Lai skamba dainos… „Song Pop“

Vienas nuostabiausių dalykų kurį pavyko rasti nuo socialiai aplikacinio vajaus pradžios.

Tiek „Facebook’e“, tiek telefone turiu tikrai ne vieną mėgstamą žaidimą, bet tik pamėginęs „SongPop“ supratau kaip jaučiasi farmvilio aukos. Jei kokią dieną nesužaidžiu partijos, vakaropsna jaučiuosi ne kaip.

Mes kalbam apie ypač paprastą žaidimą, savotišką muzikinių TV šou perdirbinį, kurį žaisdami per 10 sekundžių turim atspėt dainą, ar atlikėją. Viskas.

„SongPop“ yra visiškai nemokamas ir pradinėje versijoje siūlo keletą kategorijų iš kurių galima spėlioti dainas. Pradžioje siūlomi žanrui būdingi 80–ųjų, klasikinio roko ir modernių hitų komplektai, bet jau po kelių laimėtų partijų galima papildyti savo kategorijų sąrašą naujais rinkiniais. Nieko per daug nenustebinsiu, kad mano žvaigdžių valanda išmušė įsigyjus žaidimų garso takelių ir J-Pop kategorijas. Aišku žaidimas yra gan gerai subalansuotas ta prasme, kad spėjimai atliekami paeiliui, tad oponentai mane atakavo Jazz, Rap, Modern Hits ar Indie Rock iššūkiais, kuriuose jautėsi stipresni. Esmė tame, kad kategorijų pasirinkimas pateikiamas atsitiktine tvarka, tad anksčiau ar vėliau bendrinės kategorijos, kaip „Love Songs“ tampa lemiamos aiškinantis savaitės nugalėtoją. Šiaip kategorijų pasirinkimas platus, nuo kino, TV serialų ar bolivudo garso takelių iki korėjos estrados hitų.

Song Pop Facebooke

Song Pop Facebooke

Žaidimo eiga, kaip minėjau, paprasta, groja melodija, ekrane 4 pasirinkimai, tiksi laikrodukas. Tikslas ne tik atspėti kas groja, bet ir atspėti greičiau nei oponentas ir svarbiausia nesuklysti po pirmų dviejų dainų, nes nuo 3 iš eilės atspėtų dainų skaičiuojasi papildomi taškai. Tokiu būdu kūrėjai įneša šiek tiek papildomo azarto ir strategijos, nes jei spėlioji oponento pasirinktą kategoriją, ekrane pamatai ir jo spėjimus. Dažnu atveju greitai žaidžiantis oponentas provokuoja spausti tą patį, stengtis neatsilikti, nė negalvojant, kad jo atsakymas gali būti klaidingas.

Labai patiko ir tai, kad žaidime nėra per daug pagalbų. Realiai tėra tik galimybė išeikvoti vieną „power up“ tam, kad prieš žaidimą pakeisti siūlomų kategorijų sąrašą, arba išmesti du neteisingus atsakymų variantus. Tiesa, jei oponentas turi panašias žinias, o žaidimas greitas, „power up“ panaudojimas tampa nereikšmingas. Kaip ten bebūtų, šiuos „power up’us“ ir naujus dainų sąrašus galima pirkti už tikrus pinigus, arba už žaidime sukauptas monetas, tad monetizacijos intervencija čia ypač kukli.

Song Pop Androide

Song Pop Androide

„SongPop“ žavesys slypi išbaigtume ir paprastume. Žaidimas kraunasi ir veikia gan sparčiai ir su „crossplay“ funkcionalumu. Vadinasi metęs iššūkį per „Facebook“, kaip sekės oponentui gali sužinoti jau išmaniajame telefone. Rezultatai, iššūkiai ir sukaupti pinigėliai keliauja iš platformos į platformą, tiesa įsigyti naujų dainų su „Android“ versija nepavyko, bet tai padariau „Facebook“. Tai, kad pasibaigus mačui, bet kurią jame buvusią dainą automatiškai galima peržiūrėti „YouTube“, paklaustyti per „Spotify“ arba nusipirkti iš „iTunes“ ar „Amazon“ išvis praktiška, sveikintina ir tobula. Juk norėdamas laimėti prieš tam tikrus žanrus puoselėjantį oponentą, privalai susipažinti su jo mėgiama muziką, galbūt taip atrasti kažką naujo ir papildyti savo muzikos kolekciją. Tikiuosi ir žaidimo kūrėjai gauna nuo to kokių centų, nes jie jų verti.

Jei bent kiek mylit muziką — rekomenduoju.

Žaiskite čia: http://songpop.fm/

Įvertinimas: A+

 

Tekstas iš e-žurnalo GameON#2 (2012/09)
GameOn
Nemokamą žurnalą skaitykite: www.gameon.lt

Komentarai

2 komentarai/-as/-ų
  1. Kaimynas 2013/05/04 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *