Naughty Bear | Jis tikrai turės tęsinį?

Manau jog visi, kaip ir aš iki šiol, pliušinį meškiuką įsivaizdavome kaip miela, nekaltą padarėlį. „Naughty Bear“ sulaužė šį stereotipą(Pedobear irgi – Patarėjo pastaba). Nuolatinės „Grand Theft Auto“ herojų frustracijos, ir išeičių iš tų frustracijų ieškojimas buvo poetiškai personifikuotas ir perkeltas į siurrealistinį pliušinių meškiukų pasaulį. Taip, „Naughty Bear“ pasižymi pliušine destrukcija, idėjiškai primenančia „Grand Theft Auto“, tik meškiukų pasaulis nėra smėlio dėžė per se.

„Artificial Mind And Move“ sukūrė civilizuotų ir protingų meškiukų pasaulį. Istorija prasideda nuo to, kad meškinai surengė savo draugei gimtadienio vakarėlį, tačiau mūsų herojus tenai nebuvo pakviestas, tad visą dieną ruošta dovana solinezantei nukeliavo į kanalizaciją, o pagrindinį herojų pašiepusiems pliušams išmušė keršto atpildas. Žaidimas turi užkadrinį pasakotoją, kuris veda žaidėją siužeto liniją, porindamas savo pastebėjimus ir perteikdamas meškiuko mintis hitinių britiškų laidų vaikams(teletabiai, paslapčių sodas) balsu ir intonacija.

Pradinės žaidimo misijos įveda į žaidimo procesą, kurio esmė – naikinti kitus meškinus ir jų dovanas. Naikinimo būdai – įvairūs – galima labai įvairiai, tykoti, pulti tiesiogiai, išgąsdinti ir pan. Žaidime yra  didelė ginklų įvairovę, nuo mirtinų pliušinių kumštukų iki spindulinio ginklo. Kiekvienas naikinimo įrankis turi specialią ypatybę, pavyzdžiui: paprasta medinė šakelė gali sudeginti, o beisbolo lazda suploja oponentą į blyną. Vienas iš įdomesnių žaidimo aspektų yra galimybė sabotuoti žaidimo pasaulyje esančius mechanizmus, o kai meškiukai-mechanikos perfekcionistai palinksta prie sugadinto objekto, atlikti žiaurų aukos sunaikinimo aktą. Į remontą susikoncentravęs meškiukas yra lengva gąsdinimo auka. Gąsdinimo, kuris yra vienas iš „Naughty Bear“ kovos veiksmų, savo apogėjuje priverčiantis auką nusižudyti.

Pusbroliai meškiukai - "Dabar mes juokiamės".mp3

Pusbroliai meškiukai - "Dabar mes juokiamės".mp3

Įsibėgėjus misijoms, jos tampa vis sudėtingesnės. Atsiranda poreikis slėptis nuo priešų, kurie ima burtis į grupeles, siekiančias sunaikinti bendrą priešą – žaidėjo valdomą herojų. Negana to, siekio apsiginti vedami jie pradeda naudotis ir ginklais, bei išmoksta paskambinti ir iškviesti policiją. Mirtinos akistatos akimirką jie gali mėginti sprukti, tačiau jų sustabdymui yra tokios priemonės kaip transporto priemonių ar ryšio priemonių sugadinimas ir saldi skausminga mirtis.

DJ Naughty - "You can't laugh this".mp3

DJ Naughty - "You can't laugh this".mp3

Žaidimas nėra labai ilgas. Turi septynis epizodus, kiekvienas iš jų turi penkis skirsnius. Jie sudaryti iš įvairių misijų, bet nepriklausant nuo misijos užduoties visuomet teks ką nors nužudyti. Misijos yra grindžiamos taškų sistema. Skirtingi nužudymai duoda skirtingą kiekį taškų. Prisijungus prie Xbox Live galima stebėti savo reitingo vietą. Jau pačioje pirmoje misijoje galima surinkti virš milijono taškų. Tai reiškia intensyvia konkurenciją topuose. Tad toks netiesioginis multiplay’eris prideda papildomų peržaidžiamumo intencijų.

Taip pat žaidime yra trofėjai(bronzos, sidabro ir aukso taurės) už misijos įveikimo kokybę. Mano pirmasis trofėjus buvo bronzos. Tai šiek tiek nuliūdino, nes buvau surinkęs per keturis šimtus tūkstančių taškų ir tikėjausi gryno aukso. Gaudamas trofėjus, norom nenorom bandai siekti geriausio ir tai įveda į savotiška priklausomybę ir maksimumo siekimą. Trofėjų sistemos pliusas yra tas, kad gaudamas trofėjus atrakini papildomus meškiuko kostiumus, kurie suteikia pastarajam papildomų savybių, pvz. prideda daugiau jėgos, padeda užsimaskuoti ir pan.

No bearsy - "Don't scream"(when it hurtz naughty mix)mp3

No bearsy - "Don't scream"(when it hurtz naughty mix).mp3

„Naughty Bear“ yra psichopato recidyvisto simuliatorius, besislepiantis po minkštais pliušinio meškiuko kailiais. Tai „Postal“ ir „Grand Theft Auto“ dvasia spinduliuojančios skerdynės, kurios išlaviruoja ESRB(T) ir PEGI(12+) reitingų sistemose dėl savo fantasmagorinės tematikos. Tuo pačiu tai yra ir satyra, nukreipta į tokias televizijos laidas vaikams, kaip „Teletabiai“ ar „Paslapčių sodas“. Kad ir ką loją šunys, „Naughty Bear“ turės tesinį, o tai rašo „SUCCESS“ per visą pirmojo žaidimo viršelį.

Komentarai

4 komentarai
  1. Agnyz 2010/11/15 Atsakyti
  2. Toxis 2010/11/16 Atsakyti
  3. monkey 2010/11/16 Atsakyti
  4. Pedo 2010/11/17 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *