Šokių žaidimai — efektyvi terapija moterims

Niekad nemaniau, kad rašysiu apie šlapimo reikalus, bet tai jau ne pirmas kartas. Pamenate, rašėme, kad japonijoj žaidimizuoti pisuarai yra didžiausias vietinių sysiotojų ir valytojų džiaugsmas. Tai va. Tai niekis, palyginus su nauda kurią šokių žaidimai teikia moterims.

Šokių žaidimai nėra ta sritis kuriai reikalinga papildoma reklama. „Just Dance“, „Zumbos“ ir kiti panašūs, savyje sutelkia visą debesį terapijų, kurias teikia šokis, muzika ir sveikas varžymasis (kad ir su pačiu savimi). Dabar į šį komplektą galime įtraukti ir dar vieną — šokių žaidimai yra efektyvi terapijos priemonė moterims, kenčiančioms dėl šalpimo nelaikymo. Pasirodo, tai gan opi problema, paliečianti vieną iš 4 moterų, dažniausiai šis sutrikimas pasireiškia pasiekus senyvą amžių.

Kanados ir Šveicarijos mokslininkai, atliko tyrimą, kurio rezultatai publikuoti „Neurology and Urodynamics“ leidinyje.
Tyrimo esmė paprasta — problemų turinčios moterys buvo pakviestos lankyti reguliarius susitikimus, kurių metu buvo žaidžiami populiarūs šokių žaidimai. Šie žaidimai stiprina dubens dugno raumenis, kuriuos lavinant sprendžiama ir šlapimo nelaikymo problema. Paprasta.

Paprasta atšaus tyrimo kritikai — tokį pat efektą suteikia ir standartinė mankšta ar šokių pamokos. Kritikai bus teisūs, bet… Čia būtina paminėti ir kitus tyrėjų pastebėjimus. Tyrimo metu buvo pastebėta, kad pramoginių šokių žaidimų naudojimas yra pigesnis nei alternatyvos, vadinasi kur kas prieinamesnis. Tačiau reikšmingiausia detalė yra pats žaismo patrauklumas. Tyrime dalyvavo 24 moterys, o tyrėjai pastebėjo, kad lyginant su tradicinėmis mankštų programomis, žaisti pakviestos moterys kur kas rečiau praleisdavo užsiėmimus, iš programos nepasitraukė nė viena dalyvė, o žaismo metu tarp jų užsimezgė tvirtas socialinis ryšys.

Žaismo magija ir vėl daro savo. Nors teoriškai egizstuoja galybė analogų žaidimams — „fun factor“ ir sveikas varžymąsis turi kur daugiau įtakos, nei tik žinojimas, kad viena ar kita veikla yra „į sveikatą“.

Susipažinti su tyrimu ir paskaityti jo išvadas galite spustelėję šią nuorodą.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *