Tiger Woods PGA Tour 10 | Renkuosi golfą metams

Kadangi pernai labai susižavėjau Next-Gen golfu, šiemet namuose įrengiau tikrą Tiger Woods bandymų poligoną.

O viskas prasidėjo nuo nekalto bandymo žaisti šiųmetinį Tiger Woods PGA Tour 10 ant PSP. Nė nepajutau kaip užkabino ir pavergė. Kolegos jau juokėsi, kad nei parūkt, nei arbatos išsivirt be PSP neinu. Turint galvoje, kad iki šiol PSP į darbą išvis nesinešiojau, tai tikrai turėjo atrodyti keistai. Vėliau, nutariau išmėginti Next-Gen versiją (pasirinkau PS3) ir Wii versiją. Wii gal ir nebūčiau bandęs, jei ne būtinybė šiek tiek patestuoti Wii Motion Plus priedą (apie jį parašiau čia). Tiger Woods PGA Tour 10 vienas iš kol kas esančių berods 3 žaidimų kurie yra suderinami su šiuo priedu. Žodžiu finale supratau, kad bandydamas visko po truputį, renkuosi golfą kurį žaisiu iki pat 2010-ųjų rudens. Testo rezultatai žemiau.

Tiger Woods PGA Tour 10 (PSP) – Absoliutus nugalėtojas
Labai nesiplėsiu pasakodamas apie šią žaidimo versiją. Ji man patiko labiausiai, todėl būtent ją ir apžvelgiau games.lt. Daugiau mažiau išsamią apžvalgą galite paskaityti čia. Tingintiems skaityti, tiesiog išdėliosiu kelis esminius dalykus, dėl kurių, būtent PSP versija tapo mano favoritu.

Žaismingumas: Esminis šio žaidimo bruožas. Nepaisant to, kad PGA Tour 10 yra įpintas į rimto golfo imitatoriaus rūbą, PSP versijoje rimtumo yra tiek kiek jo reikia meniu ir varžybų planavimui kalendoriuje. Pati žaidimo eiga žiauriai linksma, gausiai pripildyta mini žaidimų. Pretekstas įtraukti žaidėją į azartiškus, mažiau nei minutę trunkančius mini žaidimukus, labai paprastas. Kiekvienas valdomo avataro smūgis ir jo sėkmingumas šiek tiek priklauso nuo jo psichologinės būklės. Lemiami smūgiai, nemalonius prisiminimus keliančios duobutės, puikus oponentų rezultatas, kamuoliuko nuskandinimas smėlyje ir panašūs veiksniai žiauriai įtakoja personažo moralę. Prastai nusiteikęs golfo žaidėjas, paprasčiausiai negali smūgiuoti gerai, mat per lazdą negali perduoti kamuoliukui pasitikėjimo savo jėgomis. Čia ne pats sugalvojau, perskaičiau kažkur internete. Žodžiu… Norėdamas nuraminti savo avatarą, žaidėjas gali sužaisti vieną iš keliolikos mini žaidimų. Pastarieji parenkami lyg ir atsitiktine tvarka. Šių žaidimų metu, paprastai tereikia žaibiškai greitai ir laiku spustelti teisingus mygtukus, nors realiai tai personažas tuo metu moja savo fanams, dalina parašus, valo batus, šveičia kamuoliuką ar panašiai. Aš visada laukdavau šių žaidimukų. Dėl to, kad jie smagūs. Dėl to, kad jie suteikia avatarui pasitikėjimo savimi antplūdį ir padidina šansą įkalti „Eagle“. Dėl to, kad jie prablaško, gan monotoniškų, 18 duobučių turnyrų metu.

Grafika ir kitas briedas: Viskas žaidime padaryta gerai. Gal ir nebuvo kažkokių och ar ach, bet paprastai tokių emocijų paprasti golfo žaidimai ir nesukelia. Yra gražūs, lengvai identifikuojami golfo laukai. Yra orų kaita. Yra gan dailus avataras ir gražios, ar net efektais prisodrintos smūgiu animacijos. Kadrų kaitos greitis stabilus, nors sekant paskui kamuoliuką šioks toks lagas pastebimas. Komentatoriai komentuoja ganėtinai protingai ir į temą, tačiau labai trumpais sakinukais, todėl labai greit įkyri. Įkyri, bet žaisti nemaišo. Aš net nepaieškojau ar jie išsijungia, nors su žaidimu praleidau daugiau nei mėnesį.
Vienintelis ryškus trūkumas, ilgas meniu įkrovimo laikas ir begėdiškai lėtai veikianti parduotuvė. Jei užsimanai nupirkti savo golferiui naujus marškinius, meniu parodo maždaug 1 per kokias 2 sekundes. Jei sugalvoji peržiūrėt visus 40 ar 70 marškinių modelius… Na žodžiu geriau nenorėt.

• Visur, visada ir belekaip: PSP nešiojama konsolė, tad pasirinkdamas PSP versiją gauni garantiją, kad smagų golfą galėsi bimbinti kada papuola, kur papuola ir kaip papuola. Žaidimo valdymas gali būti simuliuojamas smūgius atliekant analogine rankenėle. Tai gan sudėtingas procesas, ypač judant, ar sėdint kažkame kas juda. Bet kuriuo metu, žaidimo valdymas iš atseit realistiško, gali būti perjungtas į 2/3 click. Štai tada ir prasideda linksmybės. Pora mygtuko paspaudimų ir kamuoliukas jau skrenda kaip raketa kokia. Nesvarbu ar tu laukus ariančiam traktoriui, ar su dideliu reikalu tualete, ar patogiai įsitaisęs fotelyje – naudodamas 2/3 click valdymo režimą, puikų rezultatą demonstruosi visomis sąlygomis. Mano galva būtent to reikia kiekvienam žaidimui, kuris žaidžiamas ant nešiojamos platformos.

Tiger Woods PGA Tour 10 (Next-Gen versijos PS3;X360) – Minutės Metukų pertraukėlė
Aš asmeniškai, next-gen golfo šiemet turbūt nežaisiu. Kodėl? Visų pirma todėl, kad jis mažai kuo pakito nuo pernai metų. Spaudžiam čia ir skaitom ką rašiau pernai. Šiemet labai mažai kas pakito, tad per naują kažko keverzoti prasmės nelabai yra.

Buvo praturtinta ir šiek tiek sudėtingesne pavirto analoginio valdymo schema. Nenaudojau aš jos, nes golfui man PS3 svirtelės vos vos per jautrios. „3 click“ sistema išliko analogiška, tačiau putt smūgiams jau taikomos šiokios tokios naujovės. Jos smagios, putt režimas, bent jau man pasirodė šiek tiek klastingesnis, antra vertus skirtumas nuo pernai ne toks lemtingas, kad dėl jo vertėtų pirkti naują žaidimo versiją. Išimtimi galėtų būti tik aistringi tikro golfo mėgėjai, kurie nuolat seka šio sporto naujienas. EA visiškai susiejo žaidimą su realaus pasaulio įvykiais, tad jame rasite krūvą naujovių, pradedant žinių kanalais, baigiant galimybėmis atkartoti šviežius, kažkokio tai realaus žaidėjo pasiekimus žaidime. Tai turėtų būti labai įdomu, jei golfas man reikštų kažką daugiau, nei gerą azarto dozę prie konsolės.

Žodžiu aš nesiplėsiu, o jei jums įdomu permeskit akimis ką rašiau pernai. Jei sudomins pernykštė versija, tai šiųmetinė yra geresnė. Tiesiog gal ne tiek, kad derėtų ją pirkti, jei namuose jau yra pernykštė.

Tiger Woods PGA Tour 10 (Wii) – OMG! Patraukė į sporto prekes
Kaip ir minėjau, pažintis su PGA Tour 10 wii buvo visiškai atsitiktinė, tačiau užsimezgusi draugystė jaučiu truks ilgai. Realiai, tai yra 1:1 žaidimo perkėlimas iš naujos kartos konsolių. Savaime aišku grafika nukarpyta tiek kiek jos gali parodyti Wii. Žaidimas ganėtinai labai dailus, tiesiog trūksta rezoliucijos. Žaidimo režimai ir žaidimo eiga yra visiškai identiška tam ką turim, tarkim ant X360, ir tai mane labai nustebino. Kažkaip man atrodė, kad Wii versija turėtų būti artimesnė PSP versijai… Ilgainiui supratau, kad papildomų smagumą keliančių mini žaidimų, Wii versijai nė nereikia. Žaidžiant Tiger Woods 10 su Wii pakankamai smagu tiesiog smūgiuoti.

Pultelis ganėtinai tiksliai atkartoja žaidėjo judesius, o smūgiavimo principai kur kas patogesni nei tie, kuriuos savo žaidimuose siūlo Nintendo. Fairway drive smūgiai, kur dažniausiai tiesiog reikia smūgiuoti tiesiai ir taikliai atliekami gan paprastai, o smūgio metu iš pultelio pasigirsta labai, labai malonus garsas. Žaidžiant žalioje vejoje tereikia išmokti dirbti klubais ir ištiesta ranka. Žaidimu susižavėjau vos po kelių duobučių… Dar ir dėl to, kad tai buvo pirmas golfo žaidimas, kur pirmaisiais bandymais pasiekiau PAR rezultatą. Tiesą sakant Wii versija labai gerai subalansuota, PAR pasiekti ganėtinai paprasta, o štai dėl Birdie tenka pasistengti. Įdomu tai, kad stengtis reikia ne tobulinant smūgiavimo technika (nors tai irgi svarbu), o ieškant strateginių sprendimų prieš smūgį. Tai pirmas Tiger Woods žaidimas, kuriame ėmiausi išnaudoti įvairius nuožulnumus vien tam, kad pakeisti kamuoliuko riedėjimo kryptį.

Žaisti be Wii Motion Plus priedo nebandžiau, o su juo žaidimas perteikiamas tikrai puikiai. Žaidžiau prieblandoje, daugiau nei porą valandų ir nė sykio neteko nusivilti pultelio reakcija. Tiesą sakant neturiu per didelio pagrindo manyti, kad be Wii Motion Plus žaidimas veiks prasčiau. Tiesą sakant, daug kas dar priklausys nuo vieno iš kelių pasirinktų valdymo būdų, tačiau ryškiausiai Wii Motion Plus spindi atliekant tik Draw ir Fade tipo smūgius. Šie smūgiai yra lyg savotiškas suktukas, paleidžiantis kamuoliuką lankstu. Jei teisingai pamenu Draw daro lankstą per kairę, Fade per dešinę. Norint atlikti šį smūgį, tenka šiek tiek padirbėti iš riešo, tad šioje vietoje Wii Motion Plus sugroja lemiamą reikšmę (ypač kalbant apie Draw ar Fade gylį). Nepaisant to, kad golfo laukuose yra tikrai daug kliučių, dažniausiai kur kas paprasčiau yra permušti kamuoliuką virš jų, nei naudoti Draw ar Fade smūgius. Kitais žodžiais tariant, Wii Motion Plus priedo būtinybė yra ganėtinai abejotina, ypač jei Golfą ketinate žaisti linksmumo vardan, o ne užsiimti žaidimo pažinimu rimtai.

Wii versija netapo man asmeniniu lyderiu tik todėl, kad jo negaliu įsimesti į kišenę ir žaisti darbe. O šiaip, visomis prasmėmis azartiškas, gilus ir labai įtraukiantis žaidimas. Naminį golfą nuo šiol žaisiu tik ant Wii. Tam reikšmės turi ne tik žaidimo valdymas, bet ir kone tobulai subalansuotas žaidimo sudėtingumo lygis.

Ir dar pagalvojau… Jei Microsoft sukurs super Natal ir ant jo bus toks kokybiškas Golfas, kaip PGA Tour 10 Wii, aš pirksiu golfo lazdą. Rimtai.

Komentarai

5 komentarai
  1. Originalas 2009/08/07 Atsakyti
  2. Artojas 2009/08/07 Atsakyti
  3. Originalas 2009/08/07 Atsakyti
  4. Uzkliuvo 2009/08/07 Atsakyti
  5. artojelis 2009/08/07 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *