Laukiame – TransOcean: The Shipping Company

Dėl strategijų ir simuliatorių pašėlusioje Vokietijoje jau sunku rasti sritį, kurią žaidimo forma galima būtų perkelti į virtualų formatą – net per šiųmetinį gamescom – šveicarai rodė Transport Tycoon inspiruotą „Train Fever“, kuris labai panašus į „Cities in Motion“, kurio kūrėjai, „Colossal Order“, savo ruožtu kuria naują simcity – „Cities: Skylines“. O kur dar fermeriavimas, tranšėjų kasimas ir medžių kirtimas…

Studijos „Deck 13“ iš Hamburgo strateginė ekonosimuliacijos arkada laivybos tema „TransOcean“ bendrame kontekste neišsiskiria – nebent tik tuo, kad strategijų vandenyse, kuriuose galėtų reikštis „Maersk“ CEO „wannabe“ tikriausiai nėra ypatingai daug – į galvą šauna autentiškas „Ship Simulator Extremes“ ar naujusiųjų „Assassin’s Creed’ų“ ekonominė laivyba.

TransOcean_Screenshot_126

„TransOcean: The Shipping Company“ – moderniųjų laikų laivyba. Žaidėjas, valdydamas įstatiniu kapitalu priiminės sprendimus, kurių tikslas – karaliavimas pasaulio vandenynuose, jūrų keliais „stumdant“ legalias ir ne visai legalias prekes. Kūrėjai žada daugiau nei penkiasdiešimt uostų visuose pasaulio kampeliuose, kuriuos bus galima aplankyti dvidešimties klasių laivais, galinčiais gabenti dvidešimt skirtingų tipų prekes. Ir nors tai tik skaičių kalba, studija „Deck 13“ žada itin autentiškai atkurtus uostus, iš kurių pakrautus laivus reikės išvairuoti rankiniu būdu. Nors simuliacijos elementas žaidime ne itin stiprus, tai suteikia gerą atsvarą strateginei ekonomikai, sudarančiai kitą žaismo dalį, kur svarbu su kuo didesne pelno marža nugabenti krovinius iš vienos pasaulio dalies į kitą.

marketing_PortSaid_1

Kad viskas nebūtų „iš išskaičiavimo“, tarsi laiveliais išreikšta excelio lentelė, kūrėjai žada kabliukų – be abejo, audros, piratai ir ne visai legalios odisėjos, žadančios didžiausią pelną. Verslui įsisukus atsiras galimybė atidaryti ofisus pasaulio uostuose ir valdyti itin dideles flotiles, plauksiančias tikriausiai po Mauritanijos ar kito egzotiško ofšoro vėliava.

TO_Dschidda_Marketingshot_51

Apie dalykus, kurie užkabintų mus, Lietuvius – Klaipėdos „TransOcean“ žemėlapyje nėra, kaip ir bet kokio kito Baltijos jūros uosto, išskyrus Stokholmą, tad gabenti dujų į naująjį Lietuvos terminalą negalėsime, tačiau galėsime pasikapoti su kitais žaidėjais, kovodami dėl pelningų reisų ir gerų kainų.

Žaidimas „TransOcean: The Shipping Company“ pasirodys rugsėjo 24 dieną Steam’e – skaitmena, vokiškame Amazon’e – fiziniu pavidalu.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *