Nebaisus siaubiakas – Resident Evil Revalations 2

Būsime atviri. Žaidimo apžvalga vėluoja ne todėl, kad užsižaidėme Bloodbourne ar Mortal Kombat X, o todėl, kad esame skeptiški Resident Evil serijos atžvilgiu. Tikriausiai visi esate girdėję apie šios serijos filmus su Mila Jovovič. Niekam ne paslaptis, kad šie Resident Evil visatos pildymai retai pasižymėdavo išskirtine kokybe, tad mūsų delsimas prisėsti prie Resident Evil Revalations 2 bus suprantamas daugeliui. Vis tik nusipirkom popkornų, sėdom ir peržiūrėjom filmus, o tada čiupome pamėginti ir patį žaidimą.

Praise the sun!

Praise the sun!

Resident Evil visata visada buvo kuriama, kaip siaubo žanras, tačiau retas serijos papildymas sugebėjo sugauti tą siaubo emociją, kurią turėjo ankstesnieji Resident Evil produktai. Vis tik Revalations 2 nors ir palieka siaubo žanrą antraeiliame vaidmenyje, puikiai papasakota istoriją ir kokybiškai pagamintas veiksmo nuotykių žaismas kartu susilieja puikiai ir suteiks džiaugsmo neretam prie žaidimo prikišti nagus išdrįsusiam prašalaičiui.

Revalations 2 sudaro keturi epizodai, kurių veiksmas šokinėja tarp dviejų pasakojimų. Viename, žaidimo naratyvą narpliojame mokslininkės Claire Redfield, dirbančios prieš biologinius pavojus kovojančioje organizacijoje Tera Safe ir Moira Burton, keiksnotis mėgstančios jaunosios Tera Safe darbuotojos akimis. Kitame sutinkame Resident Evil fanų numylėtąjį Barry Burton, Moiros tėvą, o šiam kompaniją palaiko Natalia, mergaitė su keistais gebėjimais ir pusiau dingusia atmintimi.

Kiekvienas iš šių veikėjų turi tam tikrus gebėjimus ir yra savaip smagus žaisti. Štai Claire personažas tarsi koks protagonisto etalonas nuotykių žaidimuose. Ginkluota pistoletu ir peiliu ji kaunasi su priešais mums jau iki skausmo pažįstamais metodais, vis tik jos kompanionė Moira į žaismą įneša kiek kitokių savybių. Moira Burton nemėgsta ginklų, o jos patikimiausias pagalbininkas yra kišeninis žiebtuvėlis ir laužtuvas. Kol Claire renka šaudmenis ir įvairias žaidimo pasaulyje išslapstytas užuominas Moira gali apšviesti tamsias vietoves, taip netikėtai aptikdama kokį naudingą niekutį, ar apakinti priešus ir padaryti juos neįgalius kelioms sekundėms.

Kita porelė taip pat turi įdomią žaismo kombinaciją. Nors Barry ginkluotas iki dantų, dažnai bėgdami apgraibomis įsivelsime į kovas, kurias sunku, ar beveik neįmanoma laimėti. Čia į pagalbą ateina keistoji Natalia, kuri ne tik gali mėtyti plytas į monstrus ar parodyti užslėptus daiktus, bet ir jausti mutantus, kai šie yra arti, o tai pagelbėja planuojant artėjančią kovą arba tampa puikiu įrankiu, kai norime prasmukti nepastebėti.

Būtent taip sukonfigūravus žaidimo žaismą, Resident Evil Revalations 2 be jokios abejonės yra smagiausias kai turime porą pultelių. Nors vieno mygtuko paspaudimu ir galime keisti veikėjus, bei naudoti jų specialius įgūdžius – ilgainiui tai nusibosta, o žaidimo tėkmė dažnai išsiderina. Pasikvietus draugą į kompaniją, split screen režimu galime daug tiksliau koordinuoti savo veiksmus, o rėkavimas dviese žiūrint į ekraną, artėjant monstrui, tampa tikru saldainiuku co-op žaidimų mėgėjams.

 

Galūnių pjaustymo fabrikas

Galūnių pjaustymo fabrikas

Kaip ir daugelyje veiksmo-nuotykių žaidimų, čia neapsieita ir be RPG elementų. Žaidimo metu mes galėsime ne tik tobulinti surinktus daiktus ir ginkluotę, bet taip pat specialiame įgūdžių lange galėsime leisti istorijos režime uždirbtus taškus. Verta paminėti, kad daugelis įgūdžių, jų tobulinimo medyje yra labai paprasti ir neįdomūs, pavyzdžiui, žalos didinimas ar gydančių substancijų efektų stiprinimas. Bene įdomiausias tobulinamas įgūdis yra galimybė padidinti pirmosios kulkos žalą, o tas žaidime įneša norą nuolat keisti ginklus ir taip papildo ne ypač turtingą kovos mechaniką.

Tačiau ne viskas Revalations 2 žaidime yra gerai. Labai liūdna, kad aplinkų dizaineriai pritrūko fantazijos. Visų keturių epizodų metu, mus lydi labai panašios aplinkos, apleisti pastatai ir pilkuma su retsykiais pasitaikančiomis raudono it kečiupas kraujo balomis. Ypač jaučiasi ir aplinkos detalių trūkumas. Koridoriai ir kambariai neturi savitumo, nes juose tiesiog trūksta įvairesnių modelių. Visur tas pats stalas, ta pati kėdė, o štai tą dėžę matėme jau gal 20 kartų. Fantazijos stokoja ir priešų dizainas. Monstrai vienodai pilki ir neįdomūs, su keliomis bosų išimtimis apie kurias nutylėsime. Pažaisit patys…

Kraujas, kraujas kur dairais...

Kraujas, kraujas kur dairais…

Pati žaidimo istorija nors ir nenuneš jums stogo, daugelį įtrauks tiek, kiek reikia, kad peržaistume visus epizodus nepradėdami nuobodžiauti. Stiprios epizodų pabaigos sužadina smalsumą ir verčia stumtis į priekį net didžiausius Resident Evil visatos skeptikus, o tai yra mažytė žaidimo kūrėjų pergalė. Žaidimas neatims marių laiko, tačiau visą istorijos režimą, kartu su dviem papildomais epizodais galima įveikti per kiek daugiau nei 6 valandas, o tai tikrai solidus kiekis turinio.

Žaidimas palepina ir pirmosios Revalations dalies fanus sugrąžindamas į žaidimą patobulintą ir dar smagesnį Raid mode, kuris mūsų laiką prie žaidimo prailgins dar bent keliomis valandomis. Raid mode į žaidimą sugrįžta su dar daugiau misijų ir galybe Resident Evil visatos veikėjų, kuriuos galėsime pasirinkti iš gana nemenko sąrašo. Įsigiję Season Pass versiją žaidėjai savo žaidžiamų veikėjų sąrašą galės papildyti žinomais Resident Evil veidais. Senus Resident Evil fanus lepins ir Raid Mode aplinkos. Daugelis galėsite atpažinti ankstesniuose žaidimuose ar filmuose matytas vietas, o tai suteikia papildomos motyvacijos išmėginti šį režimą.

287290_screenshots_2015-07-11_00036

Skriskit… Aš varau sutvarkyt reikalų

Skelbiant mūsų išvadą apie Resident Evil Revalations 2 žaidimą negalima vertinti jo, kaip atskiro produkto. Nors žaidimo istorijos rėžimas ir bando atsiriboti nuo visos Resident Evil visatos ir Revalations 2 paversti žaidimu kuriuo gali mėgautis net su Mila Jovovič neaugę žaidėjai, žaidimo grožis ir jo išskirtinumas slypi būtent tose miniatiūrinėse detalėse, atpažįstamomis tik serijos fanams. Revalations 2 yra puikus žaidimas norint puikiai praleisti kelis ar keliolika vakarų su geru draugu pašonėje. Jei draugo neturime, žaidimo istorija vis tiek mus laikys iki paskutinės minutės, tačiau jai pasibaigus greičiausiai Resident Evil fanais netapsime. Žaidimas yra geras priedas bet kuriai žaidimų kolekcijai tiems žaidėjams, kurie mėgsta veiksmo žaidimus, tačiau gilesnių ir tamsesnių siaubiakų ieškotojai, ieškokite ko nors kito.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *