Rocksmith 2014 | Smagiausias būdas išmokti groti gitara? Nebe.

Tai bus trumpa apžvalga, nes „Rocksmith“ jau esame apžvelgę, o „Rocksmith 2014“ yra iš esmės tas pats žaidimas, su labai nežymiais twist’ais. Todėl tariamės taip. Jei neskaitėte mūsų apžvalgos pirmam žaidimui, padarykite tai dabar. Ją rasite spustelėję nuorodą. Tuomet grįžkite atgal ir pasikalbėsime apie skirtumus.

Kadangi mūsų tarpe visuomet rasis vienas kitas tinginys, vis tik trumpai priminsiu kas yra „Rocksmith“ ir kuo jis skiriasi nuo „Guitar Hero“ ar „Rockband“ žaidimų. Straipsnyje kurio neskaitėte rašiau, kad „Rocksmith“ yra puikus pagalbininkas tiems, kas nori išmokti groti gitara. Tai žaidimas kuriame įgauti įgūdžiai lieka jums. Išjungę žaidimą mokėsite kažką groti, nes kol žaidėte, naudojote tikrą gitarą. Viskas va taip paprasta.

Žinau, žinau, tuo sunku patikėti. Nepaisant išsamaus pagrindimo ir paaiškinimo kodėl aš tikiu tuo ką rašau, patikėti, kad paprastas žaidimas išmokys groti sunku. Prireiks dar ne vieno „Rocksmith“ žaidimo, kad jis būtų priimtas plačiąja prasme, bet neabejoju — tai nutiks. Jei tik „Ubi“ kiek prilaikys arklius, ar peržiūrės savo rinkodaros pranešimus.

Print

Liūdykite Rocksmith didybę!

Matote, originalus „Rocksmith“ buvo smagus. Tai buvo smagiausias būdas mokytis groti gitara, o vadinasi ir efektyviausias. Logika paprasta — žmonės, o ypač žaidėjų porūšis, mėgsta tai kas smagu. „Rocksmith 2014“ savo ruožtu ištaiso visas klaidas kurias, sakykim, turėjo pirmasis žaidimas ir todėl jis jau nebėra toks smagus. Kas tai lemia? Ogi netikėtai žaidime atsiradęs mokytojo tonas. Žaidimas nebe toks nuoseklus, nebe toks atlaidus ir kelis kartus reiklesnis nei prieš metus. Todėl drąsiai sakau — tai bene geriausias pasirinkimas jei norite išmokti groti gitara. Jei tikrai, tikrai norite groti ir galbūt kurti.

Tai kas pradžioje galėjo pasirodyti it nereikšmingas išplėtimas ir žaidimo papildymas naujomis dainomis, iš tiesų tapo milžinišku šuoliu į priekį. „Ubisoft“ siekia paversti žaidimą mokymosi įrankiu ir galbūt taip laimėti keletą konkursų „muzikalkėse“. Kai kam tai tikrai nepatiks, bet jei liksite atviri sau, pripažinsite — žaidimą pirkote tam, kad išmokti, tad susitaikykite ir su faktu, kad jus mokys.

Kaip mokymas išreikštas žaidime? Gan paprastai. Visų pirma buvo atsisakyta nuoseklios ir dinamiškos eigos. Originalusis „Rocksmith“ buvo nusiteikęs vilktis žaidėjui iš paskos. Nori pradėti gitaristo karjerą barškindamas „The Rolling Stones“? Prašom. Žinoma, žaidimas turėjo kampaniją, kurios dėka dainos buvo išrikiuotos palankiausia mokymuisi tvarka, tačiau žaidėjas galėjo tai ignoruoti ir groti tai kas patinka. Iš pradžių po natą, kol ją išmoksti, tada po dvi ir taip iki pirmo bandymo užspausti visą akordą. Dabar taip nėra. Nors iš pirmo žvilgsnio žaidimo eiga ar dainų parinkimo metodika nesiskiria, iškart peršokti prie norimų kūrinių sugebės ne kiekvienas. Tiksliau šiek tiek savarankiškai ar su pirma dalimi prasigroję žaidėjai greičiausiai sugebės, bet visi kiti ne. Esmė tame, kad dabar dainos skirstomos labiau „Guitar Hero“ stiliumi, t.y. pagal atlikimo sudėtingumą. Taip pat kiekviena daina turi keletą sudėtingumo lygių, tačiau reta kuri pasiūlo ypač žemą sudėtingumą, kad galėtum ramiai sau brazdinti po natą. Realiai norint atlikti didesnę dalį siūlomų kūrinių, prieš mėginant tai daryti teks išmokti bent po porą bazinių akordų ir savo kelionę tobulumo link pradėti jau turint minimalius įgūdžius.

rocksmith-2014-edition-18279

Neišvengiamas klausimas — ko reikia norint žaisti „Rocksmith“?
Atsakymas — reikia, bet kokios, tikros elektrinės gitaros su standartine 6,35mm jungtimi. Reikia specialaus Ubisoft kabelio (Real Tone Cable), jis parduodamas komplekte su žaidimu, galima įsigyti ir atskirai, jei norite prijungti antrą gitarą ir groti poroje. Galiausiai reikia paties žaidimo jūsų pasirinktai platformai, galite rinktis Win, PS3, Xbox360 ir Mac (tik 2014 metų žaidimas) versijas.

Minimalūs įgūdžiai, viskas ko reikia, kad „Rocksmith 2014“ atsiskleistų visu gražumu. Nes kas kartą sugrojus dainą, šis žaidimas padaro tai, ko pirmoji dalis nemokėjo — pasiūlo pamokas. Kas žaidėte, turbūt pamenate, kad pirmoje dalyje vos susidūrę su keblumais turėjome keliauti į pagrindinį žaidimo meniu ir savarankiškai rasti sprendimą. Tarkim, kažkurioje žaidimo dalyje nesiseka išlaikyti diktuojamo tempo, arba ne visai aišku kaip užspausti vieną ar kitą akordą. Logiškas sprendimas tokioje situacijoje buvo keliauti į meniu, susirasti pamokų skiltį, o joje išsirinkti situacijai tinkamą pamoką. Ką realiai darė žaidėjai? Teisingai — ignoravo šią galimybę ir toliau sau grodavo kaip išeina.

Dabar viskas paprasčiau. Atlikę kūrinį, greta vertinimo iš karto išvysite „Rocksmith“ iššūkius, kurių kiekvienas pateiktas it pamokėlė. Jei stringate su akordais, pamokys juos užspausti, jei kažkurioje dalyje pametate ritmą, žaidimas išskirs būtent tą dalį ir nuosekliai didindamas tempą ir natų skaičių išmokys groti idealiai. Taip, tai nuobodu, o ir troškimas kažką, kažkaip sugroti įgyvendinamas kur kas lėčiau, bet ir nesulyginamai kokybiškiau.

rocksmith-2014-002

Per daug fail’o, tad žaidimas siūlo pirmiau atpalaiduoti pirštukus medžiojant antis.

Būtent šį savybė yra didžiausias ir ryškiausias dviejų žaidimų skirtumas. Jei pirmoji dalis elgėsi kaip draugėkuri susileidžia ekstazėje vien nuo minties, kad jūs bandote groti, tai antroji tampa kiek įkyroka mokytoja.

Tas pats, beje, nutiko ir mini žaidimų sekcijai „Guitarcade“. Mankštai ir įgūdžių lavinimui skirti nuotaikingi mini žaidimai grįžta, ne tik naujos jų versijos, bet ir buvusių tęsiniai. Vėlgi, sudėtingumo lygio šuolis čia akivaizdus. Tad jei pirmuosius ančiukus, net ir pirmą kartą rankose gitarą laikantys žmonės, pyškino be problemų, tai antriesiems jau reikia turėti šiokių tokių įgūdžių.

Mane drąsko abejonės, ar ne per anksti kelti sudėtingumo lygio kartelę. Juk „Rocksmith 2014“ jau pritaikytas 3 gitaroms (papildomai atsirado ritmo gitara) ir jame pristatomas visiškai naujas „Session“ režimas.

„Session“ režimas tai puiki proga tiesiog leisti laiką su žaidimu ir/arba kurti kažką savo. Viskas labai paprasta. Jungi sesijos režimą, pasirenki akomponuojančius intsrumentus ir pradedi brazdinti gitara. Žaidimas klausosi, analizuoja ir akomponuoja visais pasirinktais instrumentais. Sklandumo dėlei, DI sufleruoja akordus ir natas, kurios prie pasirinkto ritmo skambės gerai, bet tai nereiškia, kad privalote jo paisyti. Na bet čia tai jau tikrai ta situacija, kai vienas video geriau nei 1000 žodžių:

Šių naujovių ir naujo garso takelio būtų per akis, ypač turint galvoje, kad mums siūloma 50+ dainų, kurios apima kelis šlovingus dešimtmečius ir beveik visus muzikinius žanrus kuriuose dominuoja gitara. Savo pirštų miklumą galėsite išmėginti tiek grodami gan paprastus Weezer, Oasis, Ramones ar Nirvana kūrinius, tiek atlikdami sudėtingesnius Bob Dylan, Machinehead, Iron Maiden, Joe Satriani, Queen šmotus. Šiaip tikrai tobulai parinktas dainų komplektas, nuošalėj nepaliks nei klasikinio roko, nei lyriškesnės, nei agresyvesnės muzikos gerbėjų.

image_38023_full

Smulkmena, bet… Žaidžiant 2014–ųjų metų versiją, gitarą teks susiderinti tik tada, kai ji išsiderins, o ne prieš kiekvieną dainą.

Visai tikėtina, kad sudėtingumo lygis buvo kilsteltas ne tik dėl misijos mokyti groti, bet ir dėl laiko stokos. Pirmoje dalyje buvo pateiktos bent dvi, dinamiškos kiekvienos dainos versijos. Po vieną tiems, kas tebenori tampyti po stygą ir tiems kas jau nori brazdinti akordais. Dabar gi pateikiama tik trečioji versija t.y. abiejų technikų mišinys, kuris yra praktiškai neišvengiamas kiekvienoje dainoje. Nemanau, kad tai žiauri klaida, o žaidusiems pirmą dalį, taip net geriau, bet mano galva „Ubisoft“ turėtų skirti daugiau dėmesio ir pirmos dalies reklamai, ji yra kiekvienam, o ši tik tiems, kas tikrai nori groti. Todėl ir tenka keisti antraštę. Rocksmith 2014 nebėra smagiausias būdas išmokti groti gitara. Tai nėra ir pats greičiausias, ar lengviausias būdas, bet jei norite mokytis savarankiškai, patikėkite — šis būdas paprasčiausiai geriausias.

Komentarai

4 komentarai/-as/-ų
  1. Viki 2014/01/08 Atsakyti
  2. Artojas 2014/01/08 Atsakyti
  3. wr 2014/01/10 Atsakyti
  4. Darius 2014/01/18 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *