This is Magickaaaaaa!

Magicka man patiko nuo pat pirmų reklaminių filmukų – patiko ir jų filmukas pasakojantis, kodėl reikėjo atidėti žaidimo išleidimą („We must use spells to destroy forum troll.. I mean forest troll“:). Patiko ir pats žaidimas. Tiesą pasakius dar nebuvau žaidęs žaidimo, kuris būtų tiek prikrautas easter eggs’ų, ar šiuo atvejų net matyt internetinių ir populiariosios kultūros ‘mymų’ (meme) – kad krizent teko kiekviename žingsnyje. Negana to – žaidimas pilnas slaptų vietų, kurių tiek, kad perėję pirmą kartą baigėme tik su šiek tiek daugiau nei pusę rastų knygų. Bet visgi pats didžiausias žaidimo smagumas, kaip ir skelbia pavadinimas yra magija. Gryniausia jos forma.

Prisimenu aš žaisdamas pirmus neverwinter nights nustebau, kaip ugnies kamuoliu išdaužus medines duris mano iškviestas demonas šuo gavo nemažai žalos nes stovėjo šalia.. Čia gi, kas neduoda žalos, ar bent jau nepadega/nesušlapina/nesušaldo/nenumeta nuo skardžio tavo kolegų galima suskaičiuot ant.. hm… tiesą pasakius net gydomąją magiją galima sumaišyti su kažkuo labai smagaus. Todėl labai prisirišti prie rastų lazdų ar kardų nereiktų – pirmam šunsnukiui numetus tave nuo skardžio, ar į vandenį (o juk visi žinom, kad magai nekenčia vandens, jie geria tik alų), teks atsisveikinti su savo ‘ūber’ lazda ar excalibur’u (kuris iš akmens išsitraukia, nevisai ‘švariai’).

Patiko apžvalga? Tad nepasikuklinkite ir sudalyvaukite „Magicka“ konkurse ir laimėkite šį beprotišką žaidimą!Tiesa, ši taisyklė galioja tik žaidžiant co-op režimu. Jei žaidi vienas – tokiu netekčių pavyks išvengti, nes po kiekvienos mirties būsi atkeltas prie išsaugojimo akmens, ar į kitą ‘check-point’ą’. Niekada negalvojau, kad iš mano lūpų (ar šiuo atveju pirštų) pasigirs (pasiraš.. na, jūs mane supratot) tokia šventvagiška mintis – bet šis žaidimas visą savo gražumą parodo tik daugelio žaidėjų rėžime. Taip, jį puikiai gali žaisti vienas, bet, patikėkit manimi, jis praranda pusę, jei ne daugiau savo žavesio. Žaidžiant keliese, kai mirtis tėra trumpas nesusipratimas (na, su šiuo teiginiu matyt nesutiks mano žmona, kuri vieną kart vidurį nakties prižadinta nervingų riksmų į skaipą ‘prikelkit, prikelkit, prikelkit!!!!’ iki šiol man tai prikaišioja), kai gali eksperimentuot su magija, nes žinai, kad kolegos tave prikels (jei aišku jų pirmų nenutrenks tavo iškviesti žaibai ar neįtrauks juodoji skylė). Reiktų prisipažint kad musų žaidime eksperimentatorius buvau ne aš, o kolega wundis; aš, kaip ir Artojas, turiu kažkokių trumpinimu su ‘multitaskingu’. Net iškviest paprasčiausią žaibą (qfasa) – man tekdavo keletą kartų pabandyt nesėkmingai, kol pastebėdavau, kad spaudinėju absoliučiai ne tuos mygtukus, nes ranka nusisuko kažkur kitur… Tiesa tam labai padeda ‘re<space>’ – paprastas, bet malonus burtas sulėtinantis laiką ir leidžiantis tokiems nerangiems individams kaip aš ramiai suplanuot kelis sekančius ėjimus.

Magicka turi tris žaidimo modelius – Adventure (pagrindinis nuotykis), Versus (vienas prieš kitą) ir Challenge (tu ir du draugai prieš banga po bangos mostrų). Iš pradžių man buvo labai keistas sprendimas naudoti kažkokia keistą kalbą (kuri atrodo kaip švedų, anglų, vokiečių ir simsų mišinys), bet visų pirmą – ji skamba nerealiai juokingai, o antra – matyt mažai indie kompanijai yra žymiai lengviau padaryti tai, nei garsinti visus kalbančius npc skirtingom kalbom. Vienaip ar kitaip, tokie žodžiai kaip ‘dunka dunka’ man dar ilgai kels nevaldomą tylaus krizenimo bangą. Taip pat ir achievement’ų pavadinimai – over 9000, this is magicka ir dauguma kitų.

Taip, žaidimas dar vis turi bug’ų – karts nuo karto išmeta nieko nepasakęs, kartais neleidžia prisijungti kitiems, jei vienas iš žaidėju stipriai ‘lagina’ – tol, kol jam neprasisuks visi vaizdai kiti matys juodą ekraną perėję į kitą langą. Bet visos šios klaidos yra taisomos, jei neklystu per savaitę išleidžiama po pataisą. Taigi, sakyčiau, kiekvienas pagailėjęs 10ties eurų (ar nesudalyvavęs Dievo rėžimo konkurse),  praras labai, labai daug džiaugsmingų minučių. Ir, beje, iš kart rekomenduoju žaisti keliese – nes žaidimas vienam ne tik kad yra tikrai labai sudėtingas, bet ir ne toks įdomus kaip co-op rėžimas.

Perduokit linkėjimus Vladui (ne vampyrui) ir pirmyn į magiškus nuotykius (pun intended).

Buy on GamersGate

Komentarai

2 komentarai/-as/-ų
  1. Minde 2011/02/15 Atsakyti
  2. asd 2011/02/16 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *