Socializuok savo planšetę! |DICE+ skaitmeninio kauliuko apžvalga

Žiūriu, kad jei kartą per mėnesį kažko neparašau apie lenkų industriją, mane ima krėsti šaltas drebulys. Priklausomybė? Galbūt, na bet jie dėl ir to stengias.

Šį kartą kalbėsiu apie žaidimų ir įrangos tandemą — jūsų dėmesiui DICE+ apžvalga. Tai skaitmeninis žaidimų kauliukas, kuris yra fizinis, fiziniame pasaulyje naudojamas objektas, tačiau „Bluetooth“ ryšio dėka jo rodmenys perduodami išmaniąjam įrenginiui ir ši idėja galėtų apversti pasaulį. Na jei ir neapvers, tai uždirbs savo autoriui milijoną kitą. Kaip ten bebūtų, aš nesu didžiulis stalo žaidimų profas, greičiau jau aukštesnės kąstos mėgėjas ir greičiausiai todėl DICE+ vienu metu sugebėjo pateisinti vienus mano lūkesčius ir suskaldyti į šipulius kitus. Dabar apie viską iš eilės.

Screenshot_2014-04-24-21-11-18

DICE+ yra sukonstruotas „Game Technologies“ studijoje Poznanėje. Tai baltas, kiek didokas, bet vis tiek mielai atrodantis kauliukas, kuriame yra bent keletas gyvenimiškai svarbių sprendimų. Pavyzdžiui giroskopas, kintančios briaunų spalvos ir galimybė fiksuoti paspaudimą, kas šiek tiek praplėčia įrenginio ribas. Tačiau visų pirma į akis krenta švarus apple‘iškas dizainas, sumaniai paslėptas įkrovimo lizdas ir nuosava programėlė, per kurią be jokios painiavos gali būti stumdomi su DICE+ suderinami žaidimai. Kiek girdėjau, tai padarė įspūdį apsimestinai ryšį su fiziniu pasauliu branginančiai Apple, tad DICE+ nesunkiai rado kelią į JAV. Europoje, o juo labiau Lietuvoje apie jį žinoma, kiek mažiau, bet manau tai laikina.

Neleiskite jūsų supainioti — DICE+ nėra ekskliuzyviai Apple įrangai skirtas kauliukas, jis puikiai veikia ir galybe Android planšečių/telefonų. Sakau galybe, nes net prie didžiausių noru negalėčiau pasakyti tikslaus jų skaičiaus. Tai, beje, pirmas ir rimčiausias DICE+ trūkumas iš tų kelių kuriuos jis turi. Esmė tame, kad DICE+ teoriškai yra suderinamas su trečios ar vėlesnės kartos iPad‘ais ir iPhone‘ais. Kas liečia Android, tai deklaruojamas reikalavimas sistemai yra minimum OS 4.0 ir suderinamumas su Bluetooth 21./3.0/4.0 standartais. Įrenginio kūrėjai turi suderinamumo tikrinimui skirtą portalą, bet aš abejoju ar ir jame rasite viską ko ieškote, turint galvoje, kad Android planšetes kepa visi kas netingi. Pavyzdžiui aš stebėjau badymą priversti DICE+ veikti su visiškai nauja Lenovo planšete. Suporuoti įrenginius pavyko, o štai priversti kauliuką veikti žaidime — ne. Tai reiškia, kad jei paskaitę daugiau vis tik nutarsite, kad norite šio džiaugsmo, bet namuose turite ne pačią populiariausią planšetę, eidami pirkti kauliuko turėsite neštis ir ją.

Kaip ten bebūtų, aš DICE+ ištestavau su plačia puokšte „Samsung“ plasmasiukų. Kauliukais, net ir prijungtas prie senuko „Galaxy S2“, veikė puikiai.

Screenshot_2014-04-24-21-11-09

Kas dar pasakytina apie jį kaip apie įrenginį? Na „Bluetooth“ siųstuvas nėra tobulas, tad reiks išmokti mėtyti kauliuką tvarkingai. Jei jis nukris nuo stalo ir pariedės kur tolėliau, rezultatas nebus įskaitomas. Kauliukas neįskaitys taškų ir tuo atveju, jei riedės per mažai. Tiesa, mano galva tai gera savybė, nes žmonės nesugebantys paristi kauliuko užknisa juodai.

Ne ypač taupioje (gamtos atžvilgiu) pakuotėje rasite viską ko reikia komfortui. Vartotojo atmintinę su intrukcija kaip prijungti įrenginį ir banalių patarimų kaip elgtis jei kažkas neišeina, o taip pat patogų maišelį kauliukui ir įkrovimo laidui. Kauliukas kraunas trumpu USB/Micro USB laideliu, per angą paslėpta po viena iš briaunų. Pilnai įkrautas DICE+ gali ritinėtis ir žybsėti LED’ais apie 20 valandų.

Tokia, tad esmė. O dabar apie prasmę.

Štai čia ir susiduria du dalykai. Tai ko tikėjausi ir tai ką realiai gavau. Tikėjausi aš nei daug, nei mažai. Visų pirma dailios aplikacijos kuri pakeistų visas tas išmaniems įrenginiams skirtas kauliukų programėles. Paprasta programėlė, kuri tiesiog parodo, kas buvo išridenta ir leidžia suteikti kauliukui kitokias reikšmes (tarkim pametėte unikalų „Memoir“ kauliuką, suteikėte reikalingas reikšmes DICE+ ir žaidžiat sau). Keleto paprastų žaidimų, na tokių kaip „Ticket to Ride“, kažko vaikams ir bent vieno kito gilesnio projekto. Tebūnie tai banalūs „Dungeons and Dragons“ ar „Memoir“ klonai. Tiesiog mano sąmonėje sugulė toks vaizdas, kad fizinis kauliukas ir interaktyvi lenta yra viskas apie ką gali svajoti, ypač jei turi draugų, kurie dėliodami popierines korteles negali įsijausti.

Screenshot_2014-04-24-21-06-36

Žaidimų pasirinkimas „out of the box“.

Vis tik „Out of the Box“ rezultatas šių lūkesčių nepateisino. Prieš naudojant DICE+ į įrenginį reikia įdiegti nemokamą „Dice+ Games programėlę“ (Android arba iOS) kuri yra tarsi mini žaidimų platforma. Kartu su programėle atkeliauja keli stalo žaidimų rip-off‘ai ir dar pora niekučių kurie leidžia išbandyti kauliuką kitokiame amplua. Bėda ta, kad nemokamai siūlomi žaidimai yra gan prasti. Na ne prasti, bet paprasti ir visi jie telpa į vakarėlių ar vaikiškų žaidimų rėmus. Tada ir supratau, kad kauliuko kūrėjai didesnę meilę jaučia ne stalo žaidimams, o vakarėliams kuriuose šie žaidimai žaidžiami ir žaidėjams, kurie tokius žaidimus perka. Paprastai jie yra mažiau reiklūs ir lengviau atsisveikina su pinigais. Ta pati žaidėjų rūšis iš esmės generuoja ir pasakiškus „mobile casual“ segmento pelnus.

Taigi, vos įdiegus programėlę, galima rinktis vieną iš kelių nemokamų žaidimų, pusė jų, beje, yra skirti vaikučiams iki 3 metų. Vis tik nusivylimą ilgainiui pakeitė atradimo džiaugsmas, nes ten pat esančioje parduotuvėje radau „Dice Heroes“. Tai tikrai smagus ir gražiai padarytas „Trouble“ (mūsuose jis geriau žinomas „Kimble“ vardu) klonas. Bazinė mechanika ta pati (žaidėjai rita kauliukus ir išgynę iš bazės savo figūrėles, mėgina apibėgti ratą, tuo pat metu mėgindami stabdyti konkurentus), tačiau žaismas kiek skiriasi. Žaidimo laukas keistokas, todėl įdomus, pakoreguotos kai kurios taisyklės, na ir dailiai animuoti personažai duoda savo. Žodžiu planšetinis klonas ne tik, kad nenusileidžia popieriaus ir plastiko originalui, bet dar jį ir pranoksta, tad jei namuose neturite „Kimble“ ~50 litų jau atsiperka.

Screenshot_2014-04-24-21-31-59

Simpatiškasis Kimble klonas.

Kas toliau? Nardai. Labiau tam, kad būtų, arba kompanijoms kur yra du kauliukai. Pats žaidimas padarytas gerai, bet žaisti vienu kauliuku ir laukti kol oponentas jį suritinės užknisa. Su dviem kauliukais gal būtų nieko ir tikrai smagiau, nei tokia pati žaidimo versija be fizinių kauliukų.

„Rumble Stumble“ yra puikus žaidimas tiek vakarėliams, tiek su vaikais. Tai visiems žinomo „Twistter“ klonas. Riti kauliuką ir turi pirštais užspausti gautą rezultatą. Tarkim išmeti 5, o kauliukas atsitiktine tvarka dar suteikia jam ir spalvą (pvz.: geltoną), vadinasi turi užspausti 5 geltonus laukelius ir būti toje pozoje tol, kol oponentas atliks savo ėjimą. Vienas smagesnių planšetinių žaidimų kompanijai.

Screenshot_2014-04-24-21-46-03

Dar yra „Rainbow Jack“. Tai nesveika 21 (Blackjack, Očko) variacija. Kiekvienas žaidėjas turi 5 skirtingų spalvų skaičių eiles, prie kurių gali pridėti, ar atimti skaičius tam, kad gautų 21. Risdami kauliuką gauname skaičių ir spalvą. Spalva reiškia skaičių eilę kurioje bus atliekamas veiksmas, o gautą skaičių galime pridėti ar atimti. Įdomiausia čia tai, kad savo išristą skaičių galime panaudoti tiek savo, tiek oponento eilėje. Geras žaidimas, moko skaičiuoti, lavina reakciją ir gebėjimą greitai priimti sprendimus. Žaidimo įdomumas tiesiogiai priklauso nuo oponento, tad jis tinka tiek mėgstantiems skaičius suaugusiems, tiek vaikams.

Screenshot_2014-04-24-21-35-40

Visa tai atsiskleidė pilnu grožiu, kai buvome pas kažką svečiuose, kur nuo kiemo žaidimų nusiplūkę vaikai paršliaužė namo papildyt cukraus atsargų, o jo negavę nutarė pažaisti su planšete. Kauliukas bemat praplėtė jos ribas ir pašalino, bet kokią barnio tikimybę. Na, ne bet kokio, bet jie bent jau nesimušė, kad kažko nepasidalina. Tada man ir toptelėjo, kad DICE+ nors ir yra abejotinas sprendimas namams, bet jis tobulas kelionėms. Įrenginys praktiškai neužima vietos, o su savimi visada gali tampytis, kad ir nedidelę, bet vis tik pakankamai margą stalo žaidimų kolekciją. Kadangi po testų kauliukas iškeliavo toliau, aš nesiryžau pirkti ir bandyti kitų žaidimų, o jų pamažu jau atsirandą. Už dešimtinę, galima įsigyti Reinerio Knizia „Supremacy“ kuris iš visko sprendžiant labai panašus į „Beowulf‘ą“ ar „Kingdoms“ ir greičiausiai vertas prašomų pinigų.

Screenshot_2014-04-24-21-42-10

Vaikų žaidimai nors ir dailūs, bet jų esmė niekinė. Paristi kauliuką, pažiūrėti kaip pajuda ateivis. Viskas.

 

Ateityje DICE+ veiks ir žaidžiant pagal „Games Workshop“ licenciją kurtame „Talisman Prologue“. Dar kolekcijoje yra kažkokių pokemonų variacija „Monster Shake“ ir kuriamas suderinamumas ir su Judge Dredd RPG. Žodžiu perspektyva ne prasta, bet kiek apmaudu, kad šiai dienai žaidimų vis tik nėra daug, o norint sudaryti visavertę kolekciją dar teks išleisti 20-30 litų mažiausiai. Tai greta ~150 litų kuriuos paklosite už kauliuką. Atrodo daug, bet tuo pat metu lengva paskaičiuoti ar atsiperka. Jei jums tiks ar patiks bent trejetas iš nemokamai siūlomų žaidimų, kauliukas atpirks pas save, o visa tai ką pirksite po to, jau eis į pliusą. Tikras kartoninis „Beowulf“ net per išpardavimus kainuoja brangiau nei „Supremacy“.

Screenshot_2014-04-24-21-09-52

Kauliuką galima naudoti ir kaip „Bluetooth“ pultelį. Sukiojant kauliuką, sukiojasi lėktuvėlis, spaudžiant jį — šaudoma. Kodėl apie tai nerašiau plačiau? Nes žaisti nepatogu. Mission failed. Pamirškite tai.

Vis tik aš lieku kritiškos nuomonės ir sau kol kas tokio daikto nepirksiu. Keliaujam mažai, o žaidimų namuose netrūksta. Šiek tiek luktelėjęs, kai vaikai paaugs, gal ir nustversiu (jei nieko geriau neatsiras).

Antra vertus, manau tai galėtų būti originali, smagi ir kiek netikėta dovana, bet kuriam iš paprastus stalo žaidimus dievinančių draugų. Na ir tėvams, kurių vaikai jau sulindę į planšetes. Čia toks gan bendruomeniškas ir abiem pusėm turbūt priimtinas būdas, juos palengva iš ten ištraukti.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *