JAV prezidento taryba pasitelkia žaidimus, reklamuoja sveiką gyvenseną

Nors šis atvejis greičiausiai niekaip nesusijęs su 2009–aisiais nuvilnijusiu „Change4Life“ skandalu, aš drįsčiau teigti, kad žaidimų industrija tada gautą pamoką išmoko. Primename, kad 2009–aisiais „Change4Life“ aljansas paleido reklaminę kampaniją, su perspėjimu kad neveiksnumas žudo ir kaip vizualinę priemonę panaudojo vaiką žaidžiantį su „PlayStation“ pulteliu.

Netrukus paaiškėjo, kad „Change4Life“ yra lobistinis aljansas kurio sudėtyje buvo galybė „sveiką gyvenseną propaguojančių“ donorų, tame tarpe ir „Coca-Cola“, „Cadbury’s“, „Mars“, „Nestle“, „PepsiCo“ ir krūva kabelinės televizijos kanalų. Aljanse nebuvo žaidimų industrijos, tad ji tapo atpirkimo ožka. Deja, skandalas į teismą nenuėjo, susitarimai buvo pasiekti už uždarų durų, žaidimų industrija (su „Nintendo“ priešakyje) susimokėjo nario mokestį ir viskas baigėsi.

O gal ir ne viskas. Tas įvykis turėjo tapti savotišku spyriu į subinę, kad žaidimų industrija kovoje su baubais daro per mažai. Ypač turint galvoje ir tai, kad iš galybės pramonės rūšių, žaidimų industrijos atstovai gali lobuoti savo sferą nė trupučio nemeluodami.

Taigi, neprabėgo ir trys metai, o JAV pasiektas gan iškalbingas rezultatas. Prezidentinė fitneso, sporto ir mitybos taryba, JAV sveikatos departamentas ir ESA (Entertainment Software Association) pranešė apie bendrą projektą. „Active Play Presidential Active Lifestyle Award“ arba tiesiog PALA+ — programa, iššūkis vaikams ir  jaunimui, skatinanti daugiau mankštintis ir tam reikalui naudojanti visiems puikiai žinomus žaidimus, paminint bet neišskiriant „Wii Fit Plus“, „Just Dance 3“, „Kinect Sports: Season 2“.

Šios programos dalyviai gali turėti savo tinklo paskyras ir joje sekti savo veiklą. Programa reikalauja, kad per parą vaikai aktyviam žaidimui skirtų bent valandą laiko, o suaugusieji bent pusvalandį, greta to be abejo pasiūloma ir būtina informacija apie sveiką mitybą. Žaidimų gamintojai savo ruožtu taip pat ketina patobulinti savo žaidimus, kad šie būtų suderinami su PALA+ programa, žaidimai turėtų savarankiškai sekti kiek laiko žaidėjai mankštinasi, generuoti sveikos mitybos iššūkius, bus įrankiai individualiam ar grupiniam varžymuisi.

Puikiai padirbėta, ESA!

Komentarai

Vienas atsakymas
  1. hmz 2012/05/03 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *