Softbank už 1.5 mljrd JAV dolerių įsigijo kontrolinį „Supercell“ akcijų paketą

Ne naujiena, kad Japonijos korporacija SoftBank už 1.53 mljrd. JAV dolerių (3.86 mljrd litų) perka kontrolinį Suomijos žaidimų kūrimo kompanijos „Supercell“ akcijų paketą.

Šio sandorio pasekmė – „Supercell“ pagaliau turi apibrėžtą vertę – 3 milijardus JAV dolerių. Kiekvienas milijardas tarsi simboliškai žymi tris „Supercell“ gyvavimo metus ir tris žaidimus, kuriuos rasite šios, iš ex-Nokia darbuotojų surikūrusios kompanijos portfelyje.

„Gunshine.net“ tikriausiai nežinote, tačiau „Hay Day“ ir „Clash of Clans“ žino ir žaidžia visas pasaulis, kasdien į kompanijos sąskaitą sukraunantis 2.5 milijono JAV dolerių pajamų.

SoftBank žingsnis rizikingas, tačiau mažiau rizikingas nei kiti šiame sektoriuje įvykę pirkimai – pvz. Zyngos „OMGPOP“ sandoris, ar Electronic Arts – „PopCap“ pirkimas.

Planas įsigyti „Supercell“ Japonijos korporacijai kilo tikriausiai po to, kai jos dukterinė įmonė „GungHo“ padėjo „Supercell“ sėkmingai išleisti „Clash of Clans“ bei „Hay Day“ Azijos rinkose. Žaidimas debiutavo galingai ir tai tikriausiai buvo vienas iš argumentų įsigyti „Supercell“.

2012-uosius „Supercell“ baigė su 38 milijonų JAV dolerių pelnu. 2013-ųjų pradžioje, siekdama pritraukti investicijų, įmonė atskleidė pirmojo 2013-ųjų ketvirčio finansinius rezultatus – 108 milijonai JAV dolerių grynojo pelno.

„Supercell“ ofise dirba šimtas darbuotojų. Kol kas nėra oficialiai prieinamos informacijos, ar kompanija kuria naują žaidimą ar žaidimus.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *