Infinite Loop | programėlė apie prasmę

Vakar kiek netikėtai užmačiau naują, Lietuvoje sukurtą žaidimą Infinite Loop. Tai interneto naršyklėje, iOS ir Android įrenginiuose veikiantis žaidimas, kuris suteikia prasmę. Viskam.

Ypač jei esate tokie žaidėjai kaip aš — kažkada suvilioti tapšnoklių mados. Leidotės vedami vilties rasti mažų, mielų ir labai užkabinančių žaidimų, bet vis grįžtantys prie tradicinių konsolių ar kompiuterio. Šiandien iOS žaidimai kitokie. Jų yra labai blogų, yra labai gerų, yra beprasmių, tačiau vis rečiau jie kuriami tam, kad būtų telefone. Modernūs išmanieji žaidimai siekia pakilti į kitą lygį ir nejučia atsikrato tų elementų, kurie kažkada buvo visa ko pagrindu.  Infinite Loop taip nedaro.

Mažas, mielas, jaukus, suteikiantis atsipalaidavimo džiaugsmą, neįkyriai miklinantis smegenis, kartais audrinantis vaizduotę ir visada tirpdantis laiką. Nuostabu tai, kad žaidime nėra nei pergalių, nei pralaimėjimų, nei pabaigos. Vadinasi jis nepiktnaudžiaus jūsų dėmesiu. Įjunkite tada, kai laisvas laikas erzina, kai laukiate kažko, kai neima miegas, kai norisi kažką pasiųsti, ar tiesiog neturėdami ką veikti. Įjunkite ir ramiai, bet užtikrintai narpliokite mazgelius nė nesukdami galvos dėl to, kad žaidimą reiks išjungti.

img1

Paprastas, nepaprastas.

 

Infinite Loop suteikia prasmę beprasmybei, nes kiekvienas žmogus, o ypač žaidėjas, žino — veiksmas neturintis pabaigos yra beprasmis. Dažniausiai tai tiesa. Tik ne šiuo atveju. Žaisti Infinite Loop — tas pats kas saulėtą dieną drybsoti hamake. Tas pats, kas grįžus po darbo prisėsti ir klausytis tylos.  Šiuo atveju esmė slypi ne veiksme ar žaidime, o tame ką jis suteikia — ramybėje.

Prasmę beprasmybei suteikia ir pats žaismas. Nežinau kaip Jonui tai pavyko, bet jo žaidimas magiškai aktyvuoja kažkurią smegenų dalį, kuri žino kiekvienos mįslės sprendimą anksčiau, nei tai suvokia žaidėjas. Infinite Loop yra galvosūkių žaidimas apie kilpas. Keistos tos kilpos, greičiausiai sukurtos be jokios potekstės, bet išsprendęs užduotį ir išvydęs atsakymą būna pagalvoji — „lietus“. Arba „diedukas meldžiasi“.

img2

Sraigė po kiaulpiene, slepiasi nuo voro.

 

Žaidime šie kilpų paveikslai išardyti, o sukiodami atskiras jų dalis, mes turime juos rekonstruoti. Kaip įprasta žaidimuose, slenkant laikui, čia irgi įvedamos atskiros mechanikos. Piešiniuose randasi vis daugiau elementų, ilgainiui vietoj vienos kilpos konstruojame kelias, bet kažkur pasąmonėje visada žinai kas gausis. Vos pamatęs naują užduoti, pirštų galais jauti ką daryti toliau ir dažniausiai toji nuojauta pasitvirtina. Smagus tas jausmas — leistis nešamam pasąmonės srauto ir spaudinėti, atrodytų, bet ką tam, kad gautųsi kažkas. Ir tai ne joks ne randomas. Tai magija.

Sukurtas Lietuvoje.
Šedevras.

Žaiskite: Android, iOS arba savo interneto naršyklėje.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *