Perils of Man — Poryt triguba šventė

Poryt šventės. Rytą pradėję Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo minėjimu, XBOX ONE ir PC žaidėjai vakarop greičiausiai prisimins, kad jau išėjo ilgai lauktas Titanfall, tačiau tai dar ne viskas. Paraišką savo egzistencijos atkūrimui poryt pateiks ir klasikinis nuotykių žanras. Vienas įspūdingiausių Gamescom‘e matytų projektų — „Perils of Man“ žengs pirmuosius žingsius „iOS“  įrenginiuose.

Tai, kad „Perils of Man“ yra gražus žaidimas — toli gražu ne vienintelė priežastis kodėl jis taip gerai įsiminė. „Gamescom‘e“ mes matėmės su jo kūrėjais ir mus ne juokais sužavėjo pati projekto gimimo istorija. Matote, žaidimo kūrimą finansavo draudimo bendrovė, ketinusi pasauliui dovanoti pramogą savo įspūdingo jubiliejaus progą, tačiau šią minutę negaliu patvirtinti, kad tas planas tebegalioja. Kaip ten bebūtų, tai kas gimė kaip reklaminis žaidimas, virto visaverčiu projektu. Žaidimo kūrimu turėjusi rūpintis animatorių studija įtikino užsakovus „nespausti“ ir projektas gavo pakankamai lėšų viskam ko reikia, kad sukurti puikų, klasikinį, nuotykių žaidimą moderniai platformai. Animacijos studija „Boutique“ buvo pertvarkyta, o šalia įkurta „IF Games“ studija ir partnerystė su Lucas Arts veteranu Bilu Tileriu. Garso takelį žaidimui kuria stimpankiškasis Polas Šapera.

photo4

„Perils of Man“ turėjo būti nemokamas žaidimas, be monetizacijos, bet su galimybe tęsti nuotykį pasiūlant vis naujų epizodų. Panašu, kad tai pasikeitė, nes nemokamas bus tik poryt pasirodysiantis „teaser‘is“, o vėliau išleistas žaidimas kainuos keletą žalių. Tačiau tai neturėtų jūsų gąsdinti, ypač jei esat išsiilgę nuotykių žanro žadimų.

Buvusį (tebesantį?) sandorį su draudikais aš paminėjau ne šiaip sau. Realiai IF Games taikėsi sukurti nuostabų precedentą, kai reklaminio žaidimo užsakovas atsisako visų pigių rinkodarinių triukų tam, kad gautų kokybę. Žaidime užsakovo reklamai turėjo būti skirta lygiai 0 (nulis) dėmesio, vietoj tiesioginio brendo grūdimo įprasminant užsakovo veiklą, paskatinant žmones susimąstyti apie specifines gyvenimo detales. Šiuo atveju pamąstymų tema, be abejo, nelaimingi atsitikimai.

photo6

Vos juntamą steampunk prieskonį turintis „Perils of Man“ siužetas sukasi apie mokslininkų dinastiją ir jos istorijoje nutikusius įvykius. Jaunoji Ana Eberling — netekusi tėvo ir gyvena su paranojiška motina, kuri apsėsta katastrofų ir nelaimingų atsitikimų fobijos. Ji bijo visko pradedant buityje naudojama elektra, baigiant žaibais ir protėvių vaiduokliais. Taip kūrėjai ir suformuoja norimą atmosferą, kruopščiai tapydami gyvenimo be rizikos paveikslą. Klausimas, žinoma, banalus — ar jūs tokio norėtumėt?

photo7

Ana Eberling nenori. Iš protėvių paveldėtas smalsumas stumia mergaitę pirmyn, o jos nuotykiai laike ir erdvėje prasideda, kai šešioliktojo gimtadienio proga, jai įteikiama tėvo palikta, mistiška dovana. Kovo 11–ąją pasirodysianti žaidimo pradžia, leis pajusti ką ateityje žada kūrėjai. Priklausomai nuo tūrimų įgūdžių, nemokamą žaidimo dalį įveiksite per pusvalandį ar valandą. Pakeliui išvysite nuostabią grafiką ir tiesiog ne iPad‘iškai puikų žaidimo veikėjų įgarsinimą. Taip pat spręsite galvosūkius, be detalesnių paaiškinimų, bet su gan aiškiomis užuominomis. Žaidime bus visi klasikiniam quest‘ui būdingi galvosūkiai, pradedant „point and click“ paieškomis inventoriui, baigiant rastų daiktų kombinavimu, pritaikymu aplinkoje ir mįslių sprendimu.

photo5

Deja, demo versijoje mums neteks susidurti nei su charizmatiškuoju Anos kompanjonu, nei su esminiu aksesuaru — Anos protėvių sukurtais akiniais. Esmė tame, kad per tuos akinius mes pasaulį regėsime kiek kitaip. Visi aplinkos objektai, kurie kelią potencialų pavojų bus išskirti, tad žaidėjai galės numatyti aibę nelaimingų atsitikimų ir padėti jų išvengti… arba ne.

Tekste panaudoti ekrano paveikslėliai padaryti žaidžiant poryt pasirodysiantį „teaser‘į“ su iPad2. Galite įvertinti. Kai po visų minėjimų susiruošite atnaujinti savo būseną socialiniuose tinkluose, nepamirškite atsisiųsti ir „Perils of Man“.

Atsisiųsti žaidimą galite čia.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *