Sausį į Lietuvą grįžta pasaulinis žaidimų kūrimo maratonas

Sausio 29-31 dienomis Lietuvoje prasidės tradicinis žaidimų kūrimo maratonas LT Game Jam 2016. Šis renginys yra pasaulinės „Global Game Jam“ iniciatyvos dalis, kai visame pasaulyje, vienu metu kuriami kompiuteriniai ar stalo žaidimai. „Global Game Jam“ nėra skirtas tik amato profesionalams, tad renginyje gali dalyvauti visi norintys.

12493476_880543225396252_7173127336688348382_o

LT Game Jam organizuojamas jau dešimtąjį kartą, šiemet žaidimų kūrimo virusas apims tris didžiuosius šalies miestus — Vilnių, Kauną ir Klaipėdą. Pernai renginyje dalyvavo pusė tūkstančio žmonių, buvo sukurta daugiau nei šešiasdešimt žaidimų, o šiemet tikimasi šiuos skaičius pagerinti.

„Global Game Jam motto — inovacijos, eksperimentai ir bendradarbiavimas“, — teigia Lietuvos Žaidimų Kūrėjų Asociacijos valdybos pirmininkas Liudas Ubarevičius. „Kasmet stengiamės tai pabrėžti, bet šiemet šiam motto skirsime išskirtinį dėmesį. Pernai pralaužėme ledus, surinkome penkis šimtus kūrėjų ir sukūrėme tikrai puikių prototipų. Atėjo metas žengti dar vieną žingsnį ir į savo ratą pakviesti kuo daugiau kitų sričių specialistų. Esate žaidėjai ir jums įdomu sužinoti kaip gimsta mylimi žaidimai? Ateikite ir viską patirsite savo kailiu. Na, o jei norite sukurti žaidimą sau, šeimai, draugams ar tiesiog atsitiktiniams žaidėjams, jokiu būdu nesikuklinkite. Šių metų Game Jam’e įdiegsime keletą naujovių — pavyzdžiui, patyrę žaidimų kūrėjai jungsis į komandas su žmonėmis kurie gyvenime nėra kūrę jokio žaidimo, kad padėtų įgyvendinti jų idėjas“ — sakė Liudas Ubarevičius.  

Paprastai renginio metu nėra varžomasi dėl geriausiųjų titulo, tačiau maratono dalyviai išsirenka jiems labiausiai patikusias idėjas ir projektus. Pernai metais geriausiųjų tarpe buvo net keli žaidimai, kuriuos sukūrė pradedantieji žaidimų kūrėjai ir moksleiviai. Kaune dėl geriausiojo titulo rungėsi du stalo žaidimai, o tai tik įrodo, kad maratone galima dalyvauti net ir neturint programavimo įgūdžių. Dailininkai, muzikantai, rašytojai ir dizaineriai visuomet ypač laukiami Game Jam renginiuose, o renginio organizatoriai tiki, kad toks bendradarbiavimas visada suteikia vertingų, naujų įgūdžių.  

10934002_702633166520593_1018033418706186129_n

LT Game Jam 2016 metu numatoma ir daugiau naujovių — savo žaidimus mėgins kurti žiniasklaidos atstovai, žinomi interneto veikėjai ir svečiai iš kitų šalių. Šių metų renginį organizuoja Lietuvos Žaidimų Kūrėjų Asociacija, kartu su viena didžiausių pasaulyje žaidimų leidėjų „Game Insight“, Kaune įsikūrusiu IT įmonių klasteriu „Blaster“ ir kompiuterinių žaidimų kūrimui neabejingomis mokymo įstaigomis.

Daugiau informacijos: http://2016.gamejam.lt/

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *