Ridiculous Triathlon | Įsimeskit į ridikiulį

Šiuo metu žaidžiu net du Endless Runner tipo žaidimus. Kažkada labai mėgau šį žanrą, nes žaidimai dinamiški ir azartiški, bet reta jo partija trunka ilgiau nei porą minučių. Tobula pramoga tupyklai ir kitoms vietoms, kur šiaip nuobodu, bet užsižaisti nerekomenduojama.

Vienas iš dviejų žaidimų — Ridiculous Triathlon. Ispanijoje sukurtas raneris, kuris dėmesį patraukė savo pavadinimu. Spausdamas nuorodą tikėjausi kažko kitko (vis dar laukiu kol atsiras padorus žaidimas primenantis 90-aisiais gamintus sportinių žaidimų rinkinius), bet užteko pažiūrėti video, kad jį atsisiųsčiau.

Žaidimas visiškai nurautas, teisingas ir juokingas. Greitas, dinamiškas, keliantis sąmyšį, bet ne absurdiškas. CremaGames sugebėjo balansuoti ant tos ribos, kur žaidimo mechanika stumtelima visiškos nesąmonės link, bet laiku sustabdoma.

Žaisdami Ridiculous Triathlon valdysit keistų veikėjų trijulę kurie siekia rekordų bėgimo, plaukimo ir dviračių srityse. Bėgdami jūs turite vengti kliūčių. Razina čia slypi tame, kad į šalį pasitraukęs veikėjas lipa ten jau esančiam bėgikui ant galvos. Todėl čia negana laiku persirikiuoti, tenka gan įdėmiai stebėti aplinką ir laiku nuspėti kliūtis. Vienos jų aukštos, kitos žemos, o ten kur nėra kliūčių tviska monetos — pagunda jas rinkti, tampa viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios vienas bėgikų nuolat prisiploja. Kita priežastis, žinoma, ta, kad bėgikai trys. Tereikia įbėgti į ruožą kuriame kliūtys ir monetos sukoncentruotos dviejuose iš trijų takelių, ir žiūrėk jau pamiršti, kad kažkur krašte tursena dar vienas veikėjas.

Plaukimo rungtyje valdome tik vieną veikėją, tačiau jam skirta trasa išsiskiria alternatyviais keliais. Čia tebėra tris plaukimo juostos, taip pat išmokstame nerti po, arba šokti per kelią pastojančias kliūtis. Šis rungtis ko gero yra artimiausia tradiciniam runner žanrui, tačiau joje pagrindinis pavojus slypi ten kur jo mažiausiai tikitės. Tris bėgimo takai, visuose marga monetos ir rezultatą gerinantys daiktai, tad pasirinkimo laisvė provokuoja klaidas.

Untitled-1

Galiausiai dviračių rungtis, kuri išvis sumala smegenis, nes dviratis valdomas sukiojant planšetę. Veikėjų reakcija gan adekvati, su kliūtimis kūrėjai nepersistengia, tad važiuoti nėra sudėtinga, žinoma, jei laiku prisimeni, kad braukymas pirštu skirtas ne vairavimui, o kliūčių vengimui. Šioje rungtyje, kaip ir plaukime tenka šokti ar slysti po kliūtimis, na ir kartas nuo karto įsipiešti į 90-ies laipsnių posūkį.

Dinamiškai (ir tik dinamiškai) šis žaidimas kažkuo primena kokį nors WarrioWare kurį žaisdamas nežinojai kokią nesąmone netrukus lieps daryti žaidimas. Tačiau mechaniškai čia viskas kiek parasčiau, nes bėgimo, plaukimo ir dviračių etapai gan ilgi. Kažkur prisiploję ir nutarę tęsti, pradėsite toje rungtyje kurioje sustojote, tad įsivažiuoti visada paprasta, sunku išlikti trasoje.

Smagumo dėlei žaidime dar šokinėja įvairūs komentarai ir memai, nors šie, kaip ir bendras žaidimo stilius man nepaliko įspūdžio. Ridiculous Triathlon iš esmės yra žaidimas kuriame prastas meninis stilius nesugeba užgožti tobulos idėjos ir mechanikos. Žaidimas jokiu būdu nėra vizualiai atgrasus, tiesiog sukelia įspūdi, kad didžioji dalis turinio yra tiesiog iš skirtingų bibliotekų surinkti ir bet kaip sumesti objektai. Žaidimo pavadinimas tarsi teisina tokį sprendimą, bet aš tikėčiausi daugiau juokingų absurdų trasoje, o ne meniniame stiliuje. Įdomu, kad statiniai žaidimui skirti paveikslėliai yra tikrai smagūs ir dailūs, bet tai praktiškai niekaip neatsispindi 3D žaidime.

Untitled-2

Kaip ir dauguma nemokamų žaidimų, taip ir šis papildytas galimybe tinkinti veikėjus, pirkti įvairius Power‘ups ir panašiai. Šiaip žaidimas nemokamas ir gan sąžiningai monetizuotas. Tupyklos režime pinigų leisti išvis neteks, tad realiai išlaidausite tik tokiu atveju jie ieškote ne pramogos, o erdvės rekordams.

Ridiculous Triathlon yra tobulas vaikams — kaip ir visi runner žanro žaidimai jis puikiai lavina pastabumą ir reakciją, tačiau išskirtinė šio žaidimo mechanika šį efektą sustiprina. Bėgant svarbu stebėti visus bėgikus ir kliūtis, prisitaikyti prie kintančių mechanikų, planuoti veiksmus ir laiką kurio prireiks, kad spėtų juos atlikti. Bėda ta, kad žaidimas yra nemokamas, o vadinasi jame gausu reklamos (išsijungia už nepilnus 3 EUR) ir siūlymų pirkti galimybę tęsti žaidimą po pralaimėjimo. Iš esmės tai reiškia, kad negalėsite duoti vaikams įrenginių kuriuose suvesti jūsų banko duomenis ir/arba nenaudojama jokia apsauga nuo nepageidaujamo turinio ir išlaidų.

Nemokamai atsisiųskite Ridiculous Triathlon iš Android ar iOS parduotuvių.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *