Kaip E3 tapo (taps?) Microsoft’o problema

Aišku nemačius kitų dalyvių dar anksti kažką konstatuoti, bet panašu, kad „Microsoft“ šių metų E3 galėjo ir prisižaisti. Tai karšti įspūdžiai, bet turiu užrašyt dabar, nes po šou prabėgo vos pusvalandis, o aš jau sunkiai beatmenu ką jame pamačiau.

Kinect, easy, kinect, easy, kinect, kinect, explorer, music, video, sport, easy. Tokį apple‘išką skambesį turėjo beveik visa valanda, išskyrus tą momentą kai dainavo kažkoks kušeris.

Turiu galvoj, kas per?.. Juk čia E3! Metinis core žaidėjų šou, kurio metu platformos savininkas neturi ką parodyti? Scenoje „Ubisoft“ parodo naują „Splinter Cell“ ir man asmeniškai tai buvo smagiausia viso renginio akimirka, žaidimo lauksiu, noriu, bet jau dabar žinau, kad tai bus šiaip… Sklandžiai tekanti šaudyklė vakarui, ne daugiau. „Halo 4“ ko gero bus jėga, bet pristatytas nuobodžiai. Dar scenoje buvo EA su savo futbolais… Nei jie, nei „Ubisoft“ nebūtų greičiausiai ten ėję, jei žinotų kaip MS ketina išsityčioti pristatydami „Nike + Kinect Training“ ir naują „Forza“. Pirmasis yra absoliutus „Fitness Evolved“ klonas, nugvelbęs net mobilią aplikaciją, antrasis kirs į paslėpsnius „Need for Speed“ frančizei. Tada dar buvo berniukas vardu Lara, trys nieko nesakantys žaidimų pavadinimai ir grande finale — Call of Duty gameplay. Siaubas, bet natūralu, kad niekam kitam neliko laiko.

„Microsoft“ demonstravo „Kinect“ reintegraciją kuri įvyks prie X dėžės jungiant planšetes, telefonus, interneto naršykles… Žmogaus smegenims tai kosmosas. AAA žaidimams — toks funkcionalumas tiesiog padidins kūrimo kaštus papildomu šimtu tūkstančiu, nes didžioji dalis žaidėjų nenorės naršyti po erdvėlaivio schemas (aš žinau, kad norėsiu, bet neverta buvo dėl manęs tiek stengtis).

Tai kas nutiko? Ogi nieko nenumatyto. Visi žinojom, kad šiame renginyje MS norės kalbėti apie „Windows 8“ integraciją, kad ir aptakiai, per aplinkui, naudojant „cross-play“ kortą. Viskas, viskas ką turi „Microsoft“ jungsis į vieną visumą ir tai labai didinga, šaunu, sveikintina ir gražu. Tačiau tai buvo galima pateikti žaidimų kontekste. Kompanija to nepadarė, nes turėjo ir kitą siekį. Akivaizdu, kad prieš paskelbiant naujos kartos konsolę, „Microsoft“ nori išspausti iš dabartinės viską kas įmanoma, įpūsti jai antrą gyvenimą, taip kaip kažkada ir net prieš „Sony“ valią nutiko su „PlayStation 2“.

Čia į vieną krūvą gula viskas. Pramogos, kinas, muzika, sportas, interneto naršyklė, mėgiami serialai ir socialinės funkcijos. Sugretinkit tai su JAV pasirodysiančiu ir šimto dolerių neikainuosiančiu Xbox+Kinect komplektu… Ta prasme įsvaizduokit save antipodų vietoj.

Šiandien jūs sužinojot, kad „Xbox + Kinect“ galite nusipirkti už 100 litų ir abonentinę sutartį, pagal kurią dar porą metelių mokėsit 15 litų per mėnesį už „Xbox Live“ paskyrą. Tai pasiūlymas kuriam neįmanoma atsispirti, o prie jo pridėjus visų E3 gėrybių kokteilį, susidaro įspūdis, kad MS išvis labdara užsiima. Taip, septynių metų konsolė kyla naujam gyvenimui, vien tam, kad įsitaisytų kiekviename JAV namų ūkyje — nuo lušnynų iki viršunėlių.

Tuo pačiu nepraleista proga ir suduoti „SmartAss“ smūgį „Nintendo“ pristatant „SmartGlass“  technologiją leisiančia bet kurį iOS, Android ar Win8 įrengini paversti papildomu pulteliu. Greičiausiai jis neteiks tiek funkcionalumo, kiek jo turės WiiU, bet… Nemapirškime, kad šiai dienai pasaulyje nėra nė vienos parduotos WiiU konsolės ir milijonai Xbox + kažkas liečiamo komplektų. Kadangi mes žinome, kad iš esmės WiiU bus nedaug tepažengus nuo dabartinės kartos konsolių, tai reiškia, kad „Nintendo“ turės išleisti papildomus milijonus aiškinimui, kad jų pultelis geresnis ir kad MS sprendimas nėra „lygiai tas pats“.

Tik kodėl visa tai nutiko per E3? Ar Microsoft tikrai tokie naivus ir tikisi, kad žaidimų spauda nuneš žinią tiems kam reikia? O gal jie mano, kad namų šeimininkės gyvai stebėjo jų šou? Graži, galbūt kažkiek net nuotaikinga jų konferencija turėjo vykti kitur, surinkus kitą auditoriją, sukvietus populiarius dienraščius, sporto, aerobikos, sveikos gyvensenos ar šiaip gyvenimo būdo spaudą…

Greičiausiai jie taip ir padarys, kur nors havajų kurorte su modžitomis ir dūzgėmis. Tai greičiausiai įrodo ir spaudai skirtose saugyklose nepasirodanti su pranešimais susijusi medžiaga. E3 iš globalaus, metinio ir reikšmingiausio renginio virto generaline MS repeticija prieš galutinai pavergiant JAV publiką. Aš nustebsiu jei jiems už tai neklius spaudoje.

Komentarai

5 komentarai/-as/-ų
  1. Originalas 2012/06/04 Atsakyti
  2. Artojas 2012/06/04 Atsakyti
  3. Trečias Varnas 2012/06/05 Atsakyti
  4. Toxis 2012/06/05 Atsakyti
    • Toxis 2012/06/05 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *