/tg/ Station 13 | Per asistentų lavonus – į žvaigždes!

Žaidimus kartais atrandame labai netikėtai.

Pavyzdžiui, prisiminę, kad 4chan nėra tik kraupusis /b/ skyrius, netyčia nuklystame į žaidimams skirtą /vg/ ir ten randame stalo žaidimams skirto /tg/ padarytą žaidimą… kuris yra paremtas kodu iš panašaus „SomethingAwful“ forumo narių žaidimo, veikiančio ant primityviai atrodančios nemokamos platformos. Taip mes atvykstame į /tg/ Station 13.

Mokslinės fantastikos fanai žino, koks sunkus gyvenimas kosminėje stotyje, pavyzdžiui, Babilone 5 ar Deep Space 9, ypač jei esi vienas iš paprastų darbuotojų. Sveikinu, dabar gavai šansą būti vienu iš tų beveidžių tranų! Kartu su 20-80 kitų žmonių, kurie, kaip internautai, yra mažų mažiausiai nepatikimi, o ir jų užduotys kartais kelia grėsmę visiems!

Nors profesijų žaidime yra krūvos – nuo asistentų ir šachtininkų iki kunigo, kapitono ar klouno – tau visų pirma reikia apsiprasti žaidime. BYOND variklis nėra lengviausiai įvaldomas įrankis – arba TGS13 tiesiog sukaltas negalvojant apie valdymo patogumą. Kovos sistema man vis dar gilus miškas, bet jau moku būti kulinaru ir iš bėdos galiu dirbti hidroponikos skyriuje!

Pradėk žaidimą kaip asistentas, visada būk šalimais atsidaręs žaidimo wiki ir po kokių 5-10 mirčių išmoksi žaisti. Tiesa, jei tikėsime žaidimo wiki, kam bandyti būti kuo nors kitu nei asistentu? Kiti žmonės turi atsakomybių ir sudėtingų, pastangų reikalaujančių darbų. Niekas nežino, ką turi daryti asistentas ir visi kaip ir supranta, kad jis negali nebūti vagimi ir kenkėju. Tad nors tu ir negali konstruoti robotų ir kyborgų, bandyti sprogmenų, klonuoti žmonių, kurti naudingų virusų ar auginti narkotikų, tu gali pavogti jų darbo vaisius. Patikėk, išmokęs nulaužinėti duris labai savim didžiuosies.

Galiausiai, aišku, nuspręsi tapti vienu iš atsakingų profesijų atstovu… ar vienu iš stoties priešų. Bent jau /tg/ serveriuos kiekviename mače būna Sindikato samdytų išdavikų ir nemaža tikimybė, kad sutiksi išvaizdą keičiančius, žmonių DNR siurbiančius changelings, burtininkus, ksenomorfus ar dar bala žino ką. Pasistenk išgyventi iki neišvengiamai iškviečiamos pabėgimo raketos!

Kartą man tai pavyko padaryti būnant virėju labai chaotiškoje stotyje. Koridoriais lakstė bent trys maniakai, didžiają mačo dalį neturėjome teisėtvarkos, tik vieną žmogelį, kuris įsilaužė į arsenalą ir tapo samdomu policininku, kažkur vyko šaudymai, sprogimai… O aš turėjau ir svarbesnių rūpesčių!

Baigėsi mėsa ir miltai, pagrindiniai lengvų patiekalų ingridientai. Pirmą problemą išspręsti nebuvo labai sunku – medicinos skyrius yra kitapus koridoriaus, ten pastoviai yra atliekamų lavonų. Tačiau miltai ateina iš hidroponikos, botaniko neturėjom, tad turėjau eiti pats auginti visokiausių kultūrų, kartais per langą apšaudomas maniakų ar negalintis grįžti į virtuvę, nes neturėjau leidimo šiltnamio durims. Jų neatidarė ir stoties DI, buvo užsiėmęs. Arba nulaužtas. Arba susprogdintas. Arba dar bala žino kas.

Galiausiai /tg/ Station 13 yra toks žaidimas, koks galėjo gimti tik iš aistringo ir neapmokamo fanų darbo. Taip, išmokti kažką daryti sunku, vartotojo sąsaja tokia, kad pirštus susilaužysi… bet potencialas yra begalinis. Kaip ir asistento noras nudžiauti griežtai saugomą kosmonauto kostiumą.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *