Microsoft, ačiū už tai, kad leidi tau mokėti

Ko reikia konversijai? Na, tai konversijai, kurią taip sėkmingai atlikdavo šventikas iš „Age of Empires“, juokingu balbatavimu paversdavęs priešo žemdirbius ir karius lojaliais tau? Nežinau kokia buvo to šventiko magija, tačiau nūnai realiame gyvenime konversija įvyksta po šoko. Taip jūs,ištrūkę iš labai kritinės situacijos ir nesurasdami tam paaiškinimo, galite labai įtikėti dievu, nors iki to momento buvote pagonis arba senovės egiptietis. Po informacinio šoko jūs galite imti nekęsti savo valstybės ir valdžios, nors dar su nostalgija prisimenate ankstesnius gyvenimo etapus, kai viskas buvo gražu, o po kaklu ryšėjote trispalvę juostelę.

Konversija – tai 180 laipsnių posūkis mąstyme. Tai karas su praeities AŠ ir triuškinantis to praeities AŠ sunaikinimas. Bent jau iki tos akimirkos kai įvyksta nauja konversija, ir viskas ima siūbuoti sparnuotų Genytės supynių ritmu – taip kaip Lietuvos politikoje – iš kairės į dešinę. Bet grįžkime prie manęs ir prie mano vakarykštės konversijos.

Pasikartosiu vakar twitteryje išreikšta pagieža: Tai oficialu – aš nekenčiu Microsoft! Be jokių jausmų galiu stebėti kaip Microsoft nemokamai aprūpina Lietuvą programine įranga, o paskui užsiima viduramžių vertais medžioklės reidais. Galiu ignoruoti net ir tai, kad nusipirkęs bet kokį žaidimą, aš turiu papildomai mokėti, norėdamas jį žaisti su draugais. Galiu net ir sumokėti. Tačiau kai tas pats Microsoft’as man pasako, kad taip, mes turime tavo kortelės duomenis ir melšime ją tol, kol tu sugebėsi prisiskambinti mūsų taip vadinamos klientų aptarnavimo sistemos taip vadinamiems specialistams iš Tolimųjų Rytų ir po valandų diskusijų sugebėsi priversti juos nuimti varnelę prie „Auto-renewal“ varnelės tavo profilyje, šūdai(nepabijokime to žodžio) UŽVERDA.

Susipažinkite su faktais ir pasimokykite iš Microsoft išprovokuotos mano klaidos. XBOX Live servisas Lietuvoje neveikia. Lietuvos nėra XBOX žemėlapyje, nėra lietuviško XBOX tinklapio, nėra pagalbos numerių(kuriais paskambinus vistiek transliuotų sanskritą). Tačiau naudotis paslauga galima. Apsimetus anglų, vokiečiu ar bala žino kuo iš Microsoft pasaulio žemėlapio. Nors mes ir nepripažįstami, tačiau lietuviškus pinigėlius Microsoftas paimti linkęs. Be problemų lietuvišku adresu registruota kortele galima pirkti Xbox Live MS taškus ir auksinės narystės prenumeratą. Viskas gražu ir tvarkinga. Galima netgi pirkti žaidimus iš Xbox Live parduotuvės, ar jų priedus. Tačiau norint ištrūkti iš lipnaus Xbox Live tinklo, teks paplušėti ir išrauti keletą žilų plaukų.

Gal prieš nepilnus metus žaidėjų vartojamais media kanalais buvo nuvilnijęs nepasitenkinimas, dėl nesančios galimybės nutraukti auksinę XBOX LIVE narystę, ar bent jau atjungti automatinį jos atnaujinimą. Aš to momento problemų išvengiau, nes tuo metu kapsėjo Artojo dovanota metinė prenumerata. Microsoft pabuvo geri, ir įdiegė tokią galimybę Xbox Live profilio nustatymų lange(tiesa labai gudriai ir nepastebimai). Ja, beje aš ir pasinaudojau, kai pasibaigus pirmiems metams narystę keliems mėnesiams pratęsiau mokėdamas kortele. Kuri laiką pabuvau sidabriniu ir laimingu. Tačiau prieš keturis mėnesius prireikė auksinės narystės suteikiamų privilegijų, o tuo pačiu buvo ir neblogas pasiūlymas 3 mėn + 1 nemokamai, tad vėl įgijau prabą. Tačiau atėjo liepos 12 diena ir į pašto dėžutę įkrito laiškas apie tai, kad narystė pratęsiama dar trims mėnesiams. Tuo pat metu dėl nežinomų priežasčių „nulinko“ Xbox’o tinklo korta ir nuo liepos 12-osios aš tapau Microsoft rėmėju.

Pagalbos puslapyje, skambiai pavadintu "Cancel your account" padrikai užsimenama apie tokią galimybe. Tam skirtas vienas sakinys. Kiti penki šimtai sakinių yra skirti tautosakai apie tai, kaip draugai verks, jei jūsų nebus xbox live, kaip jūs negalėsite žiūrėti filmų, žaisti kietų žaidimų, naudotis socialiniais tinklais, ir galiausiai, gal jums tinka kitas prenumeratos būdas?

Pagalbos puslapyje, skambiai pavadintu "Cancel your Xbox Live membership" padrikai užsimenama apie tokią galimybe. Tam skirtas vienas sakinys. Kiti penki šimtai sakinių yra skirti tautosakai apie tai, kaip draugai verks, jei jūsų nebus xbox live, kaip jūs negalėsite žiūrėti filmų, žaisti kietų žaidimų, naudotis socialiniais tinklais, ir galiausiai, gal jums tinka kitas prenumeratos būdas?

„Shit happens“ pamaniau, „tačiau reikia bent jau automatinį atnaujinimą išjungti, nes Microsoft ir taip gerai uždirba“. Mano didžiausiam siaubui, prisijungus į Live profilį, prenumeratos redagavimo lange nebebuvo tos kuklios, tačiau labai reikalingos nuorodos į auto-atnaujinimo atjungimą. Kas atsitiko, kad Microsoftas iš pradžių įdėjo funkciją, nepamiršdamas pasiPR’inti, o paskui ją tyliai nužudė?

Mano planas B buvo ištrinti kortelės duomenis, bet čia riebus pirštas bestelėjo man į kaktą ir grūmodamas sumurmėjo: „Negaliu ištrinti, nes o bet tačiau ant šitos kortelės pakabinta auksinės narystės prenumerata“. „Tai jūs dabar kas tris mėnesius melšite po 60 Lt ir aš beveik nieko negalėsiu padaryti?“ klausiu naiviai, „O TAIP!!!! KA-CHING!!!! KA-CHING!!!! KA-CHING!!!!“. „Bet…“ – „Visada gali paskambinti į Indiją -susirasi draugų, pasidžiaugsi su jais Microsoft sėkmė ir puikiais produktais bei servisais“…

Tad šios istorijos moralas būtų toks – nepirkite auksinės XBOX Live narystės kreditine kortele, nes kaip Prometėjas būsite prirakinti prie nepasiekiamos uolos, o Microsoft vanagai maitinsis jūsų kepenimis, t.y. banko sąskaitos turiniu.

P.

Komentarai

24 komentarai
 1. Artojas 2010/07/15 Atsakyti
 2. ZZ1 2010/07/15 Atsakyti
 3. Patarejas 2010/07/15 Atsakyti
 4. ZZ1 2010/07/15 Atsakyti
 5. Patarėjas 2010/07/15 Atsakyti
 6. ZZ1 2010/07/15 Atsakyti
 7. jacob 2010/07/15 Atsakyti
 8. ZZ1 2010/07/15 Atsakyti
 9. Meshqis 2010/07/15 Atsakyti
 10. Originalas 2010/07/15 Atsakyti
 11. Artojas 2010/07/15 Atsakyti
 12. Originalas 2010/07/15 Atsakyti
 13. Artojas 2010/07/15 Atsakyti
 14. ZZ1 2010/07/15 Atsakyti
 15. Originalas 2010/07/15 Atsakyti
 16. ZeaLot 2010/07/15 Atsakyti
 17. ZZ1 2010/07/16 Atsakyti
 18. Originalas 2010/07/16 Atsakyti
 19. Dovydas 2010/07/17 Atsakyti
 20. Originalas 2010/07/17 Atsakyti
 21. Dovydas 2010/07/17 Atsakyti
 22. Originalas 2010/07/17 Atsakyti
 23. ZZ1 2010/07/17 Atsakyti
 24. sw 2011/03/20 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *