Savaitgalio godos

Pabudau ir supratau, kad baisiai noriu miego. Pasigilinau į tą norą. Daugiau ar mažiau aiškiai atskyriau du niuansus. Buvo realiai du skirtingi miego norai. Toks lengvutis noras dar kažkiek pamiegoti iš to ko per naktį nepamiegojau. Ypač turint galvoje košmarišką sapną iš XVIIa. fronto, po kurio sunkiai sekėsi užmigti.

Bet šiaip ryškesnis ir stipresnis buvo noras iš karto dabar išmiegoti ir vakaro dozę. Ne pirmas sykis taip. Mane tai žiauriai stebina toks noras. Nes šiaip, pajutęs jį, skubi kuo greičiau atsikelt ir prastumt dieną, kad greičiau ateitų vakaras ir būtų galima eiti miegoti. Skubėdamas aišku labai greitai išsibudini, tad atėjus pavakarei, jau trokšti, kad diena tęstųsi ilgiau, nes dar daug kas nepadaryta, nepažiūrėta, nepaklausyta, nepažaista ir t.t. Finale vėl nueini miegoti gerokai po vidurnakčio, pabundi ryte ir skubi vakaro link, pakeliui išsibudini… Ir taip iki savaitgalio.

O jei savaitgalį niekur neskubi,  miegi iki 13:00. Paskui būna gaila savaitgalio. Crap.

Nors pramiegotų savaitgalių man nemažiau gaila nei tų kai kažką veikiau. Nes jei kažką veiki, tai galima sakyti nesiskaito, kad turėjai savaitgalį.

Tą proga žmona vakar ne juokais suerzino pabaksnojus pirštu į savo kalendorių. Paaiškėjo, kad iki liepos vidurio visi mūsų savaitgaliai jau suplanuoti. Ir suplanuoti taip, kad tarkim vakaronė su šašlyku ir kaimynais ten niekaip neįsipaišo. Liūdesys.

Kas liečia tuos laisvus ir užimtus savaitgalius… Man tokį priekaištą maždaug iškėlė, „Nejau tau idealus savaitgalis yra prie kompo?“.
Pagalvojau apie tai…
Priėjau išvados kad nifiga.
Tokie savaitgalio vakarai gal ir ok, bet ir tai… Paskui vis tiek būna gaila savaitgalio.
Primečiau, kad savaitgalį man labiausiai patiktų būti uždarytam kokioj belangėj ir bedurėj. Kur totaliai nebūtų kas veikti ir laikas šliaužtų laaaaabai lėtai. Nusiskandinčiau meditacijoj kokioj, jaučiu tikrai pailsėčiau… Išmokčiau džiaugtis kitokiais savaitgaliais.

Be to apie ką rašiau aukščiau, per savaitgalį dar pagalvojau apie visokius dalykus.

Pagalvojau, kad Sudanas yra labai toli. Taip pat pagalvojau, kad problemų sprendimo būdas galėtų būti jų supakavimas į kažką ir nuvežimas į Sudaną ar kur nors toliau. Nes realiai tai kas yra ar dedasi toli (ar net Afrikoj) mums iš esmės neįdomu. Išskyrus tuos atvejus, kai neduok dieve įsivelia koks Lietuvis į tą reikalą.

Todėl žiūrėdamas Hardtalk su Sudano valdovu (Omaru al Baširu ar pan.) niekaip negalėjau apsispręsti kuo tikėti. Juo? Nepaisant to, kad iš veido akivaizdus ridiska, žurnalistės mestus kaltinimus jis atrėmė faktais… Ar jį kalbinusia žurnaliste, kuri labai žavingai manipuliavo skaičiais ir emocijomis. Mėgstu Hardtalk. Visada mėgau, o po filmo Frost/Nixon peržiūros pamėgau dar labiau. Nors šiaip laida galėtų būti kietesnė. O Sudanas toli.
Nutariau netikėti nė vienu jų.

Dar pagalvojau kodėl manęs negraužia sąžinė dėl to, kad nedalyvavau Grybauskaitės rinkimuose. Naktį supratau kodėl. Nes tai iš ties buvo Grybauskaitės rinkimai. Tauta ją išrinko vienbalsiai. Pats laikas būtų į gatves išleisti Jurą Jankevičių ir „Klausimėlį“ KODĖL? Aš neabejoju, kad yra nemenkas būrys žmonių žinančių kodėl. Bet iš esmės tai jaučiu prisiklausytume įdomių dalykų ir juodas karačio diržas būtų nepaskutinėj vietoj (Karate>dziudo?).
Šiaip tai aš nieko prieš.

Pats asmeniškai geresnės kandidatūros sąrašuose nemačiau. Ir žinau kodėl. Nes tie kas spėjo čia padirbėti jau taip visus už3,14so, kad vienbalsis eurokomisarės išrinkimas nestebina nieko išskyrus tuos, kas labiausiai dėl to kalti. Vienok didžiulei savo nuostabai mintyse pritariau Kazimirai kai anoji sakė, kad antras turas leistų geriau pažinti D. Grybauskaitę. Tiesą gi sakė. Tauta atsidavė nedraugavus. Nu, bet iš kitos pusės kai pažiūri…
Dar pagalvojau, kad Eurovizija irgi vienbalsiai balsavo. Kaži kodėl. Nes daina, kaip daina.

Nors šiaip tai neįdomu. Man įdomiau ir liūdniau buvo Užkuraičio klausyti. Jam tikrai buvo sunku ir liūdna. Mano galvoje tai buvo pirma Eurovizija kurioje jo komentavimas kėlė nerimą… Nenorėdamas išsiduoti jis apmaudžiai džiaugėsi kas kartą kai kas atiduodavo balus kaimynams. Neva tai tik įrodo, kad mes subinėj dėl nevykusios sistemos.
Aš tai iš dalies pritarčiau Račui, kad ne sistema kalta.

Taip… konkurso tvarka gali atimti 3-5 pozicijas, bet ne 20. O dainą visi matėm. Daina kaip daina. Gal scena buvo nykesnė nei kitų, bet sudainuota bent jau kokiam top 12-ukui.

O ir naujoji vertinimo sistema visai pusė velnio. Tikrai šiemet buvo mažiau absurdų ir balsavimų už absurdus nei per paskutinius trejetą metų.

Na bet nieko. Tikėkimės sekmadienį įvykę rinkimai, be kita ko, pagerins ir mūsų šansus kitų metų Eurovizijoj.
Emm. Lol. Manot už tai NIEKS nebalsavo :)?

Komentarai

10 komentarų
  1. TrueKaimynas 2009/05/18 Atsakyti
  2. artojelis 2009/05/18 Atsakyti
  3. TrueKaimynas 2009/05/18 Atsakyti
  4. Originalas 2009/05/19 Atsakyti
  5. artojelis 2009/05/19 Atsakyti
  6. Originalas 2009/05/19 Atsakyti
  7. Originalas 2009/05/19 Atsakyti
  8. Jankis 2009/05/19 Atsakyti
  9. Pjovėjas 2009/05/19 Atsakyti
  10. Dovydas 2009/05/19 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *