Spiel des Jahres 2009 | Dominion FTW!

Ką tik buvo paskelbti 2009-ųjų metų „Spiel des Jahres“ titulo laimėtojai. SdJ tai kasmetiniai geriausio stalo žaidimo rinkimai, vykdomi Vokietijoje. Trisdešimt metų vykdomi rinkimai įgavo tokį prestižą, kad metų titulo laimėtojas gali tikėtis neįtikėtinai gerų pardavimų vien dėl „Spiel des Jahres“ ženkliuko ant žaidimo pakuotės. Pardavimus didina ne tik laimėjimas, bet ir nominavimas, nes visi nominuoti žaidimų kūrėjai gauna certifikatą, tad net ir neturint teisės pasipuošti „Spiel des Jahres“ medaliu, galima pasipuošti „Nominated for Spiel des Jahres“.

Šiemet apdovanojimui buvo nominuoti penki stalo žaidimai – tai boardgamegeek.com karštų žaidimų reitingo lyderiai – kortų žaidimas „Dominion“, biologijos žinias tikrinanti „Fauna“,  tikriausiai Agrikolos įkvėptas žemdirbiškas „Finca“, į stalo žaidimų pasaulį perkeltas ir daugėlio žaidėjų režimui pritaikytas tetris „Fits“, bei vienintėlis nominantas iš JAV, nagrinėjantis nūnai aktualią pandemijos grėsmę ir siūlantis žaidėjams su ja susidoroti – „Pandemic“.

Metų žaidimu buvo pripažintas kortų žaidimas „Dominion“, kurio siužetinė linija pasodina jus į monarcho, siekiančio atstatyti savo karalystę, rolę. Žaidimas turi tam tikrų elementų iš kolekcionuojamų kortų žaidimų, tai sprendimais paremtas, bei nedidele sėkmės faktoriaus įtaka paremtas žaidimas, kuri apžvelgsiu artimoje ateityje. Video apžvalgą galite peržiūrėti prikabintame video.

Vaikų metų žaidimo titulą laimėjo „The Magic Labyrinth“.

Savaitgalį Kolambuse, Ohajo valstijoje, JAV vykusioje „Origins Game Fair 2009“ geriausiu stalo žaidimo buvo pripažintas amerikietiškas produktas „Pandemic“, apie kurį tikrai papasakosiu artimiausiu metu.

Komentarai

Vienas atsakymas
  1. Fr 2009/06/29 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *