Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gameon/domains/zaismodnr.lt/public_html/wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Ką naujo atnešė savaitė | ŽaismoDNR.lt

Ką naujo atnešė savaitė

Po aktyviai praleisto savaitgalio – aktyviai, tai be interneto ir kompiuterio – norisi susužymėti tam tikras tezes apie praėjusios savaitės įvykius žaidimų pasaulyje. Praėjusią savaitę startavo tinklinis „Battlefield 1943“ ir jau pirmąją parą mūšyje krito 5 milijonai karių, t.y. 10 proc. apskritai per Antrąjį Pasaulinį karą gyvybės netekusių žmonių. „Battlefield 1943“ platinamas tik internetu – PS Network bei Xbox Live kanalais ir kainuoja apie 10 svarų (40 Lt), taiko į mmo šaudyklių aspektu švarią zoną (CoD: Modern Warfare 2 dar reikės šiek tiek palaukti) ir yra neabejotinai taiklus. Planuoju išbandyti šiandien ir pasidalinti įspūdžiais, nors nesu didelis konsolinių šaudyklių – ypač internetinių fanas.

Nors Džonas Romero prieš keletą savaičių duotame interviu atsiliepė neigiamai apie „id Software“ parsidavimą ZeniMax grupei, o vėliau sušvelnino toną twitteryje, pastarasis faktas atskleidžia akivaizdžią tiesą, kad PC geimingas vis tik merdi, kad net tokie inovatoriai kaip „id Software“ prisidarė tiek skolų, kad leidosi būti suvalgomi. Kitą vertus, pripažinkime, kad „id Software“ yra toli gražu ne pati produktyviausia kompanija pasaulyje, besispecializuojanti siauros tematikos vieno žanro žaidimuose. Karmakas tikriausiai genijus, bet „id Software“ roko žvaigždžių auros neteko jau senokai, su new boys in town atsiradimu.

Vakar sudalyvavau TV žaidimo XBOX’iniame variante „1 vs 100“. Jei gerai žinau, šis žaidimas buvo adaptuotas ir Lietuvai, rodytas per LNK. Xbox Live pasaulyje tai MMO, nes atrankinėse sesijose dalyvauja iki 100.000 žaidėjų vienu metu. Įspūdinga. Gaila tik, kad prisiregistravus XBL servise britišku adresu, klausimų paketai irgi tokie „britiški“. Jei nepaskaitinėčiau britų geltonosios spaudos, liūdna būtu man ten. Beje, betoje gali dalyvauti visi auksiniai XBL nariai, tad kiekvieną darbo savaitės vakarą nuo 20:00 galite ne tik pasitikrinti, bet ir praplėsti savo žinias.

Šiek tiek norėčiau pakalbėti ir apie „World of Warcraft“. Buvo keletas tokiu gal ir nežymių, bet ganėtinai svarbių naujienų. Visų pirma, tai Blizzardų ruošiama implementuoti frakcijos keitimo galimybe – na iš aljanso į ordą ir atvirkščiai. Mokama paslauga. Aš už tai, bet tuo pačiu, labai įdomu stebėti, kaip keičiamas „World of Warcraft“ konceptas, ir iš tokio savotiškai elitinio pop mmo jis virsta į tiesiog pop mmo. Beje, po to kai iš „The9“ buvo atimtos teisės aptarnauti „World of Warcraft“ Kinijoje, o „NetEase“ kompanijai nepaleidus serviso iš naujo dėl Blizzard teismų su „The9“, Kinijoje „World of Warcraft“ neveikia, tad teoriškai, Blizzard MMO gigantas yra praradęs apie pusę aktyvių žaidėjų skaičiaus, kas labai priartina tokius vykusius taitlus kaip „Free Realms“ prie karaliaus sosto. Finansiškai gi Kinijos kontingento praradimas nėra katastrofiškas nuostolis, nes Azijos šalies žaidėjai moka ne mėnesinį, o valandinį mokestį, tačiau problemai užsitęsus ilgiau, į Aion išėję žaidėjai gali ir niekada nebesugrįžti. Žiniasklaidoje buvo užsiminta ir apie tai, kad kažkada „World of Warcraft“ gali keisti apmokestinimo metodą iš abonementinio į transakcinį, t.y. žaidimas taps nemokamu, tačiau už realius pinigus bus galima pirkti daiktus, boost’us ir pan. Aišku, tas kažkada tolimoje ateityje.

Dar noriu pasiūlyti pasižiūrėti „Modern Warfare 2“ pakuočių rinkinį ir tai kas jose bus, šiame išskirtiniame Infinity Ward filmuke. Naktinio matymo akiniai premium pakuotėje yra išverčiantis iš koto dalykas. Beje, galite pastebėti, kad tik bazinis žaidimo paketas turės „Call of Duty“ brandą žaidimo pavadinime – kolekcinės pakuotės tokios žymos neturi.

Hey, taip pat zpat twitteris sulaukė šimtojo prenumeratoriaus. Great success!

Komentarai

2 komentarai
  1. ZZ1 2009/07/15 Atsakyti
  2. Originalas 2009/07/15 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *