Indie kūrėjai nori į „Spacebase DF-9“

„Double Fine“ daro daug klaidų. Ne visi „Double Fine“ žaidimai tobuli, bet net ir blyškiausi jų kažkuo išskirtiniai. „Double Fine“ ištęsi ne visus pažadus. „Double Fine“ ne visada gali suprasti, o Schafer‘is nevengia prisidengti indie skraiste, kad užsiundyti trolius ant ne visada kaltų leidėjų. Su „Double Fine“ ne viskas gerai, bet!

Bet juos gerbti ir mylėti privalu, net jei ne už „Psychonauts“, „Brutal Legend“ ar „Costume Quest“, tai bent už jų neblėstančią energiją ir drąsa siekiant paliesti kiekvieną žanrą, kiekvieną mechaniką ir suteikti žaismui savotiško šarmo.

Vienas iš unikalesnių šios studijos sprendimų vis tik buvo „Fortnight“ precedentas, kurio dėka gimė jau ne vienas projektas. Pamenate, užgriuvus krizei, T. Schafer’is užuot atleidęs turimus talentus, pasiūlė jiems sandorį. Darbuotojai kūrė prototipus, balsavo už geriausius, o vėliau Timas pamėgino parduoti sėkmingiausius. Ir pardavė ne vieną, tad iniciatyva pasikartojo, bet šį kartą buvo įtraukti ir studijos gerbėjai. Taip gimė naujas „Double Fine“ bazių statymo projektas su roguelike elementais — „Spacebase DF-9“.

Panašu, kad šis žaidimas tradiciškai atmėš žanrui būdingą iššūkio kreivę nesudėtingu, bet subtiliu humoru. Tokiu būdu, net ir pralaimėjimas bus pakankamai juokingas. O šiaip vaizdelis smagus. Magiška tai, kad kiekvienas žaidimo elementas kažkuo primena vaikystę. Norėdamas čia gali įžvelgti akcentų užgriebiančių Dwarf Fortress, ar klasikinį XCOM, ar TG Station 13.

Panašu, kad visi šie dalykai suveikė. Nepaisant pastarųjų… hm… hm… mikronesėkmių, „Spacebase DF-9“ vis tik sugebėjo pritraukti kapitalo. Šį kartą savais pasirūpino „Indie“ kūrėjai. „Spacebase DF-9“ rėmėjų sąraše kiekvienas ras mylimą vardą —make all LLC, Hemisphere Games, AppAbove Games, Adam Saltsman, The Behemoth, Morgan Webb, Rob Reid ir Humble Bundle.

Linkime nenusvilti!

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *