Socialinis tinklas žaidėjams „Raptr“ | Pamažu jau galima jungtis…

Socialiai analitinis tinklas žaidėjams Raptr kuriamas ir pageidaujamas nuo 2007–ųjų. Aš jį naudoju beveik metai, tačiau iki norimo rezultato jam vis dar taip pat toli kaip ir gūdžiais 2007–aisiais. Dėl šių priežasčių niekada ir nieko apie jį nerašėm, nes nebuvo aišku kam skirtas šis Steam/Xfire/Skype pakaitalas. Tiems kas neturi Steam? Hehe… Galbūt, bet esu 100% tikras, kad žmogus savo kompiuteryje vengiantis Steam kliento, Raptr aplikacijos saugosis dvigubai.

Šiandien apie tai kalbu, nes aiškumo atsirado. Šiek tiek. Šiai dienai Raptr turi visus šansus patikti statistikos, pasiekimų ir industrijos naujienų kalėms. Tai jau šis tas.

Spauskite, kad pamatyti didesnį: Vaizdelis ir UI primena tradicinį socialinį tinklapį. Ryškesni skirtumai — galimybė pasirinkti foną iš patinkančio žaidimo, naujienų srautas generuojamas automatiškai (turinys parenkamas pagal tai kokius žaidimus turim kolekcijoj), nesenai pradėti rodyti žaidimų kurie galėtų patikti siūlymai ir kol kas apart to jokios kitos reklamos.

Turint galvoje, kad Raptr naudoja per 12 milijonų žaidėjų, aš nekvestionuosiu serviso statistikos patikimumo. Nepaisant to, kad mažoji reptilija taip ir nesutarė su Sony dėl visaverčio PSN duomenų skenavimo, informacijos tinkle yra daug. Vasario 29 dieną, 27 melejonus investuotojų pinigų surinkęs dinozauras pagaliau sugalvojo ką daryti su informaciją kurią sukaupė ir pristatė laipsnių sistemą. Gyventi iš karto pasidarė įdomiau.

Bendra išvaistytų valandų statistika visada įdomi. Su „Call of Duty“ viskas aišku, jų rinkodaros skyrius ir pats mielai paviešina tokio pobūdžio informaciją, bet stebint TOP100 galima pamatyti įdomių dalykų, apie kuriuos kitaip ir nesužinotum.

Aiškumo dėlei trumpai apie tai kaip veikia Raptr. Iš esmės tai nėra Facebook analogas, nors dalis funkcionalumo (status updates, draugų sąrašai ir panašiai) yra. Vis tik geriausi žaidėjo draugai yra žaidimai, tad ir visas Raptr srautas sutelktas į juos. Prisiregistravę prie tinklo žaidėjai turi galimybę susieti jį su savo Steam, XBL, PSN paskyromis, o taip pat įdiegti Raptr desktop programėlę savo kompiuteryje. Šių sąsajų dėka Raptr renka informaciją apie žaidėjo įpročius. Steam ir XBL duoda visus duomenis apie su vienu ar kitu žaidimu praleistą laiką, atrakintus pasiekimus, PSN perduoda tik trofėjų informaciją, tačiau neskaičiuoja minučių. Tą pačią funkciją atlieka ir kompiuteryje įdiegta aplikacija, kuri atpažįsta didžiąją dalį interneto ar socialinių tinklų žaidimų, taip pat standartinius žaidimus kurie nesusieti su jokiu servisu. Visa ši informacija kaupiama jūsų paskyroje ir bet kada galima peržiūrėti statistiką. Seniau tai nebuvo labai įdomus užsiėmimas, o dabar visai smagu. Dabar Raptr lygina jūsų statistiką su kitų žaidėjų duomenimis ir atsižvelgdama į rezultatus ir/arba su žaidimu praleistą laiką pateikia vertinimą. Vertinimai priskiriami kiekvienam žaistam žaidimui atskirai, kur žaidėjas tiesiog gauna tam tikrą lygį, nuo noob‘o iki elite. Smagu tai, kad šis statusas ir tikslai kurių reikia pasiekti norint jį gauti, išvedamas remiantis procentine išraiška. T.y. Elite statusą vienam ar kitam žaidime gali turėti apie 10 procentų visų Raptr vartotojų.

Žaidimų kolekcija surenkama automatiškai, tad nereikia nė piršto pajudint, kas smagu. Viršuje pateikiama akis badanti statistika, apie 900+ žaidimams ištaškytų valandų. Savo kolekcijos peržiūrai dabar siūlomi ir įvairūs filtrai, kurie daugiau įrenginių ar žaidimų turintiems žaidėjams visai patiks. Tarkim visada nujaučiau, kad net ir blogas strateginis žaidimas vidutiniškai atima daugiau laiko, nei gera šaudyklė, o dabar galiu tai pagrįsti.

Šis funkcionalumas nėra tik matavimosi ataugomis dėlei, nors dauguma greičiausiai jį naudos būtent tam. Man asmeniškai labai įdomu stebėti pasaulines tendencijas, kurios be abejo yra šiek tiek iškreiptos piktavalių, ar tam tikrų nesuderinamumų su PSN, tačiau tuo pat metu jis yra gerokai tikslesnis nei bet kas kitas.

Raptr vis dar nėra tas servisas kurį drąsiai rekomenduočiau visiems ir kiekvienam, tačiau azartiškiau žaidžiantys žmonės jau galėtų svarstyti apie galimybę prisijungti. Raptr siūlo krūvą socialinių įrankių, pleškina žaidimo paveikslėlius ir gali būti naudojamas bet kokio žaidimo metu kaip papildomas socialinis sluoksnis. Tai gali būti draugų Hub‘as, arba be vargo sukurtas žaidimų kolekcijos aprašas (raptr į žaidėjo kolekciją įtraukia visus žaidimus apie kuriuos gauna duomenų iš XBL, PSN, Steam ar Raptr App), galiausiai tai ir išsamus (nors ne visada įdomus) žinių šaltinis. Nors kol kas bene geriausia jo savybė yra ta, kad jei nori tik kaupti statistiką ir nekvaršinti sau galvos kitomis smulkmenomis, gali tai daryti. Prisiregistravęs prie Raptr gali nukreipti jo statistinių atnaujinimų srautą pavyzdžiui į nebenaudojamą twitter paskyrą ir visas ataskaitas už praeitą parą peržiūrėti ten. Kitaip tariant aš žinau ką veikia ir ką rodo mano Raptr paskyra, nors iki vakar dienos bene 3 mėnesius nebuvau jos atidaręs.

Maža kreivė su raptr logotipu rodo vidutinę statistiką, kurią on the fly gali palyginti su savo.

Išskirtinė rekomendacija: Raptr yra tiesiog privalomas socialinių žaidimų gerbėjams. Jei jūs galvojate, kad farmvillis iš jūsų atima tik penkias minutes… Na galvokite iš naujo. Lyginant su statistiniu socialinių tinklų žaidėjų, aš praktiškai nežaidžių Facebook‘e, tačiau Facebook žaidimai stebuklingu būdu figūruoja „praleisto laiko topuose“ aukščiausias pozicijas užleisdami tik tinklo sunkiasvoriams „SWTOR“, „WOT“, „Battlefield“ ir panašiai.

Maloni detalė — kolekcija padalinta į pyragą, pagal dominuojančius žanrus, o kiekviena pyrago skiltelė dar syk padalinama į sub–žanrus.

Komentarai

7 komentarai
  1. jotbasan 2012/03/02 Atsakyti
  2. Icarus 2012/03/02 Atsakyti
  3. Cpt. Price 2012/03/02 Atsakyti
    • Artojas 2012/03/02 Atsakyti
  4. wr 2012/03/03 Atsakyti
  5. Kraugerys 2012/03/04 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *