Space Rangers Quest | Apžvalga

„Space Rangers“ yra serija rusiškų žaidimų, kuriuose tampama laisvai samdomu, neaiškių ryšių su kosmine vyriausybe turinčiu kosminiu pašlemėku. Pirmajame žaidime kovėmės su neaiškia biologinies prigimties grėsme, antrajame – susirėmėme su robotais-žudikais. Šalia skraidymo po kosmines gelmes, kovų, pirklybos ir nuolatinio jaudinimosi dėl laivo komponentų nusidėvėjimo, kartais leisdavomės ir į tekstinių užduočių sprendimą. „Space Rangers Quest“ yra bandymas išvystyti šią žaismo dalį iki atskiro žaidimo su mažomis įprasto „Space Rangers“ žaidimo priemaišomis.

Pats įdomiausias ekranas žaidime

Pats įdomiausias ekranas žaidime

Tu esi karys, piratas arba pirklys – žaidimas turi pakankamai laisvus samdymo standartus, ypač turint minty, kad karui reikia visų, kurie yra teisiškai pajėgūs valdyti laivą ir ginklą. Tik štai tavo užduotis yra išbandyti virtualią reindžerių treniravimo programa. Tuo pačiu tai yra melas – iš tikrųjų tu susiliejai su paskutiniu išlikusiu robotų-žudikų centru, analizuojančių galaktinį internetą. Tavo tikslas yra ištraukti prieš tai tokią pačią operaciją vykdžiusius agentus ir gal net išsiaiškinti, kokie yra šio keistojo kompiuterio tikslai.

Nežinau, kada paskutinį kartą jaučiau susidomėjimą kūriniu, kuriame kas nors pasinėrė į virtualų pasaulį tam, kad iš jo ištrauktų įsikliuvusius draugus ar panašiai. Tuo pačiu visiems kūrėjams, kurių darbas galiausiai paaiškėja vykstąs sapne, reiktų kokius du kartus per galvą duot (tas galioja ir „Elder Scrolls“ rašytojams, nors pagal gandus, beveik visą ezoterišką ir egzotišką kosmologiją parašė vienas žmogelis, galbūt net narkotikų vedamas). Šiaip ar taip, tavo užduotis yra paprasta, o įrankiai – nuobodūs. Kaip ir „Space Rangers“, reikės skraidyti tarp sistemų, leistis bazėse, pildyti degalus, kartais dalyvauti kovose ir taisyti savo laivą. Dauguma šių dalykų yra labai supaprastinti: nebėra tikro skraidymo po sistemas, ir apskritai, dažniausiai sistemoje nėra ką veikti. Jei nieko neatsitiko atskridus (tada dažniausiai užpuola priešai) ir nuskenavus sistemą nieko neradai, tai telieka papildyti degalus, gal pasižiūrėti ar vietinės stotys kažką gero siūlo (dažniausiai ne) ir ieškoti svarbesnės siužetui stotelės.

O ne...

O ne…

Kadangi skenavimas ir degalai kainuoja pinigus, labai greitai gali susidurti su klasikine „Space Rangers“ problema, kai įspraudi save į finansinį kampą. Vienintelis rimtas įplaukų šaltinis yra tekstinės užduotys. Pradžioje dažniausiai susidursi su dalyvavimu visokiuose kosminiuose čempionatuose. Taip jau išeina, kad vietinės planetos lenktynių/šachmatų/dainavimo žvaigždė mirė kvailomis aplinkybėmis ir tu, prašalaiti, gali užimti jų vietą. Ar labai įdomu užsiimti antigravitacinėmis lenktynėmis, kai viskas ką matai, tėra tekstas? Ne, nelabai. Sakyčiau, užduočių dizainas net suprastėjo nuo įprastų „Space Rangers“ laikų. O gal aš tiesiog nebeturiu tam kantrybės…

Kantrybės tikrai neturiu šito žaidimo kovoms, kurių baigtis yra atrodo beveik atsitiktinė, ir viskas, ką gali daryt ruošdamasis kitam laivų susišaudymo roundui, tai aklai spėlioti į kurias priešo laivo dalis taikyti ir kaip prisidengti skydais. Kovos „Space Rangers“ visuomet buvo įtemptos ir dažnai mirtinos žaidėjui, čia jos yra tiesiog nuobodžios ir nuostolingos.

Tekstas! Skaičia! Nuotykiai!

Tekstas! Skaičia! Nuotykiai!

Vartotojo sąsaja yra tiesioginė „Space Rangers II“ versijos evoliucija ir tokia tik truputį dvelkianti pigumu. Beveik nėra grafikos, kurią galėtume aptarti – be to, kad didžiąją laiko dalį gali matyti savo laivą skriejant per žvaigždėtą bedugnę ir nieko rimto nedarant. Šis vaizdas yra daugiau ekrano saugotojas nei žaismo dalis. Tuo tarpu žaidimo rašymas, svarbiausia tekstinių užduočių žanro dalis, kenčia nuo to jaunatviško rusiškos (ar šiaip mėgėjiškos) fantastikos prieskonio, kai jį rašo tokie patys bičai kaip tu, aš ar rašyk.lt lankytojai. Taip norisi būti nensupėjamu ir quirky, kad tas pats rašymo stilius yra labai nuspėjamas ir varginantis.

„Space Rangers Quest“ yra nuobodi serijos atšaka. Jei nori rimto tekstinio žaidimo su resursų valdymu ir įdomiomis užduotimis, tai žaisk „King of Dragon Pass“, turbūt geriausią žanro atstovą. Jei nori daugiau „Space Rangers“, tai tiesiog dar kartą sužaisk „Space Rangers“.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *