Tiesi vaga iš Maskvos | 11.03 atvykimas

Pagalvojau, kad jei išeitų kartas nuo karto prisėsti ir parašyti kažką diary forma, paskui nereiks vargti su ataskaita. Taigi važiuojam…

Kelionė prasidėjo šauniai. Pirmas įdomus įvykis nutiko dar Elektrėnuose, kur sustojau paimti sužvarbusį dieduką. Na sužvarbęs jis tik tam tikra prasme, nes sprendžiant iš visko, po vėlinių dar buvo šiltas… Žodžiu tik įlipęs, jis pasakė, kad savo biografijoj galėsiu įrašyt, kad vežiau Gudelį (berods Gudelį) kuris yra <<nerišliai ištarta>> , nuo <<vėl nerišliai>>. Kaltas, kad nepastikslinau, bet… Kai nusiėme kepurę, pagalvojau, kad jis boksininkas, gal netgi tas pats kuris prieš porą metų jaunus vagis išjungė. Paskui paaiškėjo, kad ko gero boksininkas, nes pasakojo kaip jaunystėj tūsino su Šociku.

Pietavom Vilniuje su Patarėju. Kaip visada norėjau paSIkalbėti apie daug dalykų, kaip visada kalbėjau tiktai aš… Ech… Nu nieko ateis ta diena kai išsikalbėsiu, paklausysiu ir ką tu turi pasakyt, kolega :).

Mano palydą sudarė tas pats Patarėjas ir jo sesuo, kurią atsitiktinai sutikom oro uoste. Vėliau basic stuff… Duty Free, kur visada spoksau, niekada neperku, kavinė, arbata, medus, boarding.

Labai simpatiška Patarėjo sesers draugė man užbookino 03D vietą. Tai gerai nes prie lango, bet blogai, nes grynai ties sraigtu. Pirma regėjau kaip atplyšęs jo velenas įlenda į saloną ir nukerta man galvą. Paskui kratė. Skrydis 6km aukštyje, o pakilimas ganėtinai vikrus, tad mano vidinės ausys visą laiką iš manęs išsidirbinėjo. Žiobčiojau kaip žuvis ir dar stebėjau mane įtariai stebinčius keleivius. Esu tiesiog peršalęs, bet praktiškai esu tikras, kad jie mane kaltino kiaulių gripu. Ausys atsigavo kai gavau pakramtyt. OMG UTAir dalina nemokamus pietus, su pasirenkamu gėrimu, kurių tarpe ir vynas, kurį skipinau, o kai apsigalvojau jo jau nebuvo likę. Damn.

In Overall skrydis buvo malonus. Visi sraigto velenai liko savo vietose, Maskva iš dangaus atrodo… Neaprėpiamai. Šviesos iki visų horizontų, o dar skrendi virš nuosavų namų rajono, kur susidaro įspūdis, kad jie tyčia savo kiemus planavo taip, kad iš jų apšvietimo susidėliotų Mikimauzas. Awesome. Dar mačiau didelius 5 juostų autobanus, jų keletas. Dideli, ryškūs, nuo horizonto iki horizonto ir šitą… Juose kažkodėl pilna stovinčių mašinų. Per visas juostas. Bet šiaip vaizdas didingas.

Autobuso vairuotojas nusrendė, kad mūsų lėktuvo keleiviai labai nori apžiūrėti Vnukovo oro uostą. Todėl apsukom kaip minimum tris ratus apie jį. Vienoj vietoj jis rodė kaip moka driftint.

Pasų kontrolė, be nuotykių ir emocijų. Girdėjau buvo kažkoks incidentas, bet nesuvokiau kas ten, nes spoksojau į milicijos pareigūnę. Ji ryškiai buvo parsinešusi savo uniformą namo lengvam tiuningui.

Tik atėjęs į oro uostą radau didelę raudoną rodyklę link traukinio į Maskvą. Kelionės trukmė 35 minutės. Nuolankiai ėmiau sekti ja, vos nepamiršau bagaž0. Rodyklė atvedė į traukinių stotį, kur kabantis grafikas skelbė, kad pavėlavau 11 minučių. Tai reiškia, kad teks palaukti 50. Šalie grafiko stovėję tris vyriškai kantriai laukė, kol aš jį išnagrinėsiu, o kai aš suvokęs situaciją po nosim suveblenau slavišką blyn, jų veidai nušvito. Traukinio laukimas neprailgo, nes pusvalandį sėkmingai atsimušinėjau nuo pasiūlymo važiuoti taksi. Už 120 litų siūlė nuvežti iki namų, siūlė nuolaidų ir net gido paslaugas, t.y. taksistas pasakotų ką matau už lango. Cool, bet nutariau pataupyt, juolab kad iki traukinio liko ne tiek ir daug.

Traukinio kaina 20 litų. Žiauriai švarus, gražus ir tvarkingas. Minkštos kėdės ir telikas rodantis visokį briedą. Pirma jis man visai patiko, bet po kurio laiko, nuo Emirates avialinijų reklamos apie stiuardesę Mileną jau buvo negera. Kelionė truko ilgiau ~40 min.

Metro radau lengvai, reikalingą liniją taip pat lengvai. Stotyje tebekabo krištoliniai šviestuvai, dabar jie vėl atrodo didingai. Metro traukiniai atnaujinti, todėl negražūs, nors mačiau dar važiuojant ir seno pavyzdžio. Ryt gaudysiu tokį. Vienas pravažiavimas metro kažkas apie porą litų, šiek tiek mažiau. Kitų tarifų dar nestudijavau.

Kai man aiškino kaip atvažiuoti iki namų, dar perklausė ar nepasiklysiu, o finale vistiek pasitiko prie metro. Nuo metro iki namu, man dar 4 stotelės autobusu ir šiaip aš sumojau, kad būtent šioje vietoje būčiau pasiklydęs. Nes nerasčiau stotelės. Visa pirma juosta užstatyta privatnikų taksi automobiliais, tad aš tikrai nesuprasčiau, kad autiko lauki spoksodamas juos vairuojantiems kaukaziečiams į veidus. Jie stoja šonu, tad akių kontaktas neišvengiamas. Tada atvažiuoja autobusas ir sustoja kur išeina, antroj juostoj, ar net trečioj. Tada visi atsargiai, kad neužkabint taksistų, eina link jo, o jis atidaro tik vienerias duris. Per jas į autiką sulipa visi norintys. Piko metu jaučiu tai būtų apie pora metro traukinių. Vakare nieko.

Maskvos nepažinau. Buvau čia prieš gerus 12-15 metų. Metro stotis į kurią atvažiavau, tai laikais buvo toks stiklinis virš žemės stūksantis kioskas su stogeliu. Dabar ant jo kažkas užmovė prekybos centrą. Ir bent jau kol kas visur kur buvau švaru. Nuorūkas žmonės čia meta į šiukšlių dėžes. Neslėpsiu, pribloškė.

Ryt turėjau planų susitvarkyti laikiną registraciją, bet pasirodo čia kažkokios šventės. Manau ruošiuosi parodai, gal dar nusitrauksiu iki Arbato kavos kokios, nors sakė ten jau nebe tas. Su ta registracija būsiu įklimpęs, artimiausias dvi dienas noriu praleisti parodoj, o ne pasų poskyryje, kaži ar bus daug parkiu jei tvarkytis eisiu užužporyt…

P.S.: Persiprašau už įvairaus plauko klaidas, naudoju ne savo notebook’ą, nesu pratęs prie klavos ir čia nėra spellcheck. Ir šiaip rašau pusiau gulomis. Nors paskutinis faktorius, rašybai gal ir nelabai turi įtakos… nebent minčių dėstymui :).

Komentarai

9 komentarai/-as/-ų
  1. Kraugerys 2009/11/04 Atsakyti
  2. Originalas 2009/11/04 Atsakyti
  3. Artojas 2009/11/04 Atsakyti
  4. Kukas 2009/11/04 Atsakyti
  5. Irma 2009/11/04 Atsakyti
  6. Kaimynas 2009/11/04 Atsakyti
  7. Viktorija 2009/11/04 Atsakyti
  8. Nowitzkis 2009/11/04 Atsakyti
  9. artojas 2009/11/04 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *