Milžiniški Nintendo nuostoliai

Šios savaitės trečiadienį Japonijos akcijų biržos analitikai prognozavo, kad artimiausioje Nintendo finansinėje ataskaitoje raudonuos didžiulis minusas – apie 1.3 milijardo JAV dolerių, tačiau jau ketvirtadienį paskelbti oficialūs skaičiai liudija šiek tiek didesnius nuostolius nei buvo tiketąsi. Nors akcijų biržose šis pranešimas ypatingai didelio šurmulio nesukėlė(akcijos kaina pradėjo kristi trečiadienį, tačiau jau penktadienį kainos kreivė vėl ėmė stiebtis aukštyn), skaičiai byloja apie tai, kad kompanija išgyvena itin sunkų laikotarpį.

Priežastys, analitikų nuomone, tos pačios kaip ir paskelbus pirmojo fiskalinių metų ketvirčio duomenis – prastas Nintendo 3DS pasirodymas ir perturbacijos valiutų rinkoje, kai prastas jenos ir euro santykis nulėmė Japonijos kompanijai nuostolius transakcijų metu.

Peržvelgiant paskutinio pusmečio rezultatus, visose eilutėse matomas gan didelis pajamų kritimas lyginant su praėjusiais metais: Nintendo DS rankinukų pardavimai smuko 60 proc., žaidimų DS platformai – 50 proc., Wii konsolių pardavimai 30 proc., Wii žaidimų pardavimai – 45 proc.

Nintendo prezidentas Satoru Iwata investuotojus ramino šiais istoriniais grafikais, kurie demonstruoja Nintendo stiprų pasirodymą paskutiniuose metų ketvirčiuose – švenčių sezonu:

Nintendo planuoja, kad nuo šiol reikalai gali eiti tik į gerą – švenčių sezonui pasirodys eilė stiprių 3DS žaidimų, kurie sumažins nuostolių naštą. Didelės viltys turėtų būti dedamos ir į Wii U.

Akivaizdu, kad Nintendo laukia kritinis laikotarpis. Belieka tikėtis, kad kompanija atsities ir išliks rimtu konsolių rinkos žaidėju.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *