Žaidimai karma | KarmaStar

Atsiradus techninėms galimybėms tam tikrą dėmesį pradėsiu skirti ir iPhone/iPod Touch platformos žaidimams. Ir šį vakarą papasakosiu apie žaidimą, kurio kredituose (finaliniuose titruose, į kuriuos nepriklausomai nuo žaidimo labai nori papulti Artojas ir manau, kad gana greitai ta jo svajonė išsipildys) subelstas 61 prie žaidimo prisidėjęs asmuo. Kiek daugoka, turint omenyje žaidimo apimtį, tačiau korporacinėje amerikoje yra tokia mada, kad jei nors pirstelėjau per susitikimą, kuriame buvo aptarinėjamas projektas, aš privalau būti įrašytas į šio žaidimo kreditus.

„KarmaStar“ tai trijų žaidėjų žaidimas, apie kurį aš nieko nežinočiau, nesidomėčiau ir nekreipčiau dėmesio, jei ankstesnėje pastraipoje paminėtų titrų ketvirtoje eilutėje nefigūruotu Harvey Smith’o pavardė, to pačio, kuris dirbo su „Deus Ex“ bei prodiusavo „Deus Ex: Invisible War“ – vienu žodžiu jums nieko nesakanti pavardė:) Smith’as reklamavo šį iPhone žaidimą savo Twitteryje prieš pusmetį ar daugiau ir aš dar tada nusprendžiau, kad „kaip tik galėsiu, tai iš karto“.

Žaidimas – tarsi nužengęs iš stalo žaidimų pasaulio, nes labai paprastai galima būtų „nusipiešti“ popierinį „KarmaStar“ variantą ir turėti identišką patirtį, kokią siūlo žaidimo kūrėjai Majesco. Šiek tiek žinodamas žaidimų kūrimo eigos procesus, visiškai neabejoju, kad KarmaStar būtent ir prasidėjo nuo popierinio prototipo, šia įžvalga ir baigiu suplanuotą šiam įrašui beletristiką.

karma2

„KarmaStar“ maksimaliai atsiskleidžia žaidžiant per Wi-Fi prieš kitus žmones. Vieno žaidėjo variante gi oponentus pakeičia dirbtinis intelektas, pateikiamas trimis išsilavinimo(sunkumo) lygiais. Žaidimas labai paprastas savo esme. Trys maži kosmonautai plevendami erdvėje praleidžia aštuonis gyvenimo ciklo etapus – nuo kūdikystės iki senatvės, jų eigoje pildydami savo resursus – meilę, šeimą, pinigus, protą ir sveikatą. Viename etape žaidėjas gali atlikti vieną veiksmą, iš trijų galimų variantų, pateikiamų atsitiktinumu – galima patobulinti vieną iš savo resursų(tobulinti galima iki penkto lygio, tuomet resursas užsirakina ir jūsų oponentai nebegali jo sumažinti) ir už tai gauti vieną tašką, arba eiti į kovą su kitu kosmonautu ir tikėtis išlošti du taškus. Kova vyksta kauliukų ridenimo principu – jei susikaunate meilės srityje, tai tiek jūs, tiek priešininkas ridensite tokį kauliukų skaičių, kokį konkretaus resurso lygi turite. Čia vėl gi gali sulošti sėkmė ir sekmingai išridenus resurso simbolį, gaunate teisę ridenti dar vieną kauliuką. Galiausiai taškai yra susumuojami ir sulyginami. Ataka efektinga tik tada, kai išridenate daugiu nei oponentas.

Viskas ratu... ratu... iš pelenų į pelenus

Viskas ratu... ratu... iš pelenų į pelenus

Atsitiktinai gaunamos ir specialios šanso kortos, kurios vienaip ar kitaip įtakoja žaidimo eiga – vienos jų gali suteikti papildomą kauliuką kovos metu, kitos suteikia teisė atimti iš oponento pasirinkto resurso lygį ir pan. Žaidimo eigoje galima gauti papildomus taškus, kurie suteikiami už tam tikrus pasiekimus (pvz. įveikti kovoje abu priešininkus ir k.t.). Kiekvienas žaidėjo pasirinkimas – kova ar resurso lygio kėlimas iliustruojamas gyvenimiška situacija, su lengva humoro doze. Žaidimą laimi tas žaidėjas, kuris po aštunto raundo turi surinkęs daugiausiai taškų.

karma3

„KarmaStar“ pasižymi aukšta žaidimo kokybe – grafika ir garso takeliu (pastarasis beje rauna stogą ir labai atmosferiškai perkelia į tamsų ir beribį kosmosą) Tai tarsi kortų žaidimas kurį gali belsti ir belsti iki paryčių per visą šiltos vasaros naktį ir tuo pačiu kalbėtis apie gyvenimą, nes ši paprasta ir sėkmės faktoriumi paremta strategija iPhone platformai yra miela ir skani gyvenimo metafora, neįkyriai primenanti, kad jame svarbiausias yra visų jį sudarančių sričių balansas – apleisk kažkurią ir būsi nubaustas.

Finansiniai dalykėliai
Jei turite iPhone ar iPod Touch, KarmaStar galite įsigyti iTunes Store už 79 euro centus (apie 3 lt) – gera kaina už paprastą, tačiau kokybiškai ir „su jausmu sukaltą“ žaidimuką.

Komentarai

3 komentarai/-as/-ų
  1. simsim 2010/02/03 Atsakyti
  2. Patarejas 2010/02/03 Atsakyti
  3. simsim 2010/02/04 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *