Kasumi Stolen Memory arba Kasumi Stole MyMoney

Praėjusią savaitę pasirodė pirmas didesnis ir labai „gražiai“ apmokestinamas turinys Bioware superžaidimui „Mass Effect 2“. Kol nepradėjau SPOILER FREE beletristikos, reziumuosiu, kad šis DLC(downloadable content) yra dviprasmiškus jausmus sukeliantis apiplėšimas – viena tų istorijų, kai čigonė siūlosi išburti atminti, o auka vėliau atsipaipalioja be piniginės ir be smurto žymių.  Prisipažinsiu – Kasumi yra karšta pupa savo spalvingumu pranokstanti praktiškai visas tiek Mass Effect, tiek Mass Effect 2 merginas(na gal išskyrus kalę Mirandą), tačiau tos vienos , papildyme esančios trumpos misijos finale, visos įžangoje ir misijos eigoje gaunamos užuominos, flirto užuomazgos bei oro virpesys subliūkšta kaip melodraminis burbulas.

O HAI, gražuoli, padėsi man apiplėšti Henriką Daktarą? Paskui aš labai gražiai įsikursiu kajutę Normandijoje, tačiau su tavim nesikalbėsiu, nes aš šiek tiek emo.

O HAI, gražuoli, padėsi man apiplėšti Henriką Daktarą? Paskui aš labai gražiai įsikursiu kajutę Normandijoje, tačiau su tavim nesikalbėsiu, nes aš šiek tiek emo.

Papildomas turinys prasideda žinute į Shepardo pašto dėžutę nuo Cerberus boso Illusive Man, kurį PC GAMER video apžvalgoje labai puikiai suvaidino Artojas. Vėliau Normandijos kelias suka į Citadelę, į randevu su nepažįstamąja – Kasumi Goto – nindze, plėšike, žudike ir tuo pačiu labai jausminga moterimi. Tarsi Garrett’as būtų sugulęs su Lara Croft, o gimusią dukrelę būtų pakrikštijusi Edwino VanCleef’o ir Legolaso pora, po pastarojo kelionės į Japoniją. Kasumi turi vieną problemą iš tarpplanetinių nusikaltėlių autoritetu vadinamo veikėjo jai reikia pavogti(susigrąžinti) tam tikrą dėžutę, kurioje yra visi malonūs Kasumi atsiminimai. Šioje misijoje apjungiamas tiek Kasumi verbavimas, tiek lojalumo įgijimas, kas yra Bioware tinginystės apraiška, tačiau tai galima šiek tiek atleisti, atsižvelgiant į pačios misijos dinamiką – pirmoje dalyje tai visiškai dumb-downintas aplinkos galvosūkių žaidimas, kuris susiveda į kelis dialogus ir keletą paspaudimų ant aplinkos „karštų taškų“ – datapad’ų, slaptų mechanizmų ir pan. Antra dalis – grynas veiksmas – kelių tipų seni priešai(tiek humanoidai, tiek sintetiniai), stambesni minibosai, na ir finalinė akistata su blogiuku, bei ją sekanti Ninja Gaiden’iška Kasumi animacijos seka, kurioje ji ne tik sunaikina bosą, bet ir padaro labai intriguojantį špagatą.

Auksinė Sareno skulptūra - didžiausiam galaktikos banditui!

Auksinė Sareno skulptūra - didžiausiam galaktikos banditui!

Atleiskit už paviršutiniškumą, tačiau atsižvelgiant į misijos trumpumą, nesinori gadinti džiaugsmo tiems mūsų skaitytojams, kurie vis tik ryšis išbandyti „Kasumi Stolen Memory“. Už 580 Bioware taškų(apie 17 lietuviškų litų) šis DLC yra apiplėšimas vidurį baltos dienos, bet… bala nematė, svarbiausia – susipažinau su Kasumi, kuri tikiuosi suvaidins nemažą rolę ateities „Mass Effect“ visatos įvykiuose:) Beje, Kasumi atvykus į Normandiją, jai skirtą kajutę ji įsikuria labai prabangiai +  nuo šiol ten visada bus galima prisigerti tiek, kad net sienos banguotų.

Verdiktas: 17 Lt už 40 min? Gal geriau ne. Originalus žaidimas gavosi daugmaž 4lt už 1 val, tad remiantis šia neobjektyvia logika, Kasumi Stolen Memory turėjo būti apytiksliai keturiskart daugiau turinio.

Komentarai

3 komentarai
  1. ZZ1 2010/04/14 Atsakyti
  2. Rokimusas 2010/04/15 Atsakyti
  3. Artojas 2010/04/16 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *