Savaitgalį vykęs „LT Game Jam 2014“ – rekordinis renginio istorijoje

Penktadienio vakarą prasidėjęs ir 48 valandas vykęs žaidimų kūrimo maratonas „LT Game Jam“ ir vėl sutraukė minią profesionalių kūrėjų bei norinčių tokiais tapti.

Tai buvo didžiausias iki šiol vykęs žaidimų kūrėjų renginys Lietuvoje. Į KTU studentų laisvalaikio zoną Kaune bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją susirinko per 180 žaidimų kūrimo entuziastų. Po dvi paras trukusio intensyvaus kūrybinio darbo, sekmadienio pavakarę buvo pristatyti 26 veikiantys žaidimų projektai.

Renginys buvo „Global Game Jam“ iniciatyvos dalis: tą patį savaitgalį žaidimai buvo kuriami visame pasaulyje – daugiau nei penkiuose šimtuose skirtingų lokacijų. Kaip ir kasmet, renginys turėjo temą. „Mes matome daiktus ne tokius, kokie jie yra, o tokius, kokie mes esame“ temos vedami kūrėjai bandė įsivaizduoti pasaulį ypač subjektyviai, ir tai lėmė, kad „LT Game Jam 2014“ išsiskyrė ne tik kiekybe, tačiau ir originalumu: galvosūkių žaidime „You Are My Life“ žaidėjas turi tikslingai prarasti gyvybės taškus, kad pamatytų pasaulį kitaip ir rastų kelią pas pagrobtą princesę; „Wow Such Game“ leidžia įsikūnyti į šunį, kuris gali pamatyti pasaulį tikromis spalvomis tik gaudydamas tam tikrus iš pradžių nespalvotame pasaulyje šmirinėjančius katinus. „LT Game Jam 2014“ dalyvių Vilniuje geriausiu žaidimu pripažintas žaidimas „Feedback“ perkelia į tamsos pasaulį, kurį neregys herojus mato tik tuomet, kai tuo pasauliu sklinda garsas. „Feedback“ pasaulis pavojingas ir neatleidžiantis, tad herojus, naudodamasis kišenėje gulinčiais akmenukais ir savo balsu kelia triukšmą, atidengiantį tamsoje slypinčius pavojus.

Renginio uždarymo metu kalbėjęs svečias iš Rusijos – „Nival“ studijos vyriausiasis programuotojas Oleg Chumakov – žavėjosi dalyvių išradingumu ir skatino tęsti darbus net ir renginiui pasibaigus, kartu agituodamas siekti karjeros žaidimų industrijoje.

Renginio uždarymas buvo transliuojamas video žaidimų kultūrai dedikuotos internetinės televizijos „Žaismo DNR“ kanale, tad internautai ir „LT Game Jam 2014“ dalyviai Kaune galėjo stebėti žaidimų pristatymus, klausyti svečio pranešimo ir pirmieji sužinoti, kuris „LT Game Jam 2014“ žaidimas buvo išrinktas geriausiu.

„Prieš tris savaites negalvojome, kad „LT Game Jam 2014“ Vilniuje įvyks“ – teigė Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos valdybos narys ir vienas renginio Vilniuje organizatorių Žilvinas Ledas. „Tačiau suvienijus jėgas su VšĮ “Versli Lietuva“, pritraukus rėmėjų ir draugų, pavyko suorganizuoti vieną geriausių „LT Game Jam“ Lietuvos istorijoje bei parodyti, kad žaidimų industrijos potencialas Lietuvoje – didelis. Reikia tik šiek tiek pastangų, šiek tiek motyvacijos ir Lietuva gali tapti šio pramogų industrijos sektoriaus lydere Baltijos šalyse.”

„LT Game Jam 2014” organizavo „Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija“ kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ bei partneriais „Tag of Joy“, „Sneaky Box“, „InfoSA“ ir „Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija“. Renginį rėmė investicinis fondas „Nextury Ventures“ bei kompiuterinės įrangos gamintojas „ASRock“. Taip pat prisidėjo renginio draugai „Telesoftas“, „Neptūnas“, „Elmenhorster“ ir „UAB Gaminu“, be kurių renginys nebūtų buvęs toks linksmas.

Visų nespėjusių sudalyvauti šiais metais „Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija“ lauks lygiai po metų vėl įvyksiančiame „LT Game Jam“, o kad laukti nebūtų nuobodu, siūlo užsukti į balandžio mėnesį IT konferencijos „Login“ metu vyksiantį žaidimams dedikuotą renginį „Game Fest 2014“, kurio metu pranešimus skaitys ir patirtimi dalinsis pasaulinės žaidimų industrijos profesionalai.

http://www.gameon.lt/go/top-10-lt-game-jam-2014-zaidimu/

Renginio nuotraukų autorius – Mantas Puida.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *