Retro | The Sims 2

„Sims“ (tiksliau, „The Sims“) ir „GTA: Vice City“ – tai tie žaidimai, kuriuos yra žaidę visos mano kartos mergaitės, net ir tos, kurios paprastai nežaidžia. Nesunku suprasti, kodėl jas patraukė „Sims“ – ne taip seniai buvo praėjęs tas gyvenimo etapas, kuriame jos žaidė su lėlėmis, rūpinosi Barbės namais ir šiaip padėjo mamai suktis. Turbūt. Šiaip ar taip, „Sims“  buvo kazualiausias iš AAA žaidimų dar tais laikais, kai casual tebuvo būdvardžiu, o ne keiksmažodžiu. Nelabai seniai „EA Origins“ vartotojams – bent jau tiems, kurie suskubo pasirūpinti – nemokamai išdalino „The Sims 2“ su visais jo papildymais. Tiksliau, visais 18 jo papildymų. Kaip sakydavo mano viena draugė, “užsimanai „Sims 2“ pažaist, bet kol parsisiunti, kol įsirašai, ir praeina noras”. Gal žvilgtelkime, kas ten vyksta?

 

Visi Simsai šypsosi kaip idiotai. Pakankamai kraupūs idiotai.

Visi Simsai šypsosi kaip idiotai. Pakankamai kraupūs idiotai.

Paprastai „The Sims“ žaidimo procesą galima apibūdinti anglišku posakiu “kačių ganymas”: tavo skaitmeninė šeimyna (priklausomai nuo amžiaus, gali būti tu ir tavo karščiausia klasiokė) daugiau mažiau atsižvelgia į tavo nurodymus ką jiems daryti, bet šiaip labiau linkę sabotuoti savo gyvenimą patys. Žodžiu, kaip tikri žmonės. „The Sims 2“ pridėjo norus ir troškimus, taip pat perėjimą iš vienos amžiaus kategorijos į kitą. 30 žaidimo dienų gal ir per mažai palipti karjeros laipteliais prieš senatvei pasibeldžiant į duris, bet tai 25 dienomis daugiau, negu kada žaisdavome su „Sims“. Pastatydavome ir įrengdavome namą, įkeldavome šeimą ir judėdavome toliau.

 

Kadangi man vaikystėje draudė žiūrėti Radioshow, aš dar jaučiu nuoskaudą.

Kadangi man vaikystėje draudė žiūrėti Radioshow, vis dar jaučiu nuoskaudą.

O dabar… dabar tik įjungus žaidimą prasideda beprotybė. 18 papildymų šiek tiek ištempia žaidimo  krovimo laiką… bet užtat jį paleidus, tave pradeda pulti lentelė po lentelės aiškinanti visas papildymų naujoves. Teksto gal net daugiau nei „Europa Universalis IV“ paaiškinimuose. Apskritai atsižvelgiant į naujovių ir naujų bruožų mastą, svaigsta galva. O atsikėlęs iš po stalo supranti, kad „Sims 2“ – jau ne žaidimas kazualams. Gal gaudami papildymus palaipsniui ir atskirtus nemažų laiko tarpų fanai palengva prie visko prisitaikė (ir iš kazualų tapo hardcore), bet prisėdus prie žaidimo dabar… na, beprotybė.

 

Katinas Budulių šeimoje atsidūrė dėl debilavoto būdo ir agresijos. „Ko tai į mane panašus", - sakė šeimos galva.

Katinas Budulių šeimoje atsidūrė dėl debilavoto būdo ir agresijos. „Ko tai į mane panašus“, – sakė šeimos galva.

Tavo Simsai negali tiesiog įsikelti į rajonėlį. Ne, dabar, norėdamas, gali rajonėlį susikurti pats. O tada jam išrinkti – arba vėl, suplanuoti – centro rajoną (apsipirkimui), universiteto rajoną (vaikų ištrėmimui), atostogų regioną… Tada jau galima ir bandyti sukurpti šeimyną. Galima rinktis iš jau esamų, ir net istoriją simsų visatoje turinčių („The Sims 2“: rimtas, siužetinis „Sims“ tęsinys) šeimų, bet kas to imsis, jei galima sumontuoti tobulą šeimą?

 

Netyčiukas yra (storas) Gedimino ir Cypos vaikas. Gyvatė yra Cypos motina, gyvenanti su jaunaja šeima. Gedimino brolis Nerimantas irgi turėjo gyventi kartu, bet išvyko į Didžiąją Simsaniją, kur verčiasi kalpokų nuo Simsvagen vogimu.

Netyčiukas yra (storas) Gedimino ir Cypos vaikas. Gyvatė yra Cypos motina, gyvenanti su jaunąja šeima. Gedimino brolis Nerimantas irgi turėjo gyventi kartu, bet išvyko į Didžiąją Simsaniją, kur verčiasi kalpokų nuo Simsvagen vogimu.

Ir ne vien žmoną, vyrą ir nenustatytą skaičių vaikų ir kūdikių (kurie dabar žaidime saistomi šeimos ryšiais), bet ir katiną ar šunį. Tiksliau, katiną, nes, būkime pikseliuoti, bet teisingi – visi mes internautai. Ką jau kalbėti apie asmenybės ir troškimų nustatymus žmonėms – net Rainys gali būti visiškai skirtingo charakterio nei kaimynų Micius. Žaidimo pradžioje, aišku, to nebuvo, gyvūnėliai buvo pristatyti vienu iš 18 papildymų.

 

Galiausiai nusiplūkus naujų viduriniosios klasės atstovų kūrime, galima įkelti juos į namą… o čia daugiau keistenybių, nei Tvin Pykse. Iš karto prie durų pradeda eiti visokie kaimynai, būrėjos, iš kažkur atsiranda žmogelis, norintis padovanoti kompiuterį, o ir šiaip prašalaičiai pievą visą dieną mindo. Užrakinti duris visiem ne šeimos nariams – tobula funkcija. Bet ir namie galima prisidirbti (apie tai vėliau) – ir tai šalia to, kad dabar tavo simsas gali būti vienu iš Lietuvoje labai smaugiamų smulkiųjų verslininkų ir užsiimtu verslu tiesiog savo verandoje. Tik spustelk kompiuterį ar telefoną, ir jau kaip pasipils galimybės, tai tik saugokis.

 

Geriausiai žaidimo procesą turbūt nupaskotų tai, kaip gyveno pirmoji mano merginos sukurta šeima. Vyras, žmona, dukra, katė (Kyska). Visų pirma, po poros neaiškių spustelėjimų visiems laikams dingo vyras. Į kokį lagerį ištrėmėm ar į giliojo kosmoso tyrinėjimo ekspediciją užrašėm – nežinia. Dingo iš šeimos lentelės ir viskas. Žmona vis dar myli, aišku, bet kur prapuolė Odisėjas šita Penelopė nežino. Nežino ir šiaip kaip namie tvarkytis, tad atlyginimą parneša tik katinas.

Katinas šiek tiek durnavotas, tad vietoje stulpo drasko Netyčiuko lovą. Vaikas miega svetainėje, kartu su jį auklėjančiu televizoriu. Uošvienė yra padaras kažkur tarp gyvulio ir daržovės, tad miega prieangyje.

Katinas šiek tiek durnavotas, tad vietoje stulpo drasko Netyčiuko lovą. Vaikas miega svetainėje, kartu su jį auklėjančiu televizoriu. Uošvienė yra padaras kažkur tarp gyvulio ir daržovės, tad miega prieangyje.

Taip, katinukui galima surasti darbą. Tada nustatytu laiku atvažiuos mašina ir rainakėlis pavyzdingai pats nutapnos iki jos ir įšoks pro atidarytas keleivio duris. Gyvūnai yra absoliučiai nevaldomi (nors ir yra šeimos lentelėje – juk  reikia patikrinti ar Kyska laiminga bei kokių gyvenimo tikslų turi), Simsai gali tik juos vienaip ar kitaip paveikti. Tad ši veltėdžių šeimynėlė (vieniša motina ir dukra) tapo katino palaikymo sistema. Maisto dubenely – yra, su gumine pele pažaista, sofa, kurią Kicius sudraskė (į šipulius) kažkodėl negalėdamas pasiekti draskyklės – pakeista.

 

Kyska tuo tarpu darbe įsivėlė į intrigą ir dėl vieno neteisingo mūsų pasirinkimo buvo atleista. Bet katinų nedarbo lygis mažas, todėl greitai buvo įdarbinta apsaugos srityje.

 

Klimatrono Institutas. Čia jūsų dukra po kaktusu glamžysis su fiziku(-ais), o sūnus, traukdamas į parduotuvę koldūnų ir alaus, paklys dykumoje.

Klimatrono Institutas. Čia jūsų dukra po kaktusu glamžysis su fiziku(-ais), o sūnus, traukdamas į parduotuvę koldūnų ir alaus, paklys dykumoje.

Tuo tarpu dukra storėjo (niekas neruošė normalaus maisto, nes skrebučių gaminimas du kartus gaisrais baigėsi) ir gavo prastus pažymius, nes namų darbus namie padėjo ant stalo be priėjimo kėdei, tad niekad negalėjo jų daryti. Galiausiai namų darbai netyčia atsidūrė lauke, tad ten ir ruošti tekdavo.

 

Toks tik per Kyskos pastangas išlaikomas ermyderis amžinai tęstis negalėjo, ir vieną dieną vaiką išsivežė vaikų apsaugos tarnybos atstovai (senas žaidimo bruožas). Viena likusi moteris pardavė duris, įdėjo į orkaitę skrebutį ir susidegino.

 

Ir tik liūdnas iš darbo grįžusios Kyskos kniaukimas palydėjo šią nelaimingą šeimos motiną į anapilį.

 

Kyska galėtų nervus atstatyti šiame stereotipiniame japoniškame kurorte.

Kyska galėtų nervus atstatyti šiame stereotipiniame japoniškame kurorte.

Be to, kad šiuo metu žaidimas perkrauna žaidėją pasirinkimais kaip kokia „Victoria II“, „Sims 2“ turi ir mechaninių problemų. Po mano balvonais visą laiką slankiojo juodas, turbūt šešėlį simbolizuojantis keturkampis. Žmogeliai vis dar turi problemų su daiktų išdėstymų (pavyzdžiui, minėtas namų darbų incidentas), kaip kad katinėlis turėjo problemų su draskykle, todėl vis į šipulius sudraskydavo baldus (ir, vieną įsimintiną kartą, šiukšliadėžę). Porą kartų net į darbastalį nulūžo, senukas.

 

Apibendrinus, „Sims 2“, apaugęs papildymais ir turbūt pataisymais, yra pakankamai sudėtingas ir visokio emergent storytelling prisirpęs žaidimas. Jis nėra toks gražus kaip „Sims 3“ ir neturės tų pažangių “emocinių” bruožų kaip „Sims 4“. Bet žaisti vis dar galima.

 

Kartais net ir po to, kai baigi įrengti namus.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *