LCS su Egle #3: Korėjos baubai

Kovo pradžioje praūžė Intel Extreme Masters čempionato finalas tradiciškai vykęs kaimyninėje Lenkijoje. Tai buvo ne tik vienas didžiausių renginių rytų Europoje, tačiau ir pirmasis šansas pamatyti League of Legends komandas tarptautiniame turnyre 2016-aisiais metais. Tad trumpai ir apžvelkime ko tikėto, ko netikėto gavome paskanauti IEM meniu.

Intel Extreme Masters Katowice pasirodė 8League of Legends komandos, gavusios vardinius pakvietimus, ar laimėjusios prieš tai vykusius regioninius IEM renginius – San Jose, Kiolne ar Kespa Cup turnyre Azijoje. Jau grupių etape pamatėme, jog Fnatic pasiliko savo pernai metų užsiaugintame šešėlyje, SKT gali apžaisti kinų ekipas jų pačių taisyklėmis ir, kad pasitikėjimu savimi spindinti CLG turėtų šaukti „op“ tik peršokus duobę. Pusfinaliuose turėjome atstovą iš kiekvieno pajėgiausio regiono: Royal Never Give Up–Kinija, Fnatic – Europa, Team Solo Mid – Šiaurės Amerika bei visiems iki kaulų smegenų žinomi Korėjos ir dukart pasaulio čempionai SK Telecom T1. Tuo tarpu finale pasikartojo praeitų metų pasaulio čempionato istorija – Korėja pervažiuoja Europos komandą smulkintuvu, o varžybos baigiasi 22 minučių nexus‘o sprogimu Fnatic patiems sutikus pasiduoti. Trumpai tariant IEM suteikė nemažai naujos informacijos apie besiformuojančią metą, tačiau tuo pačiu ir patvirtino seną tvarką – Europa bando kąsti neturėdama dantų, Kinija gerai atrodo žaidžiant tik Kinijoje, amerikiečiai užmina ant savo palikto grėblio, na o Korėjos ekipoms sunkiau laimėti savo LCK čempionatą nei tarptautinius renginius.

IEM pasaulio čempionai SKT turnyro metu nepralaimėjo nei vieno žaidimo. Turnyras pasižymėjo ne tik gražiu Duke‘o sugrįžimu į taptautinę areną, bet ir tapo pirmosiomis tarptautinėmis pirmenybėmis naujai iškeptam jungler‘iui Blank, kuris Korėjoje prieš šį turnyrą nežibėjo. Sprendimas į aikštę išleisti Blank, Bengi paliekant namuose, stebino tiek ekspertus, tiek lygos fanus. Korėjoje naujasis SKT narys aišktėje trynėsi tik dėl skaičiaus, o ir aktyvių veiksmų iš jo pusės nesimatė. Tuo tarpu IEM arenoje viskas pasikeitė, Blank nepabijojo būti pirmuoju šokančiu į priešų komandą, mechaniškas čempionų išpildymas irgi buvo aukščiausio lygio. Naujasis SKT narys ne tik užsitarnavo pagyrų, tačiau įgijo ir reikalingo pasitikėjimo savimi grįžtant į stipriausią League of Legends regioną pasaulyje. Artimiau susipažinti su naujuoju jungler‘iu turėjome galimybę ir mes, sudalyvavę spaudos konferencijoje, vykusioje iškart po IEM taurės atsiėmimo, kurioje iniciatyvos atsakant į žurnalistų klausimus ėmėsi būtent jaunasis Blank.

Kalbant apie LCK paminėsiu, jog SKT, uždominavę IEM‘e regioninėse varžybose šiuo metu gali didžiuotis tik 5-ąja vieta. Palyginus su situacija prieš IEM (7- vieta), SKT per dvi savaites sugebėjo įveikti Longzu Gaming bei antroje vietoje esančius Jin Air Green Wings, taip pakildami dviem pozicijomis aukščiau. Žinoma, prie šių pergalių stipriai prisidėjo ir mūsų jau apkalbėtas Blank. Turnyrinėje lentelėje aukščiausias pozicijas šiuo metu užima CJ Entus, KT Rolster, Jin Air Green Wings, o tuo tarpu pirmoje vietoje šiuo metu stipriausia pasaulio komanda laikoma ROX Tigers, apie kuriuos verta užsiminti šiek tiek plačiau.

LCK Turnyrinė lentelė

Susiformavę dar praeitų metų pradžioje GE Tigers pasivadinusi organizacija inovacijų keliu įsitvirtino pirmoje LCK vietoj. Nematyta Jugermaw kompozicija, kurios ašyje tokie pick‘ai kaip Lulu bei Kog‘maw išplito visame pasaulyje. Kuro (Tigrų mid’as) buvo pirmasis pradėjęs žaisti Victor‘ą profesionaliuose žaidimuose, netrukus Viktoras iškilo ir kituose regionuose. Tačiau po 2015 metų IEM Katowice reikalai pradėjo suktis į priešingą pusę. Į turnyrą važiuodami su mintimis apie taurę, Tigrai pusfinalyje pralaimėjo kinų ekipai WE (World Elite), kurie finale 0-3 nusileido TSM. Iš pirmo žvilgsnio atrodė, jog būtent šis pralaimėjimas ir palaužė GE Tigers ekipą. Grįžus į Korėją pasikeitė jų rėmėjai (remėjų statusą perėmė KOO), o komanda neatgavo pradinės formos ir tik per plauką pateko į League of Legends pasaulio čempionatą, kurio finale susitiko su tuo metu dominuojančiais SKT. Tigrams likus garbingoje antroje vietoje, sezono pabaigoje juos paliko ir KOO organizacija – komanda liko be remėjų.

Tačiau pertrauka buvo kaip tik tai, ko Tigrams reikėjo – komanda pakeitė pavadinimą į ROX Tigers, o prie komandos prisijungė Najin atrastas supertalentas Peanut, kuris tapęs kertiniu ekipos akmeniu, agresija bei nuolatiniu spaudimu sutriuškino ne vieną priešininką. Šiuo metu ekipa žengia pirmyn patyrusi tik vieną pralaimėjimą prieš Samsung ekipą. Tuo tarpu nesenai vykusioje SKT ir ROX Tigers akistatoje Tigrai šventė pergalę įtikinamai įveikę buvusius pasaulio čempionus 2-0. Prieš kelias savaites support pozicijos žaidėjas Gorilla vienos transliacijos metu atskleidė praeitų metų finansavimo problemas, neleidusias demonstruoti tokio žaidimo, kokį komandą rodo dabar. Prieš pat vasaros sezono antrąjį raundą (jo metu žaidžiami atsakomieji mačai) naujai susiformavusi KOO TV, kuri tuo metu rėmė komandą, neįvykdė komercinio plano ir buvo paskelbta nuostolinga kiniško kapitalo investuotojams HUYA bei YY. To pasekoje, nutrūko ir finansavimas KOO Tigers ekipai: strigo atlyginimai, ekipos nuomojamose patalpose netrukus buvo išjungtas oro kondicionierius, interneto ryšys bei kitos komunalinės paslaugos, žaidėjai negalėjo rūpintis ir fizine sveikata – Gorillą kankino riešų skausmai. Prieš pat pasaulio čempionatą komanda buvo priversta treniruotis internetinėse kavinėse. Tai, jog komanda sugebėjo užimti antrąją vietą pasaulyje ir šiuo metu demonstruoti nepakartojamus rezultatus tik parodo, kiek atsidavimo, pasiaukojimo bei darbo įdėjo žaidėjai. Go go Tigers!

 

ROX Tigers

Nors IEM ir buvo kvapą gniaužiantis renginys, prisiminkime, jog dalyvavusios Europos, Šiaurės Amerikos ar Korėjos ekipos savo regioniniuose turnyruose užima 4-6 vietas. Sekantis tarptautinis League of Legends renginys mūsų laukia jau šį pavasarį MSI pavadinimu. Stipriausios ekipos iš kiekvieno regiono susitiks Šiaurės Amerikoje, kuomet ir galėsime iš tikrųjų pamatuoti kiekvieno regiono pasiruošimą. Kas atstovaus kiekvienam regionui galėsime sužinoti jau netrukus – reguliarusis League of Legends pavasario sezonas jau artėja į pabaigą. Vakaruose žaidžiami paskutiniai mačai, o tuo tarpu Rytuose antrasis raundas taip pat įpusėjo, tačiau apie tai kitą kartą.

 

 

 

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *