Priešingai, nei skelbė gandai, Gaikai bendradarbiaus su Samsung, o ne su Sony

Net ir mūsų komandos fanboy’ai tikėjosi, kad viena iš Sony spaudos konferencijos naujienų bus savaitės pradžioje gandais suvilnijęs galimas „Gaikai“ perėmimas. Buvo spekuliuojama, kad „Sony“ įsigys „Gaikai“ ir pasiūlys savo vartotojams žaidimų transliavimo paslaugą. Tačiau šiąnakt buvo paskelbta apie logiškai priimtinesnį bendradarbiavimą – „Gaikai“ dirbs su „Samsung“ ir pastarųjų naujausiuose aukščiausios klasės televizoriuose bus integruotas „Gaikai“ servisas ir televizorių savininkai turėdami tik televizorių(tiesa – protingą televizorių) galės žaisti AAA+ žaidimus.

Pirmame etape JAV vartotojai galės dalyvauti programos beta testavimuose ir pati paslauga veiks tik JAV teritorijoje. „Gaikai“ palaikys šių metų 7000 serijos Samsung televizorių modeliai. „Gaikai“ veikia debesijos principu – žaidimas vyksta paslaugos tarnybinėse stotyse, kurios ultra moderniu kodu spaudžia vaizdą ir transliuoją jį vartotojo ekrane. Vartotojo pusėje programinė įranga fiksuoja vartotojo interakcijas ir perduoda jas tarnybinei stočiai. Šiuo metu servisas turi tam tikrų minusų – vaizdas ne toks „aštrus“, kokį matytume žaisdami  žaidimą iš savo kompiuterio, o ir interakcijos įrašinėjimas ir persiuntimas sukuria tam tikrą minimalų uždelsimą, kuris tikriausiai erzintų rimtą žaidėją.

Žaidimai valdomi tradiciniu žaidimų pultų, kurio prijungimą palaiko Samsung Smart TV.

Grįžtant prie žinutės pradžioje minėtų gandų, reikia pažymėti, kad „Gaikai“ atstovai „Sony“ gando nekomentavo, atsikirsdami kad, na „gandų jie nekomentuoja“. Bendradarbiavimas su „Samsung“ anaiptol nereiškia, kad „Gaikai“ negalės dirbti su „Sony“ – pastarieji taip pat vis dar gamina televizorius, tiesa sektoriuje skaudžiai gaudami „į kaulus“ nuo to paties „Samsung“.

„Gaikai“ konkurentas, servisas „Onlive“ E3 parodos rėmuose taip pat paskelbė apie bendradarbiavimą su televizorių gamintoju. „Onlive“ integraciją turės naujausi „LG“ televizoriai su įdiegta „Google TV“.

Priminsime, kad visai neseniai „Gaikai“ parodė savo raumenį pasiūlydami žaidimų transliavimo paslaugą „Facebook“ vartotojams.

Komentarai

Vienas atsakymas
  1. Faktas 2012/07/05 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *