Mafijos motina

Reikia šiokio tokio fantazijos šuolio žaisti už moteriškę, kai pats esi vyras. Ne ką palengvina užduotį tai, kad turi būti rūpestinga motina. Bet… tai įmanoma, nes gaminti, keisti vystyklus ar rūpintis makijažu nereikia – reikia prisiminti karjerą Niujorko mafijoje ir išgelbėti naivuolį savo sūnų iš jos gniaužtų. „Sumaniais berniukais“ („wiseguy“ – JAV slengas vadina mafijozius) esame buvę ne kartą. Galime kartelį pabūti ir dailiosios lyties „sumaniaja mergaite“ – „wisegal“.

„Wisegal“ yra pagal to paties pavadinimo televizijos filmą Merscom, Lifetime TV ir Elephant Games sukurtas paslėptų objektų žaidimas. Sako, kad pati „Wisegal“ filmo istorija yra neišgalvota, tačiau žaidimas yra ne jos atkartojimas, o tęsinys, veiksmui vykstant po kelerių metų.

Mafija Niujorke labai jaukiai įsikūrusi

Mafija Niujorke labai jaukiai įsikūrusi

Mums tenka įsivaizduoti esant buvusia mafijos finansininke Patty Montanari, kuri išėjo į užtarnautą poilsį Floridoje, tačiau buvo priversta grįžti į Niujorką, mat dingo jos sūnus. Žinodamas motinos santykių su mafija ir FTB istoriją, tas sūnus buvo labai kvailas, kad išvis beldėsi į Niujorką, bet ko nepadarysi iš meilės krautuvininko dukrai?.. (klausiu retoriškai, nes nebuvau pats tokios įsimylėjęs)

Atvykusi į Niujorką, Patty neranda nei sūnaus, nei jo nuotakos, nei būsimo svainio – tai kas jai belieka, kaip tik rankioti svetimame bute sudužusias lempas, kaklaryšius, batus ir šachmatų figūras?

Nurinkus perteklinį šlamštą ir nesulaukus grįžtant nė vieno iš aukščiau minėtų asmenų, tenka pradėti blaškytis po Niujorką ir bandyti prisiminti sūnaus vaikystę. Tokie dalykai paprastai labai padeda surasti dingusius asmenis.

Fotografuojame parko fontanus asmeniniam albumui

Fotografuojame parko fontanus asmeniniam albumui

Mieste žaidimas atskleidžia visus keturis režimus. Pirmąjį jau minėjau – tai daiktų iš sąrašo paieška. Antrasis – taip pat nenaujas – atsivėrusioje scenoje reikia surasti ir „nufotografuoti“ reikiamus fragmentus. Trečias yra pats nuobodžiausias, nes jame reikia ieškoti dviejų paveikslėlių skirtumų (taip Patty stengiasi palyginti prisiminimus su dabartimi ir dedukciniu metodu padaryti reikiamas išvadas apie sūnaus likimą). Ketvirtasis yra kiek originalesnis – FTB prašymu tenka įtariamų nusikaltėlių firmose pakaišioti pasiklausymo „blakių“. Nors tas originalumas mėlynų taškų dėliojimu ekrane ir baigiasi…

Kaip bėga laikas! Vaikai sunkvežimį iškeitė į pikapą!

Kaip bėga laikas! Vaikai sunkvežimį iškeitė į pikapą!

Kadangi Patty pati parke būtų ieškojusi sūnaus iki sutemų (išduosiu paslaptį – jis visai kitur), tai jai pagelbėti pasišauna dailus, tarsi nuo „Men’s Health“ viršelio nuluptas FTB agentas. Mainais į darbą, kurį Patty turės atlikti vietoje agento, jis parodo jai lavoną po tiltu. OK – ne lavoną (žaidimas subalansuotas silpnų nervų žmonėms), o apvestą kreida siluetą, bet nuo to momento paieškos įgyja šiokios tokios intrigos.

Uzi, Kalašnikovas ir kastetai šarvojimo salėje primena, kad turime reikalų su pavojingais asmenimis

Uzi, Kalašnikovas ir kastetai šarvojimo salėje primena, kad turime reikalų su pavojingais asmenimis

Visos istorijos čia nepasakosiu – ir taip jau du trečdalius išklojau. „Wisegal“ nėra geras žaidimas, bet nėra ir pats prasčiausias. Jo tema yra nenuvalkiota, vaizdai išpiešti labai kruopščiai, o mačiusiems filmą tikriausiai emocijų kelia ir ekrane matyti personažai. Žaidimas tikrai tinkamas naujokams, ypač dailiosios lyties. Objektus surasti nesunku – sunkiausia pataikyti „į kadrą“ fotografuojant ekrano fragmentus, nes „objektyvas“ labai jau jautrus – vos keli taškai į kurią pusę, ir jau nebepataikėme.

Nėra čia prasmės spėlioti, koks „Wisegal“ galėjo būti, jei jame būtų šakoti siužeto keliai, galvosūkiai ar sumanesnė fabula. Vienam „serialiniam“ vakarui gerai ir taip.

Reziume: įprastas žaidimas neįprastame vaidmenyje (5/10)

Komentarai

2 komentarai/-as/-ų
  1. artojas 2010/01/22 Atsakyti
  2. Pedro 2010/01/22 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *