribos… Bet nieko, po šito darbelio jis vėl bandys savo laimę karietų lenktynėse, jei vietiniai organizuotų nusikaltimų šulai jam nesulaužys rankų ir kojų už skolas.. Pala, kur jis tas skolas prašvilpė? A! karietų lenktynėse.

Thraxas – tai nuostabi serija, kupina itin spalvingų personažų, subtilaus humoro ir nesibaigiančių nuotykių. Bet neapsigaukit, tai nėra komedija, tai pilnavertis fantasy detektyvas su komiškais elementais. Knygos įtraukia labai greit ir nepaleidžia iki paskutinės, baigę kurią, matyt, taip pat lįsite į internetą ieškodami informacijos, ar nėra jokių naujienų apie 9-tąją. Knygas reiktų griežtai skaityti iš eilės, nes nors kiekviena knyga pabaigia pradėtas bylas, tuo pačiu metu ‘po apačia’ vyksta nuosekli besivystanti miesto ir jo gyventojų istorija. Tiesa, matyt didžiausia problema bus susimedžioti visas knygas, nes po daugelio paieškų aš spjoviau į savo nuostatas (nemokėti už skaitmenines knygas daugiau nei už normalias) ir susipirkau e-book’us. Tautiečiams besibazuojantiems pažadėtoje žemėje(naujojoje pažadėtoje žemėje), bus šiek tiek lengviau, nes Abebooks už siuntimą į Lietuvą kartais nori daugiau nei pati knyga.

Thraxą nuotykiai ne tik nuneša į Elfų Salas, bet ir padeda atskleisti keletą konspiracijų, tarptautinių religinių konfliktų, jam tenka ir vėl dalyvauti kare. Thraxas lengvai patenka į mano mėgstamiausių serijų 10-tuką. Skaitymo malonumą garantuoju!

Komentarai

5 komentarai
  1. kr 2011/06/07 Atsakyti
  2. Toxis 2011/06/07 Atsakyti
  3. kr 2011/06/08 Atsakyti
  4. Toxis 2011/06/08 Atsakyti
  5. Exo 2011/09/29 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *