Intel Extreme Masters Pasaulio Čempionato apžvalga – League Of Legends + Finalas

Štai ir praėjo 4 įtemptos dienos, kaip vyksta šeštasis Intel Extreme Masters Pasaulio Čempionato finalas Hanoveryje, Vokietijoje.  Finalai vyksta išskirtinai tik CeBIT parodos metu. Pirmasis toks renginys įvyko  dar 2007 metais, o prizinį fondą sudarė net 160000 eurų. Nors šiemet prizinis fondas  daug didesnis 635000$, tačiau tai nėra pats didžiausias IEM istorijoje. Dar prieš krizę 2009 metų pradžioje  organizatoriai sugebejo išdalinti net 750000$. Žaidimai kuriais varžomasi taip pat kito beveik kiekvienais metais. Pradžioje buvo CS 1.6 bei WarCraft 3, vėliau prisijunge WoW, tada WC3 pakeitė Quake Live, tada atėjo laikas DOTA’i, Starcraft 2 bei League Of Legends. Vienintelis žaidimas, kuris žaidžiamas visuose sezonuose yra Counter Strike 1.6.

Bet užteks apie ištoriją, šiandien noriu apžvelgti jau antrus metus pagrindinį IEM žaidimą – League Of Legends. Kaip ir minėjau, praėjo labai idomios ir įtemptos keturios dienos, kurios mus privedė prie šiandienos finalo. Finalas vyks 16:30 musų laiku. Na, o iki finalo viskas vyko taip:

12 komandų buvo padalinta į 2 grupes :

A grupė

B grupė

Manau nesivelsiu į didesnes smulkmenas, bet paminėsiu, kad man įdomiausios komandos yra Moscow Five, dėl to kad jie rusai, o kaimynus reikia palaikyti. Counter Logic Gaming – dėl išskitinių asmenų – HotshotGG bei Saintvicious, na ir Team SoloMid dėl savo arogantiškumo, bei populiarumo streaminant savo žaidimus.

Pirmieji susitiko Counter Logic Gaming prieš Team Dignitas. Ši kova buvo apyligė iki vidurio fazės kuomet CLG padarė didžiulė klaida įtraukdami Morderkaiser’į prie savęs tuo pat metu, kai bandė nukautį Baroną ir tai jiems kainavo trijų komandos narių mirtį bei patį Baroną. Po šios klaidos CLG nesugebėjo atsitiesti ir pralošė vienintelį savo mačą A Grupėje. Nors CLG tikėjosi, kad Dignitas bus nepasiruošę jų netradiciniam čempionų pasirinkimui, priešininkai stebetinai puikiai atsilaikė šitam jų akibrokšui ir net sugebėjo jiem nušlostyti nosį.

Nors Team Dignitas savo grupėje užėmė pirmąją vietą jie vistiek sugebėjo pralošti vieną iš įdomiausių kovų šiame čempionate. FnaticRaidCall komanda pralošinėdama 7-20 persvara sugebėjo 3 kartus pavogti Baroną iš Team Dignitas ir taip vos vos išsikovoti pergalę. Nors jie ir laimėjo prieš vieną stipriausių grupės komandų, dėja patekti į atkrentamasias jiems nepavyko.

B grupėje kovos ne ką prastesnės. Nors Team SoloMid ir buvo akcentuojama kaip favoritė, manau, savo arogantiškumu bei nesugebėjimu teisingai įvertinti savo priešininkų, pralošė tiek Moscow Five, kuri tiesiog triuškino visą B grupę, tiek gerokai silpnesnei komandai Team Curse, bei lygeverčiai SK Gaming komandai. Matau tik vieną – jiems tai bus gera pamoka.

Toliau šioje grupėje rusai tiesiog dominavo savo nepaprastai agresyviu žaidimu bei demonstruodami visiškai kitokio lygio žaidimą. Kovoje prieš SoloMid, jie startavo pakankamai prastai rezultatu – dvi mirtys pries vieną, o iškart po to atidavė priešininkams drakoną visiškai be kovos. SoloMid nesugebėjo išlaikyti pranašumo ir, kaip sako jie patys, sniego gniužtės principu, nusirideno nuo kalno sutriuškinimo link. Taip Moscow Five liko nenugalėti savo grupėje, antrą vietą užėmė SK Gaming, po jų Team Curse bei Team SoloMid.

Ketvirtfinaliuose susitiko SK Gaming prieš prancūzų komandą aAa (agains All authorities). Nors SK Gaming ir sugebėjo išplėšti pergalę antrajame žaidime, bet aAa rodė kur kas pranašesnį žaidimą, tad rezultatu 1-2 SKG teko atsisveikinti su prizine vieta šiame čempionate. Situacija su CLG prieš Curse buvo šiek tiek kitokia. CLG be didesnio pasipriešinimo dominavo prieš Curse ir razultatu 2-0 išplėšė kelialapį į pusfinalį.

Pusfinaliuose kovos buvo įpatingai sunkios – CLG atiteko kova prieš M5. Šis mačas buvo pats įdomiausias visame čempionate ir kaip patys M5 pripažino, kad tokio sunkaus žaidimo jie neturėjo jau labai ilgą laiką. CLG strategija pastoviai keitalioti juostas tarp viršutinės ir apatinės puikiai veikė prie M5 ir tik labai atkakliomis komandinėmis kovomis sugebejo šiaip netaip įveikti CLG pirmajame susitikimo mače. Antrosios kovos pradžioje aiškiai dominavo CLG bei pats HotshotGG žaizdamas už Cho’Gath. Bet kaip ir visada labiausiai numylėtinei žiūrovų komandai turi kažkas pakišti koją. O pakišo HotshotGG pats sau, labai neatsargiai ir letai ropodamas po priešininkų miškus, kur jį 2 kartus iš eile prigavo M5 taip išlygindami rezultatą bei išpėšdami pergalę iš CLG. Labai graži kova buvo ir labai gaila CLG, jie pasirodė puikiai.

Toliau kovėsi Team Dignitas pries aAa dėl galimybės kovoti finale, kurią nesunkiai laimėjo amerikiečių komanda Team Dignitas. Taip CLG atiteko kova pries aAa, kurios nemačiau ir negaliu pakomentuoti, bet žinau vienintelį dalyką, kad jie ją laimėjo. Su tuo juos ir sveikinuo – užėmus 3čiąją vietą.

Na, o šiandien apie 16:30 Lietuvos laiku turėtume stebėti kaip M5 triuškins Team Dignitas. Bus labai įdomu pažiūrėti, ką bandys išspausti amerikiečiai žinodami, kad stoja prieš įpatingai stiprią komandą. Visiems smagaus žiūrėjimo. GL HF

Papildyta

Štai ir prabėgo finalas, o kas jį laimėjo ? Galiu pasakyti tik viena – rusai demonstravo visam pasauliui, kaip turi buti žaidžiamas komandinis žaidimas, kaip turi buti žaidžiamas League Of Legends, nes po jų pasirodymo susidarė toks jausmas, kad visom kitom komandom dar mokytis ir mokytis. Ką gi, sveikinimai komandai Moscow Five ir tikėkimes, kad kitas sezonas bus toks pats azartškas kaip šis.

 

Komentarai

3 komentarai/-as/-ų
  1. goldendice 2012/03/11 Atsakyti
  2. Navy 2012/03/11 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *