Nintendo FY2012 pirmojo ketvirčio ataskaita smogė akcijų kainai

Ketvirtadienį vienas industrijos gigantų – Nintendo paskelbė pirmojo fiskalinių 2012-ųjų metų ketvirčio finansinę ataskaitą, atsakas į kurią buvo eilė įvykių, apie kuriuos vėliau. Dabar gi norime pristatyti pagrindinius Nintendo skaičiukus, kurie apibrėžia kompanijos veiklą laikotarpyje nuo balandžio pirmosios iki birželio trisdešimtosios.

Per šį laikotarpį Nintendo iš pardavimų gavo 1.2 milijardo JAV dolerių pajamų, iš kurių 675 milijonai buvo gauti iš žaidimų įrangos pardavimų, o 530 milijonų iš programinės įrangos(žaidimų). Nežinančiam skaičiai gali pasirodyti normalūs, tačiau prieš metus tuo pačiu laikotarpiu Nintendo pajamos buvo 2.43 milijardai pajamų, t.y. per metus pajamos krito 50 procentų. Toks didelis pajamų krytis nulėmė tai, kad pirmąjį fiskalinių 2012-ųjų ketvirtį Nintendo dirbo nuostolingai – balanso stulpelyje raudonuoja 324 milijonai JAV dolerių nuostolių, tačiau tai nėra taip skaudu, nes ir prieš metus tą patį laikotarpį Nintendo nuostolis buvo beveik identiškas.

Žvelgiant į keturių lygšiolinių ketvirčių ataskaitas, matome, kad paskutinį 2011-ųjų fiskalinių metų ketvirtį Nintendo rezultatai nežymėjo didelio šuolio rezultatuose, nors būtent tą laikotarpį startavo viltingas Nintendo 3DS. Unikalia trimačio vaizdo technologija išsiskiriantis rankinukas, kaip aiškėja, yra nemaža Nintendo nesėkmė, dėl kurios atsakomybę prisiėmė pats Nintendo prezidentas Satoru Iawata.

Nintendo ataskaita skaudžiai smogė kompanijos akcijų kainai biržose. E3 2011 išvakarėse vienos Nintendo akcijos kaina buvo 153 JAV doleriai. Po Wii U paskelbimo per kelias savaites kaina smuko iki 125 JAV dolerių, tačiau jau liepos 11 susigrąžino dalį poziciju, šoktelėjusi iki 140 JAV dolerių, tačiau per sekančias tris savaites smogė du smūgiai – visų pirma pranešimas apie 3DS kainos sumažinimą, nukirpęs akcijų kainą dvylika procentu, ir galiausiai – ketvirtadienio ataskaita, „atėmusi“ dar 18 proc. akcijų vertės, tad biržoms užsidarius penktadienį paskutinis sandoris rodė 111 JAV dolerių už vieną Nintendo akciją kainą.

Atsakomybę už nesėkmę prisiėmęs Satoru Iawata atliko lengvą harakiri – 50 proc. susimažino savo atlyginimą. Vadu pasekė ir kiti rimti švarkai kompanijoje, susimažinę atlyginimus 20-30 proc.

Oportunistai spygauja, kad ši akimirka yra puikus šansas griebti Nintendo akcijas. Realistai, suvokdami, kad Nintendo ateitis daugiau mažiau stovi ant Wii U pečių, mąsliai krapšto galvas.

Su Nintendo ataskaita susipažinti galite čia: http://www.nintendo.co.jp/ir/pdf/2011/110728e.pdf

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *