Lietuvos eSportas — GSL Baltic Samsung Challenge nugalėtojams neišmokami prizai

Prieš savaitę Reddit platformoje pasirodė tema, kuri netruko atkreipti elektroninio sporto sekėjų akis visame pasaulyje. Istorija apie Lietuvoje vykusį “GSL Samsung Challenge” elektroninio sporto turnyrą ir prizų išmokėjimo procesų vilkinimą bendruomenėje girdima jau kuris laikas, bet pirmas į akis krentantis niuansas — elementarios komunikacijos stoka ir nepagarba turnyre dalyvavusiems žaidėjams, bei jo rėmėjams. Priminsime, kad dar liepą įvykęs “GSL Baltics Samsung Challenge”, buvo organizuotas “Radistai Village” festivalyje, renginio metu buvo siekiama rekordų, o turnyrą rėmė puikiai pažįstami prekės ženklai “Tele 2”, “Samsung” ir “MSI”. Turnyro nugalėtojams pinigai nėra išmokėti iki šios dienos ir nepaisant jau kelis mėnesius juntamo žaidėjų sambrūzdžio, organizatoriai neskuba spręsti problemų nei komunikacijos, nei finansų frontuose.

Turnyras tapo išskirtiniu Lietuvos esporto pasaulio renginiu ne tik todėl, kad tapo pirmuoju mūsų šalyje vykusiu po atviru dangumi, tačiau ir todėl, kad turnyro kovos vyko naudojantis išskirtinai 4G interneto ryšiu, kuriuo aprūpino turnyro rėmėjai Tele 2. Tačiau nuo turnyro prabėgus beveik pusei metų, šio turnyro žaidėjai vis dar kovoja su Game Show organizacija bandydami atgauti savo laimėtus prizus.

13653283_809377905830325_2369531212862226339_o

Praėjusią savaitę buvo sukurta Reddit tema, kurioje ši situacija buvo nušviesta iš žaidėjų pusės. Susibūrę apgautieji užkūrė tikrą pirtį Reddit platformoje sudėję krūvą įrodymų dėl organizatorių žodžio nesilaikymo. Pasak informacijos surinktos šioje temoje, kol kas savo laimėjimų negavo nei viena iš turnyre dalyvavusių komandų, o bendra prizų suma siekia net 6000 eurų.

Vienas iš “GSL Baltics Samsung Challenge” turnyro “League of Legends” disciplinos laimėtojų Žygimantas Kriščiūnas pasakojo, kad jau šešis mėnesius negauna 750 eurų siekiančio prizo.

“Laimėjimą buvo pažadėta išmokėti per 2 mėnesius nuo turnyro pabaigos, tačiau iki pat šiol nieko negavome” – pasakojo Žygimantas.

Dar blogesnėje situacijoje atsidūrė Counter Strike: Global Offensive turnyro dalyviai, kurie patikino, kad Game Show skolingi ne tik už GSL Samsung Challenge turnyrą, tačiau taip pat dar neatsiskaitę ir už kitą savo turnyrą “GSL Open” lygą, kuri vyko dar prieš obuolių saloje vykusį renginį. Nuo vasaros vidurio savo laimėtų prizų negaunantys žaidėjai sakė, kad mokėjimų terminai taip pat būdavo pastoviai nukeliami, o žaidėjai apie pasikeitusį terminą informaciją gaudavo tik patys pradėję domėtis, kodėl dar negavo laimėjimo. Verta pabrėžti, kad tarp nukentėjusiųjų ne tik Lietuvos žaidėjai. Prizų iki šiol negavo ir “GSL Baltic Samsung Challenge” dalyvavę kaimynai latviai. CS:GO disciplinoje dalyvavusi eXanimo komanda vis dar laukia savo laimėtų 250 eurų, League of Legends komandos Team Ludus ir eXanimo taip pat patvirtino vis dar laukiančios tiek laimėtų pinigų tiek ir žadėtų Riot taškų.

Šeši mėnesiai, elektroninio sporto praktikoje nėra ilgas periodas, kai kurių turnyrų organizatoriai prizus įsipareigoja išmokėti būtent per tokį laiką. Tačiau tai būna nurodyta iš anksto, tad žaidėjai ir organizacijos nėra ignoruojamos, ar erzinamos nuasmenintais pažadų laiškais. Lietuvos žaidėjų bendruomenės sambrūzdį pateisina ir istorinis kontekstas. Elektroninio sporto fiestą obuolių saloje kuravęs GSL verslo vystymo direktorius Arnoldas Slušmanas yra žinomas daugeliui profesionalių Lietuvos žaidėjų. Arnoldas jau buvo įsivėlęs į nemalonų skandalą, vykusį prieš 3 metus. Tuomet Arnoldas atstovavo “ESL Baltics” organizacijai ir turėjo kitą pavardę. Aplinkybės toje istorijoje buvo panašios – po turnyrų buvo delsiama išmokėti piniginius prizus, o žaidėjai buvo tyčia dezinformuojami. Dauguma tų turnyrų dalyvių savo pinigų už žaidimą, ar darbą renginių metų, taip ir negavo.

13920536_809375652497217_996901917302289195_o

Pakalbinę žaidėjus norėjome išgirsti ir kitą istorijos pusę. Turnyro organizatoriams išsiuntėme laišką prašydami paaiškinti situaciją dėl delsimo išmokėti prizus ir ką šiuo metu veikia GSL bandydami spręsti susidariusią situaciją, tačiau oficialaus atsakymo kol kas negavome. Tiesa, paskambinus telefonu, turnyrą kuravęs, GSL verslo vystymo direktorius Arnoldas Slušmanas teigė negalintis komentuoti oficialios Game Show pozicijos, neva nugalėtojų informacija perduota mokėjimų padaliniui, o jis pats atostogauja ir nieko nežino. Mes taip pat laišku kreipėmės ir į organizacijos vadovus iš Baltarusijos, jų atsakymo kol kas taip pat dar negavome.

Lietuvos e-sporto istorijoje panašių atvejų netrūksta ir tai yra vienas labiausiai demotyvuojančių faktorių tiek žaidėjams, tiek kitoms organizacijoms. Tiesa ne visi žaidėjai su kuriais susisiekėme norėjo komentuoti šią situaciją, neva mieliau patylės, kad tik atgautų savo pinigus. Tai, beje, signalizuoja apie kur kas rimtesnes problemas lietuviško e-sporto padangėje. Nenoras viešinti problemų ir kovoti už savo teises tik gilina problemą ir sukuria puikią terpę gandų ir dezinformacijos sklaidai.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *