Sims 3 Ambitions | Simsas darbą puošia

Jei pirmasis „The Sims 3“ praplėtimas „World Adventures“ buvo žaidimo plėtimas horizontalėje, tai „Ambitions“ nesistengia pridėti revoliucinių gameplay elementų, o tiesiog neria vertikaliai gylyn ir užkaišo tas spragas, kurios tyčia buvo paliktos originaliame „The Sims 3“ leidime. Simsai pagaliau turi darbą kurį reikia… dirbti.

Negalima vienareikšmiškai teigti, kad „Ambitions“ kardinaliai pakeičia profesinę simsų vieklą. Taip, yra naujų dalykų, tačiau nuojauta kužda, kad „Ambitions“ buvo sumanytas dar pagrindinio žaidimo kūrimo metu, tad ir dabartinis jo integravimasis į žaidimą yra itin sklandus.

Praplėtimas išskaido simsų profesinio užimtumo modulį trimis kryptimis. Liko senosios karjeros iš „The Sims 3“, tačiau jose atsirado tam tikrų papildomų elementų – atsitiktinių įvykių. Jei anksčiau jie būdavo gan retoki ir darbo eiga apsiribodavo tik požiūrio pasirinkimu(juodai dirbti, slack’inti, trintis prie boso, tūsintis su kolegomis ar kultivuoti konkretų įgūdį), tai dabar simsams siūloma daugiau progų pakreipti savo karjera viena ar kita linkme – tai ne tik užduotys, kurių įvykdymas pagerina darbo parametrus, bet ir įvairiu situacijų ir dilemų sprendimas bei pasiūlymai – pvz. persikelti į kitą karjera – iš verslo į politiką, arba pristatyti savo pažįstamiems jūsų rinkimų programą ir paprašyti paremti jūsų partiją, ir pan.

Prie karjerų atsirado naujas dalykas – profesijos. Tai penkios profesinės kryptys, kurių siekdamas simsas turės verstis per galvą. O kai kalbame apie simso vertimąsi per galvą, tai reiškia kad žaidėjas turės „padirbėti“. Gaisrininko, vaiduoklių medžiotojo, detektyvo, stilisto, architekto profesijos reikalaus žaidėjo dėmesio – nes būtent parinkus bet kurį iš šių kelių, „dieviškosios rankos ir minties“ įsikišimo reikės kiekvienoje simso gyvenimo minutėje.

Tiesa, vertinant žaidimo mechaniką, galima pastebėti, kad šios profesijos naudoja elementus tiek iš pagrindinio žaidimo, tiek iš praplėtimo „World Adventures“. Jei stilisto ir architekto profesijų pamatai yra simso redagavimo langas bei namo statymo režimas, tai gaisrininko ir vaiduoklių medžiotojo profesijos perėmė iš „World Adventures“ atėjusį „click game“ modelį. Detektyvo profesinė veikla kažkiek primena tam tikrus rašytojo karjeros etapus, kai norint sukurpti eilinį skandalą tekdavo pasiknisti kaimynų šiukšliadėžėse. Visos profesijos turi savo karjeros liniją – norint pakilti į aukštesnį lygį reikalingas tam tikras sugebėjimų, patirties ir išsilavinimo derinys – pvz. architektui – geri klientų atsiliepimai(patirtis) ir meniniai sugebėjimai.

Norintys dirbti patys sau, simsai gali užsiregistruoti savivaldybėje ir uždirbti pinigus už savo asmeninę veiklą – pagal „patentą“ kepti paveikslus, skulptūras, gaudyti žuvis ar krapštyti nosį. Visą sukurtą gėrį galima parduoti asmeninėje parduotuvėje – šis elementas tarsi teleportuotas iš ‘The Sims 2: Open for business“. Verslumo skatinimo iniciatyvų galima pastebėti ir kituose žaidimo mechanizmuose. Jei prieš šį papildymą buvo galima nusipirkti tam tikrą verslo objektą – pvz. knygyną, stadioną – ir už jo savarankišką veiklą periodiškai gauti pajamas, tai dabar parduodamų objektų skaičius padidėjo dramatiškai, taip pat atsirado galimybė tuos objektus tobulinti. Na tarkime – nusipirkote pelkę miesto viduryje, skambiu pavadinimu „Paplūdimys“, statymo režime užmetate keletą kepsninių, pliažinių gultų, žydro vandens baseiną, pabarstote auksiniu smėliu. Sekančiame plėtros etape pastatote tualetus, dušus, ir štai jūsų pliažas jau vagia klientūra iš Palangos, o savo užpakaliukus ten rudina yvos ir olialia pupytės.

sims2

Who you gonna call??? (Spauskite, norėdami padidinti)

Tačiau „Ambitions“ featur’ai tuo ką išvardinau, dar nesibaigia – žaidimas pasipildė trimis naujais sugebėjimais – skulptoriaus, išradėjo ir tatuiruočių meistro. Visi šie sugebėjimai keliasi gan greitai ir neskausmingai(na išskyrus gal tik tatuiruočių „badymo“ meistriškumo siekiančio simso klientams:)). Skulptorius gali kurti įvairias skulptūras iš medžio, ledo, molio ar metalo – profai sugeba išskaptuoti ir jo aplinkos simsų atvaizdus, šiems maloniai pozuojant padoriomis ir nepadoriomis pozomis. Išradėjai tobulinasi metalo laužą perkonstruodami į įvairius kartais naudingus, o kartais net ir žalingus mechanizmus – šį sugebėjimą įvaldę simsai gali susikurti netgi simbotą – mechaninį simso poreikius tenkinantį vergą. Tatuiravimo sugebėjimas tiesiogiai sietinas su stilisto profesija – simsai tatuiruočių meistrai gali teršti kitų simsų odą banaliais piešinėliais(pvz.: inkaras su užrašu SAŠA, deganti kaukolė, Forsaken ženklas etc).

Taip pat simsų buityje atsirado naujas dalykas – skalbimo mašina – bereikalingas realaus gyvenimo rutinos simbolis. Tiek senuosius miestelius, tiek naująjį  Twinbrook, retkarčiais gali sukrėsti žemės drebėjimo bangos – su tuo susidurti man neteko, tačiau kitam praplėtimui aš norėčiau atominių bombų, tornadų ir varlių liūčių.

Niekada tatūškių man nebus per daug

Niekada tatūškių man nebus per daug

„The Sims 3 Ambitions“ yra geras trečiosios simsų dalies papildymas. Užsienio apžvalgininkai kvestionuoja turinio/kainos santykį, tačiau mano nuomone jis praplečia žaidimo galimybes tiek, kad pridėtų neribotą žaistinų valandų kiekį.

„Ambitions“ šiek tiek nustumia „World Adventures“ į užkulisus ir priverčia pamiršti laukinę egzotiką, bei intensyviau knistis tik aplink savo kiemą.

Su „Ambitions“ simsų gyvenimas įgijo papildomo gylio, tačiau dar labiau sujaukė ribą tarp žaidimo ir gyvenimo. Realiame gyvenime mes nekenčiame savo darbo, gailimės kad darome ne tai, ką norėtume, gauname per mažai ir neįvertinti stengiamės per daug. Tas lengvumas su kuriuo simsai daro karjeras savo pasaulyje sukuria sukrečianti kontrastą suaugusiems žaidėjams ir nepagrįstą iliuziją mažiesiems, dar griaužiantiems knygas mokykloje: simsų pasaulyje problemos išsprendžiamos greitai ir neskausmingai, o galimybės tokios plačios, kad bet kokios ambicijos gali būti patenkintos.

Vertinant dabartinę padėtį Lietuvoje, atrodo, kad nėra nieko geriau nei padaryti pauzę vaidinant mūsų valstybės mechanizmo dantračio rolę ir pa-no-life-inti prie pisiuko ar mac’o su „Ambitions“ – pasikrauti teigiama energija, kad pagerėjus laikams, su optimizmu ir energija būtų galima kibti į naujus, rožinius vienaragius pasikinkiusių juodųjų nindzių su pirato kepurėmis ir vampyrų dantimis kietumo darbus.

O visiems „The Sims“ gerbėjams noriu parekomenduoti geriausią lietuvišką internetinį šaltinį, skirtą vienam žaidimui – http://www.thesims.lt. Šį bendruomeninį portalą kuriančių žmonių entuziazmas ir energija – neįtikėtini.

P.


Komentarai

6 komentarai/-as/-ų
  1. Artojas 2010/07/19 Atsakyti
  2. Nowitzkis 2010/07/19 Atsakyti
  3. rokimusas 2010/07/19 Atsakyti
  4. Ieva 2010/10/30 Atsakyti
  5. Arė 2012/06/14 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *