Pirmi bolivudo žingsniai į žaidimų industriją. Paplojam.

Kai kas nors prasiunčia ištrauką iš indiško filmo, visada su malonumu ją pažiūriu. Man nesvarbu ar tai kovinis filmas, ar drama. Man iš esmės labai patinka indiškas kinas. Tiesa yra vos kelios juostos kurias pavyko išžiūrėti iki galo, bet jei kada per teliką užtaikau ką nors, visada stringu 15-30 minučių. Spėju, kad taip nutinka todėl, kad juos (indiškus filmus) ir kitą mano aistrą (B rated azijietiškus over the top action žaidimus, ar giliai dramatiškus jRPG) sieja bendri bruožai. Indų filmai, kaip ir kai kurie Japoniški žaidimai spinduliuoja tokią nežemišką romantiką ir tirštą naivumą, kad turiniui du sykius suskraidžios maršrutu „siurrealizmas ir atgal“ smegenys susisuka taip, kad žmogus nebežinai kaip reaguoti.

Jei keletas matytų indiškų „karatė filmų“ versijų sukėlė juoką ir norą parūkyt, tai robotas pakylėjo iki debesų be jokių pagalbinių priemonių.

Tuomet kažkur komentaruose parašiau, kad noriu Bolivudo savo žaidimuose ir panašu… kad mes jo gausim. SCEE planuoja išleisti žaidimą („PlayStation 2“; PSN;) skirtą sci-fi Indų megahito „Ra.One“ pristatymui.

Kol kas „Ra.One“ neatrodo toks „nurautas“ kaip robotas, bet neskubinkim įvykių.

Iš esmės pats Bolivudo atėjimo į žaidimų industriją faktas, ne be pagrindo susilauks gausybės pašaipų. „Trine Games“ studijoje (Mumbajus) šiuo metu lipdomas projektas virs krūtine, kurią Indija numes ant kritikų ambrazūros. Nuostabiausia šios istorijos dalis aišku yra ta, kad žaidimo istorija pasitarnausianti kaip įvadas filmui yra rašoma pagal visas Bolivudo tradicijas. T.y. ją rašo toks Shah Rukh Khan‘as kuris be šių pareigų dar atlieka pagrindinį vaidmenį filme, kurio scenarijų parašė pats.

Šiandien aišku viena, žaidimas ne flop‘ins. Indijoj šiai dienai yra beveik 7 milijonai PS2 konsolių ir 91,000 registruotų PSN vartotojų. Projektas atsipirks ir nekirsdamas namų rinkos ribų, bet jei jis patektų ir į Europos PSN lentynas, „Dievo Režimas“ būtų vienas pirmųjų jį nusipirkęs. Nes už visos ironijos slypi tikėjimas, kad Indija netikėtai gali tapti naująja Japonija ir grąžinti solidaus B kategorijos šlamšto tradicijas visiems tiems vakarams, kai norisi kažko ypatingo. Juolab, kad nemaža dalis elementų galinčių suerzinti kine (vaidyba, lūpų sinchronas), žaidimuose yra normali norma.

Komentarai

2 komentarai/-as/-ų
  1. wr 2011/07/12 Atsakyti
  2. asd 2011/07/13 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *