Linksmybės Jungtinėje Karalystėje

Visų pirma apie video. Nesuprantantiems angliškai atpasakosiu diskusijos Anglijos parlamente turinį. Vienas parlamento narių Keith’as Vaz’as iškėlė klausimą dėl fakto, kad tos dienos vakare parduotuvėse pasirodys „Call of Duty: Modern Warfare 2“ ir turint omenyje kokie žiaurumai(?) yra šiame žaidime – kaip vyriausybė reaguos į tokį žaidimą, ir kokių veiksmų imsis, kad šis žaidimas neatitektų vaikams ir paaugliams. „Problema“ buvo labai gražiai nugesinta kitų narių, pažymėjusių, kad Jungtinėje Karalystėje žaidimai yra žymimi reitingais ir galima būtų reaguoti į tokio tipo žaidimus tik tada, kai tas reitingas nepažymėtas, arba kai pardavėjai parduoda žaidimus jaunesniems nei 18 metų vaikams.

Prisijungęs į diskusiją trečiasis dalyvis pažymėjo, kad analogiškos problemos nekeliamos kai objektas yra filmai ar knygos, pastarosios – apskritai nėra reitinguojamos. Taip pat pažymėjo, kad tai yra populistinis Keith Vaz pareiškimas, susišaukiantis su geltonosios spaudos leidiniu „Daily Mail“, siekiant pasėti žmonėse paniką ir neigiamą nusistatymą prieš industriją, kurioje Jungtinė Karalystė turi išskirtines pranašumo pozicijas, tūkstančius srityje dirbančių žmonių ir milijonus vartotojų.

Kita žinutė, pasirodžiusių vakar buvo apie tai, kad Microsoft labai tvarkingai patyliukais dėjo baną 600.000 tūkstančių Xbox360 konsolės savininkų, kurie buvo pamodifikavę savo įrenginius, idant šie paleistų piratinius žaidimus. Tai tikriausiai iššaukė upes ašarų ir paaugliško pykčio. Ir nors konsolė nenustoja veikusi, ji negali pasijungti prie Xbox Live serviso, taip pat atjungiama žaidimų į diskus instaliavimo galimybė.

Tai labai į temą dabar taip eskaluojamai piratavimo problemai mūsų kraštuose – su epinėmis antraštėmis „Lanva vs 106“ ir pan. Faktas, kad savo teises Microsoft pajėgi apsiginti pati, tačiau pas mus vis nori atsirasti kažkokių trečių šalių, kurios manosi esančios galingesnės, teisingesnės ir protingesnės už pasaulinį gigantą. Aš aišku, suprantu, kad užsilenkus šou verslui – bankrutavus Rimiškiams, Yvoms ir kitai pop kultūrai, autorinių teisių „gynėjų“ kranelis užsisuko, tad jie ėmėsi senų reikalų, senais – „sušikam viską ir pabėgam“ metodais. Tiesa, kitą savaitę jie organizuoja atvirą diskusiją ir šiokį tokį atstovą joje turės ir „Dievo režimas“. Bus įdomu:)

p.s. atlikau tam tikras korekcijas po Mekdrop komentaro.

Komentarai

10 komentarai/-as/-ų
  1. Originalas 2009/11/12 Atsakyti
  2. MekDrop 2009/11/12 Atsakyti
  3. Artojas 2009/11/12 Atsakyti
  4. Originalas 2009/11/12 Atsakyti
  5. Originalas 2009/11/12 Atsakyti
  6. Artojas 2009/11/12 Atsakyti
  7. asd 2009/11/13 Atsakyti
  8. Originalas 2009/11/14 Atsakyti
  9. sovijus 2009/11/14 Atsakyti
  10. Artojas 2009/11/16 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *